این کارها تلویزیون را خراب می کند!

این کارها تلویزیون را خراب می کند!

این کارها تلویزیون را خراب می کند!

این کارها تلویزیون را خراب می کند! کارهایی که در ادامه به شما گوشزد می کنیم! خیلی از كاربران وقتی كه با خرابی تلویزیون روبرو می شوند يا با خودشان فكر می كنند هر مشکلی كه برای تلویزیون آن ها به وجود آمده است تقصیر برند تولید كننده تلویزیون است. این کارها تلویزیون را خراب می کند!

چون از قطعات بی کیفیت در ساخت تلویزیون استفاده كرده است؛ يا با خود فكر می كنند كه عمر تلویزیونشان به سر رسیده است. اگر تلویزیون بدون اینكه كاربر بلایی سر آن نياورد، خراب نمی شود! این کارها تلویزیون را خراب می کند!

این كارها تلویزیون را خراب می كند! دقت كنید!

وارد شدن ضربه و رطوبت به تلویزیون، بروز نوسانات برق در این دستگاه، روشن گذاشتن تلویزیون چند ساعت به صورت پياپی و همینطور افزایش نور بک لایت آن در تنظیماتش از مهم ترین بلاهایی می باشند كه كاربران سر تلویزیون می آورند و باعث خرابی آن می شوند.

ضربه خوردگی تلویزیون این کارها تلویزیون را خراب می کند!

اگر ضربه ای محکم به تلویزیون وارد شود كه باعث از كار افتادگی يا شکستگی پنل آن شود باید فاتحه تلویزیون را بخوانید! چون قاتل پنل تلویزیون ضربه است، البته رطوبت هم در خرابی پنل تلویزیون نقش دارد.

اگر پنل تلویزیون شما آسیب ببیند، احتمال اینكه تعمیر شود خیلی کم است؛ طوری كه بیشتر اوقات تعمیركاران پیشنهاد تعویض آن را می دهند اما تعویض پنل تلویزیون به قدری برای شما گران تمام می شود كه باید به جای هزینه برای آن يک تلویزیون نو بخرید! درست است كه وارد شدن ضربه به تلویزیون، اول از همه به پنل تلویزیون آسیب وارد می كند اما امكان دارد باعث خرابی مین برد يا برد اصلی تلویزیون و بک لایت آن هم شود.

اگر از تلویزیون سامسونگ استفاده می كنید و پس از وارد شدن ضربه به این دستگاه شاهد قطع شدن تصویر تلویزیون در حالی كه صدا دارد، افتادن خطوط عمودی روی نمایشگر تلویزیون، تیره شدن قسمتی از تصویر، اضافه شدن يک رنگ غیر عادی به تصویر، نمایش يک نقطه سفید و… بودید، مطمئن باشید پنل آن آسیب دیده است و باید هر چه سریع تر تعمیر تلویزیون سامسونگ را به يک مجموعه معتبر بسپارید.

نوسانات برق تلویزیون این کارها تلویزیون را خراب می کند!

نوسانات برق، عامل دیگری است كه باعث خرابی تلویزیون می شود اما این مورد برخلاف ضربه و رطوبت مستقیم به سراغ پنل تلویزیون نمی رود؛ بلكه مستقیم به سراغ برد پاور تلویزیون و سپس به سراغ مین برد تلویزیون می رود.

برد پاور همان منبع تغذیه تلویزیون به حساب می آید كه جريان برق شهری را دريافت كرده و با تبدیل آن به جريان برق مورد نياز تلویزیون، جريان برق این دستگاه را برای روشن شدن و كار كردن آن تامین می كند.

البته پس از اینكه جريان برق مورد نياز تلویزیون را تولید می كند آن را به مین برد تلویزیون منتقل می کند تا مین برد تلویزیون جريان برق را به تمامی قطعات این دستگاه منتقل کند. با این وجود اگر برق نوسانات داشته باشد اول از همه منبع تغذیه آسیب می بیند و پس از آن مین برد تلویزیون آسیب می بیند.

بهترین راه برای جلوگیری از بروز نوسانات برق در تلویزیون و خرابی این دستگاه اتصال آن به محافظ برق است. با این وجود اگر از تلویزیون سونی يا هر تلویزیون دیگری استفاده می كنید برای جلوگیری از خرابی برد پاور، مین برد و در آخر باید حتما این دستگاه را به محافظ برق متصل كنید.

سرویس تی وی به عنوان یک مجموعه حرفه ای برای پشتیبانی تلویزیون سونی و برندهای مطرح دیگر همیشه در تلاش است رضایت شما را جلب کند می تواند در صورتی که دچار مشکلات شدید به شما کمک کند.

تمیز كردن تلویزیون به صورت غیر اصولی این کارها تلویزیون را خراب می کند!

دومین عاملی كه قاتل جان پنل تلویزیون و البته مین برد آن است، رطوبت می باشد. وقتی می گوییم مراقب باشید رطوبت وارد تلویزیون نشود، خیلی از كاربران فكر می كنند كه منظور از رطوبت، ریختن يک لیوان آب روی تلویزیون است؛ اگر پنل و مین برد تلویزیون می توانند با کوچکترین میزان رطوبت هم خراب شوند و شما را توی خرج بیندازند.

رایج ترین كاری كه باعث نفوذ رطوبت به پنل و مین برد تلویزیون می شود، اسپری كردن مستقیم مایع تمیز كننده بر روی نمایشگر تلویزیون است؛ چون باعث می شود رطوبت از پایین نمایشگر وارد پنل آن شده و به سپس به مین برد رسیده و هم به پنل تلویزیون و هم به مین برد آن آسیب وارد كند.

پس چطور باید نمایشگر تلویزیون را تمیز كرد؟ برای مثال اگر از تلویزیون ال جی استفاده می كنید و تصمیم دارید نمایشگر آن را تمیز كنید، می توانید مایع تمیز كننده را بر روی دستمالی تمیز كه پرز نمی دهد، اسپری كنید و سپس آن دستمال را روی نمایشگر تلویزیون بکشید.

اینگونه هیچ رطوبتی از طریق تمیز كردن نمایشگر تلویزیون به پنل يا مین برد آن نفوذ نمی كند و مجبور نمی شوید كه تلویزیون خود را راهی مجموعه پشتیبانی تلویزیون ال جی كنید.

دستكاری كردن نور بک لایت تلویزیون این کارها تلویزیون را خراب می کند!

علاوه بر اینكه روشن گذاشتن تلویزیون به صورت پياپی می تواند باعث خراب شدن بک لایت آن شود، بالا بردن بیش از اندازه نور بک لایت تلویزیون در تنظیمات این دستگاه هم در خرابی بک لایت آن نقش دارد.

چون بالا بردن بیش از حد نور بک لایت تلویزیون برای روشن تر شدن تصاویری كه در نمایشگر آن نمایش داده می شوند هم می تواند باعث داغ شدن بیش از اندازه لامپ های بک لایت و در نتیجه سوختن آن ها شود.

با این وجود اگر دوست دارید تصاویر روشن تری را در تلویزیون خود مشاهده كنید، نور بک لایت را در تنظیمات تلویزیون تا حد متناسبی افزایش دهید و میزان آن را بیش از اندازه افزایش ندهید.

استفاده يکسره از تلویزیون این کارها تلویزیون را خراب می کند!

پشت سر هم روشن گذاشتن تلویزیون برای چند ساعت به صورت پياپی، يکی دیگر از عواملی است كه در خرابی تلویزیون دست دارد؛ چون مستقیما به بک لایت تلویزیون آسیب وارد می كند.

بک لایت تلویزیون نقش تامین كننده نور پس زمینه در تلویزیون را برعهده دارد؛ چون تصاویر برای نمایش پیدا كردن در تلویزیون نياز به نوری در پس زمینه دارند.

درواقع بک لایت صفحه ای است كه در تلویزیون های LED، لامپ های ال ای دی را نگه می دارد و در تلویزیون های LCD، لامپ های فلورسنت را نگهداری می كند. روشن گذاشتن تلویزیون به صورت پياپی بدون اینكه این دستگاه را بعد از چند ساعت استفاده خاموش كنید تا کمی استراحت كرده و نفسی تازه كند، باعث داغ شدن بیش از اندازه لامپ های بک لایت شده و در نتیجه باعث سوختن آن ها می شود.

توصیه ما این است كه بعد از ۴ ساعت استفاده پياپی از تلویزیون آن را به مدت ۳۰ دقیقه خاموش كنید تا کمی استراحت كند؛ اینگونه می توانید مانع از سوختن لامپ های بک لایت تلویزیون شوید.

نحوه نگهداری و مراقبت از تلویزیون

استفاده از تنظیم كننده يا محافظ ولتاژ

مراقب کم و زياد شدن های شدید ولتاژ باشید كه تا حد زيادی به دستگاه های الکترونيکی شما آسیب می رساند. ولتاژ معمولاً در هر زمان كه قطعی برق اتفاق می افتد به طور ناگهانی قطع می شود، اما نوسانات ولتاژ ممكن است حتی در صورت قطع نبودن برق يا در زمان رعد و برق هم اتفاق بیفتد.

استفاده از محافظ و تنظیم كننده ولتاژ نه تنها از تلویزیون بلكه از سایر تجهیزات الکترونيکی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، مايكروویو و غیره هم مراقبت می كند.

پس از محافظ ولتاژ كه يک وسیله كاملاً به صرفه است استفاده كنید.

در صورت عدم تماشای تلویزیون آن را خاموش كنید

چرخه عمر يک تلویزیون حدود ۶۵ هزار ساعت است. اگر زمان استفاده از تلویزیون كار دیگری انجام می دهید و يا حتی زمان تماشای تلویزیون چیزی بخوانید این كار به تدریج به يک عادت تبدیل می شود.

در نتیجه طول عمر تلویزیون شما كاهش یافته و شاید بعد از حدود ۲ سال مجبور به تعمیر يا تعویض آن شوید، اگر می توانید به سادگی با خاموش كردن تلویزیون در صورت عدم نياز به آن از این امر جلوگیری كنید.

استفاده مناسب از كنتراست این کارها تلویزیون را خراب می کند!

استفاده از سطح كنتراست (contrast ) بالا باعث كاهش طول عمر صفحه شده و کیفیت تصویر در طی چند ساعت كاهش پیدا می کند. چون از قدرت پردازش بیشتری در سطح كنتراست بالا استفاده می شود. پس توصیه می شود كه سطح كنتراست را هر از گاهی تغییر دهید.

تنظیمات روشنایی تلویزیون این کارها تلویزیون را خراب می کند!

تنظیمات روشنایی تلویزیون (brightness ) در حداکثر سطح در هر زمان می تواند عمر دستگاه شما را كاهش دهد. اگر می خواهید تلویزیون برای مدت طولانی كار كند از روشنایی بیش از حد صفحه كه باعث خستگی چشم هم می شود خودداری كنید. روشنایی را در سطح متوسط قرار دهید.

تهویه مناسب این کارها تلویزیون را خراب می کند!

تلویزیون هم به فضای مناسب برای تهویه نياز دارد. به طور کلی به دلیل مقدار برق مصرفی و گرمای تولیدی زياد توسط تلویزیون باید از آن در فضای مناسب و بدون رطوبت استفاده كنید تا زمان خاموش كردن، تلویزیون خود به خود خنک شود.

این كار همینطور باعث می شود حتی زمانی كه از تلویزیون استفاده می كنید، مدار داخلی آن خیلی گرم نشده و در نتیجه طول عمر آن افزایش پیدا کند.

تمیز كردن مداوم تلویزیون این کارها تلویزیون را خراب می کند!

تمیز نگه داشتن و پاک كردن گرد و غبار برای مراقبت از تلویزیون امری ضروری است. برای تمیز كردن تلویزیون توصیه می شود از محصولات و پارچه های با کیفیت كه مخصوص تمیز كردن صفحه تلویزیون است استفاده كنید.

گاهی اوقات گرد و غبار بر روی صفحه تلویزیون جمع شده و باعث تأثیر بر روی دید می شود. هرگز از آب برای تمیز كردن صفحه تلویزیون استفاده نكنید. استفاده از پاک كننده های ضد الکتریسیته برای تمیز كردن تلویزیون مناسب می باشد.

گرد و غبار برای تلویزیون مضر بوده و نه تنها می تواند بر روی صفحه نمایش قرار بگیرد، بلكه بر روی قسمت های داخلی دستگاه هم مستقر می شود و می تواند باعث كندی پاسخ تلویزیون شود. برای پاک كردن گرد و غبار می توانید از پمپ های خلاء يا جاروبرقی استفاده كنید.

اجسام تیز را دور از تلویزیون نگه دارید

يکی دیگر از راه های مراقبت از تلویزیون دور نگهداشتن اشيای تیز از آن می باشد. اشيای تیز می توانند به راحتی صفحه نمایش را از بین برده و باعث آسیب دیدگی دائمی صفحه نمایش تلویزیون شوند. این کارها تلویزیون را خراب می کند!

عدم قرار دادن تلویزیون در جای سرد

دمای پایین باعث ایجاد تراکم رطوبت شده و می تواند به سایر قسمت های داخل تلویزیون نفوذ كند، پس توصیه می شود تلویزیون خود را درجای سرد نگهداری نكنید.

دور نگه داشتن آهنربا از تلویزیون

تلویزیون خود را از اشيایی كه دارای خاصیت الکترومغناطیسی يا الکتریسیته ساكن می باشند مانند فن ها، تلفن های همراه، GPS و سایر تجهیزات الکترونيکی دور نگه دارید.

چون این وسایل ممكن است تصویر را مختل كرده و بر روی حافظه فلش تلویزیون تاثیر بگذارند كه این امر می تواند عمر صفحه تلویزیون را كاهش دهد. این کارها تلویزیون را خراب می کند!

زمان حمل تلویزیون بسيار محتاط باشید

تلویزیون های ال سی دی از شیشه های نازک و شكننده ای ساخته شده اند، پس زمان بلند حرکت آن ها باید دقت داشته باشید تا هیچ گونه ضربه ای به دستگاه وارد نشود.

نمایشگرهای صفحه تخت به فشار و ضربه فیزيکی حساس می باشند و فشار می تواند به صفحه داخلی آسیب برساند.

تعمیرات و پشتیبانی تلویزیون را فقط به سرویس كار ماهر بسپارید

اگر تلویزیون شما آسیب دیده است توصیه می شود برای تعمیر، آن را به دست هر تعمیركاری ندهید و فقط از يک سرویس كار متخصص كه قادر به رفع مشکلات و تعویض قطعات آن است، کمک بگیرید. این کارها تلویزیون را خراب می کند!

تلویزیون خود را در جای مناسب قرار دهید

مكانی كه تلویزیون خود را در آن قرار می دهید عامل مهمی برای افزایش طول عمر آن بوده و يکی از نكات مراقبت از تلویزیون می باشد. تلویزیون را نزديک پنجره قرار ندهید، چون نور خورشید به اجزای سازنده دستگاه آسیب می رساند.

همینطور لازم است دستگاه را نزديک شومینه هم قرار ندهید چون گرد و غبار چوب، خاکستر و گرمای زياد هم طول عمر دستگاه را كاهش می دهد. این کارها تلویزیون را خراب می کند!

 

 

اشتراک گذاری :

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی