تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

اگر نیاز به تعمیر بک لایت تلویزیون سونی دارید، می توانید با سرویس تی وی تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. در ال سی دی ها و ال ای دی ها برای ارتقاء کیفیت تصویر از یک نور پس زمینه که بک لایت نام دارد، استفاده می شود. در ال سی دی ها یک لامپ فلوئورسنت تامین کننده این نور بود که در ال ای دی ها با پیشرفت تکنولوژی لامپ های ال ای دی جایگزین لامپ فلورسنت شدند. شما با نحوه تعویض بک لایت تلویزیون سونی اشنا نیستید، پس این امر را به ما بسپارید! کارشناسان ما آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون را به طور کامل دریافت کرده اند. تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تخصص ماست!

یکی از علل نیاز به تعمیر بک لایت تلویزیون سونی خراب شدن آن ها بر اثر گذر زمان است. در واقع تصویر است اما چون بک لایت دچار خرابی شده یک تصویر سیاه و بدون وضوح از پنل دریافت می کنید. برای اطمینان از خراب شدن بک لایت صفحه نمایش را روشن کنید و نور مستقیم چراغ قوه در آن بتابانید. در صورت مشاهده تصویر، بک لایت پنل آسیب دارد و در غیر اینصورت موارد دیگر صفحه نمایش باید بررسی شود. فرق بک لایت تلویزیون های LED در دو بخش نوع و جنس ساختاری لامپ ها و همینطور روش چینش و قرارگیری آن ها بررسی می شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی در سرویس تی وی

در تلویزیون های سونی نوعی عیب یاب داخلی استفاده شده بوده که در صورت ایجاد هر نوع آسیب داخلی در بخش‌های متنوع مدارات محافظ تلویزیون فعال شده و بعد از قطع عملکرد طبیعی تلویزیون و بازگشت به حالت استندبای چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می کند و با تعداد چشمک محل آسیب و قطعاتی که امکان دارد خراب باشند را مشخص می کند. شما می توانید با این موضوع متوجه علت خرابی بک لایت تلویزیون سونی و نیاز به تعمیر بک لایت تلویزیون سونی شوید.

سری BX مثل BX400، سری V مثل V550، سری EX مثل EX400 بعضی از مدل‌هایی می باشند که در برند سونی دچار آسیب در بخش بک لایت می شوند و بعد از روشن شدن، تلویزیون (و گاها چند دقیقه عملکرد طبیعی تلویزیون) دوبارها خاموش شده و چراغ استندبای 6 بار چشمک می‌زند و بعد از مکث دو ثانیه‌ای دوبارها 6 چشمک را تکرار می کند. نحوه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی می تواند سلامت دستگاه را تضمین کند. پس از کارشناسان متخصص کمک بگیرید.

هاله و یا لکه های تیره روی تصویر تلویزیون

حالا که با ساختار بک لایت آشنا شده ایم بهتر می توانیم دلیل تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون را بررسی کنیم. لامپ های بک لایت چه در بک لایت های شاخه ای و چه در بک لایت های لبه به طور کامل و یکجا نمی سوزند. لامپ های بک لایت امکان دارد به نحوی خراب شوند که روشن نشوند اما بقیه لامپ های سالم روشن شده و به طور طبیعی کار نمایند.

در مداربندی سری به این حالت خراب شدن اتصال کوتاه می گویند. خاموشی تعدادی از لامپ های بک لایت موجب کم نور شدن بخشی از تصویر می شود. در بک لایت های شاخه ای سوختن تعدای از لامپ ها موجب ایجاد هاله های تاریک در تصور تلویزیون می شود. این هاله ها به صورت ابر مثل در نقاط متنوع تصویر پراکنده می باشند.

از علائم خرابی بک لایت تلویزیون سونی این است که در ابتدا در تصاویر سفید و تک رنگ بهتر دیده شده و به مرور زمان بیشتر می شوند. در بک لایت های لبه خاموشی بخشی از بک لایت تلویزیون شکل ظاهری مفرقی ایجاد می کند. این تاریکی با توجه به محل قرار گیری لامپ ها نسبت به این که بک لایت در لبه های طولی قرار بگیرد یا در لبه های عرضی تصویر، مفرق است. برای تعمیر بک لایت تلویزیون سونی باید سریع دست به کار شوید.

برای اطلاع از هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون – قیمت برد بک لایت سونی با ما تماس بگیرید.

ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون آسیب دیگری بوده که به عنوان عوامل خراب شدن بک لایت تلویزیون LED شناخته می شود. نور لامپ های ال دی مستقیم و متمرکز بوده و برای این که نور لامپ های بک لایت به صورت یکدست و ملایم در سطح تصویر پخش شود از راهکارهای متنوعی استفاده می شود. در بک لایت های شاخه ای از منشورها استفاده می کنند تا نور لامپ LED به جای تابش مستقیم در سطح تصویر پخش شود. در بک لایت های لبه هم از صفحات خاص رفلکتور استفاده می کنند تا نور در همه سطح تصویر به صورت یکدست پخش شود.

اگر به هر علت فاصله کانونی لامپ ها با صفحات رفلکتور و یا منشورها به هم بخورد نور لامپ ها بیشتر از حد مجاز در تصویر دیده می شود و موجب ایجاد لکه های سفید رنگ و یا نورانی در تصویر تلویزیون می شود. این آسیب در بک لایت های شاخه ای بیشتر دیده می شود و معمولا به علت جدا شدن منشورها ظاهر می شود. منشورها با چسب های خاص در محل خود جاگذاری می شوند. با وجود مقاوم بودن این چسب در مقابل حرارت به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و منشورها جدا می شوند.

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی را به کارشناسان تعمیر تلویزیون سونی در منزل سرویس تی وی بسپارید!

به طور کل اگر بک لایت مانتیورها دچار خرابی شوند، در اکثر موارد باید بک لایت عوض شود که هزینه زیادی در بر خواهد داشت. برای این کار باید تلویزیون را به یک متخصص نشان دهید تا تشخیص دهد خرابی از چه بخشی است، قابل تعمیر است یا خیر. مرکز تعمیر تلویزیون سونی با کمک ابزار حرفه‌ای و تیم متخصص آماده ارائه خدمات تعمیر بک لایت تلویزیون سونی هستند. راه های تماس با ما در پایین وب سایت درج شده است.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی