اقدامات مهم بعد از آبخوردگی تلویزیون

اقدامات مهم بعد از آبخوردگی تلویزیون

اقدامات مهم بعد از آبخوردگی تلویزیون

اگر از اقدامات مهم بعد از آبخوردگی تلویزیون خبر ندارید، با ما در این مقاله همراه شوید! تعمیر تلویزیون اب خورده یکی از مشکلاتی بوده که کاربران زیادی به دنبال نحوه رفع آن می باشند.

 

پشتیبانی تلویزیون در محل

 

برای پشتیبانی تلویزیون های خود می توانید همین حالا با سرویس تی وی تماس بگیرید! این مجموعه خدمات تعمیرات، راه اندازی و عیب یابی تلویزیون را به صورت کامل ارائه می دهد!

تماس با ما با : 02122873005

 

آبخوردگی تلویزیون LED یکی از شایع ترین مشکلاتی بوده که به دفعات زیادی توسط مشتریان ما گزارش شده است. ریخته شدن اب روی تلویزیون می تواند به صورت کاملا غیرعمدی انجام گیرد و نباید خود را سرزنش کنید. قصد داریم در بخش آموزش تعمیر تلویزیون به شما نحوه تعمیر آبخوردگی تلویزیون را شرح دهیم.

ریخته شدن اب روی تلویزیون یکی مشکلاتی بوده که خیلی از کاربران با آن حداقل یک بار روبه رو شده اند. مشکلی که واقعا در صورتی که خیلی زود نسبت به تعمیر آن اقدام نشود می تواند برایمان هزینه های زیادی داشته باشد.

ولی متخصصین پشتیبانی تلویزیون سونی ، ال جی و سامسونگ سرویس تی وی این مژده را به شما عزیزان می دهند که تلویزیون اب خورده درست میشود به شرطی که در سریع ترین زمان ممکن با تعمیرکاران ما در تماس باشید. البته در ادامه چند راه حل را به شما پیشنهاد میکنیم که باید آن ها را رعایت نمایید تا آسیب دیدگی کمتری داشته باشید.

همراه ما باشید تا چند روش آسان برای تعمیر تلویزیون خدمتتان عرض نماییم. در صورتی که این روش ها بر روی تلویزیون شما تاثیری نداشته باشد، آسیبی هم به دستگاه شما نخواهد زد. پس با اطمینان خاطر همراه سرویس تی وی باشید.

نکته کلیدی در تعمیر آبخوردگی تلویزیون

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام آبخوردگی تلویزیون باید مد نظر داشته باشید صبور بودن است. آبخوردگی تلویزیون Panasonic مساله ای نیست که در حد یک ساعت برطرف شود و شما بتوانید مجددا به راحتی از تلویزیون خود استفاده کنید. ممکن است با بررسی ظاهر تلویزیون متوجه شوید که دیگر هیچ قطره آبی روی آن وجود ندارد و اقدام به روشن کردن تلویزیون کنید.

اما باید بدانید که این مساله اشتباهی غیر قابل جبران بوده که صدمات مالی فراوانی به شما خواهد زد. برخلاف آن چه که در ظاهر به نظر می رسد، قطرات آب نفوذ کرده به درون قطعات داخلی دستگاه به این سرعت خشک نمی شوند.

در نتیجه روشن کردن تلویزیون ممکن است منجر به سوختن دستگاه به صورت کامل شود. باید بدانید اگر با مشکل آبخوردگی تلویزیون روبرو شدید باید حداقل به مدت سه روز قید روشن کردن تلویزیون خود را بزنید تا میزان صدمات به کم ترین حد ممکن برسد.

در صورتی که برایتان امکان پذیر است می توانید با باز کردن بخش های پشتی تلویزیون به برقراری جریان هوای بیشتر کمک کنید تا قطراتی که به درون دستگاه نفوذ کرده اند سریع تر خشک شوند.

هنگام آبخوردگی تلویزیون چه اقداماتی را باید انجام داد

در صورتی که به هر علتی تلویزیون شما دچار آبخوردگی شد، اقداماتی که باید انجام دهید را در زیر لیست کرده ایم. و اقدامات ابتدایی را قبل از رسیدن تعمیرکار انجام دهیدف تا مشکل یا با این اقدامات حل شود؛ یا با این اقدامات تلویزیون کمترین خسارت را ببیند.

 

1. تلویزیون را سریع از برق بکشید

در قدم اول تلویزیون را از برق بکشید تا برق داخل مدار های تلویزیون قطع شود و احتمال اتصالی کردن تلویزیون را به حداقل برسانید.پس اولین اقدام باید قطع برق (از پریز کشیدن تلویزیون باشد.

 

2. خشک کردن تلویزیون

شاید آبخوردگی پنل، مثلا به خاطر نشت آب از سقف یا آبگرفتگی منزل است. در این حالت بهتر تلویزیون را، به یک جای خشک و ایمن انتقال دهید. اما این نکته را بدانید تلویزیون را باید به آرامی جابجا کرد. تا آب به جاهای که نرسیده، به خاطر تکان دادن نفوذ نکند.

 

3. کمک گرفتن از متخصص و تعمیرکاران مجاز

در صورتی که در زمینه تعمیرات تخصص ندارید، از هر اقدام خودسرانه پرهیز کنید. مشکل آبخوردگی تلویزیون یک ایراد حساس، و انجام اقدامات خودسرانه باعث بروز خسارت بیشتر در تلویزیون میشود.

 

4. تسریع در بخار شدن آب تلویزیون

تلویزیون را می توان در محلی گرم یا در برابر باد (نه سشوار و دستگاه های گرمایشی) قرار دهید. تا آب درون تلویزیون زودتر تبخیر شود، و خسارت به حداقل برسد.

 

5. برعکس کردن تلویزیون

در صورتی که هنگام پاک کردن تلویزیون با مایع دچار آبخوردگی شده، باید با سر و ته کردن تلویزیون باعث دور شدن آب از اتصالات پنل شوید تا خسارات وارده کاهش یابد.

 

6. تلویزیون آب خورده را به برق نزنید

تلویزیون را تا 24 ساعت به برق نزنید چون در صورتی که آب به طور کامل از درون تلویزیون بخار نشود، باعث بروز خسارات بیشتر است بعد از 24 ساعت در صورتی که روی تلویزیون خط رنگی عمودی مشاهده کردید؛ اتصالات پنل دچار آبخوردگی و خرابی است. اما در صورتی که به طور کلی تصویر ندارید؛ پنل تلویزیون یا برد تیکان یا مین برد خراب شده است.

بااین حال در صورتی که نتوانستید صبر کنید و بعد از 24 ساعت آن را روشن کردید و مشکلی در تصویر مشاهده کردید، قطعا اتصالات در اثر آبخوردگی تلویزیون آسیب دیده اند، این مساله در صورت دیدن اختلالات در تصویر بعد از سه روز هم صادق است.

اما احتمال وجود مشکل در تصویر به شدت کاهش پیدا می کند. بهترین کار پس از آبخوردگی تلویزیون مراجعه به متخصصان فنی این حوزه است. از آنجا که در بیشتر اوقات با آبخوردگی تلویزیون باید به فکر تعویض آن باشیم.

پشتیبانی تلویزیون سامسونگ در صورت بروز هر مشکلی با ارائه ضمانت نامه تلویزیون شما را تعمیر می کند.

علائم آبخوردگی تلویزیون LCD

بعد از اینکه تلویزیون LCD در معرض رطوبت قرار گرفت یا با مایعات خیس شد، صفحه نمایش علائمی پیدا می کند که آسیب قطعی آب را نشان می دهد. وقتی صفحه نمایش در معرض رطوبت یا مه غلیظ قرار دارد، ممکن است لکه های آب ایجاد کند. حتی پس از تمیز کردن صفحه نمایش، نقاط رطوبت هنوز دیده می شوند و در واقع قطرات آب بین لایه های شیشه قرار دارند. خیس شدن زیاد پنل LCD باعث ایجاد لکه های سیاه شبیه لکه های جوهر می شود. این لکه ها هم بین لایه های شیشه پنل تلویزیون LCD قرار می گیرند.

پیشگیری از آبخوردگی تلویزیون

برای پیشگیری از آسیب دیدگی ناشی از ریختن آب به صورت تصادفی و یا در اثر رطوبت بیش از حد هوا، از محافظ صفحه نمایش استفاده کنید. تلویزیون را از مناطق مرطوب دور نگه دارید و سطح رطوبت خانه خود را کنترل کنید. در صورت نشت آب یا قرار گرفتن تلویزیون در معرض رطوبت، سریعا پنل را تمیز کنید تا از آسیب شدید آب به تلویزیون پیشگیری کنید.

تعمیر تلویزیون آب خورده

تعمیر آبخوردگی تلویزیون آسیب دیده دشوار بوده و نتایج تعمیر براساس نوع مشکل، شدت و محل آن متفاوت است. در صورتی که صدمه با آب کم است یا آسیب دیدن تلویزیون در محیط مرطوب تازه شروع شده است، اقدامات گام های ۱ تا ۵ که پیش تر بیان شد را انجام دهید. خود را از برق بکشید و آن را به یک مکان خشک منتقل کنید.

مطمئن شوید که تلویزیون به اندازه کافی از اشیا دیگر فاصله دارد تا جریان هوا لازم به آن برسد و رطوبت تبخیر شود. در صورتی که آب آسیب زیادی به تلویزیون شما وارد کرده است، باید برای تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون از تعمیرکاران کمک بگیرید.

اصلا نگران نباشید! مرکز پشتیبانی تلویزیون سامسونگ و برندهای خارجی دیگر سرویس تی وی در کنار شماست!

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی