تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

TV screen repair

تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

تعمیر صفحه نمایش تلویزیون یکی از مهم ترین خدماتی است که توسط سرویس تی وی و گروه حرفه ای که در اختیار دارد انجام می گیرد. شما می توانید به راحتی با پشتیبانی تلویزیون سونی ، ال جی و سامسونگ سرویس تی وی تماس بگیرید و سفارش تعمیر تلویزیون را ثبت کنید. کارشناسان تعمیر صفحه نمایش تلویزیون ما به سوالات شما پاسخ می دهند و نیروی متخصص را برای انجام عملیات لازم به محل اعزام می کنند.

تعمیرکاری که به محل موردنظر اعزام می شود ابتدا تلویزیون را بررسی می کند و توضیحات لازم را از جمله بودجه مورد نیاز برای اعمال تعمیرات به شما ارائه می کند. در این صورت تاییدیه شما را می گیرد و بعد از اعمال تعمیرات هزینه موردنظر از شما دریافت می شود.

وقتی تعمیرات به اتمام رسید از طرف پشتیبانی تلویزیون به شما گارانتی و یا ضمانت نامه معتبر یک ماهه تعلق می گیرد. در طی زمان ضمانت نامه هرگاه مورد دوباره تکرار شد به صورت رایگان توسط کارشناسان تعمیر صفحه نمایش تلویزیون بررسی و تعمیر می شود.

تعمیر صفحه نمایش تلویزیون ال جی ، سونی و سامسونگ

تعمیر صفحه نمایش تلویزیون ال جی ، سونی و سامسونگ

صفحه تلویزیون یا پنل مهم ترین بخش از تلویزیون محسوب می شود که در صورت بروز مشکل برای آن باید هرچه سریع تر به فکر راه چاره برای تعمیر صفحه نمایش تلویزیون باشید.

مشکلات صفحه نمایش تلویزیون به صورت های مختلفی بروز می کند، مثل افتادن خط و خطوط روی صفحه نمایش تلویزیون، ایجاد لکه و نقطه های نورانی و یا تاریک، تغییر رنگ یک بخش یا تمام صفحه نمایش و … که باید توسط متخصصین تعمیر صفحه نمایش تلویزیون بررسی شوند.

چرا فقط باید به تعمیرکاران اعتماد کنیم؟ زیرا افراد زیادی در بازار تعمیرات شروع به فعالیت کرده اند که به صورت علمی و تخصصی از تعمیرات تلویزیون سر رشته ندارند. آن ها حتی ممکن است قطعات آسیب دیده تلویزیون را با قطعه های کپی و درجه سوم تعویض کنند.

مهم تر از همه این دسته افراد تلویزیون های شما را ضمانت نمی کنند و در صورت رفع نشدن مشکل دست شما به جایی بند نخواهد بود، هم پول و هم وقتتان تلف می شود. پس کار را کوتاه کنید و از همان ابتدا با کارشناسانی که به صورت اصولی در این زمینه آموزش دیده اند در ارتباط باشید.

سرویس تی وی با کمک تعمیرکاران حرفه ای و کاربلد شروع به کار کرده و تمام فعالیت خود را تحت نظر افرادی کاربلد و آموزش دیده انجام می دهد. این افراد دانش خود را همگام با پیشرفت تکنولوژی بروز رسانی می کنند و فقط از قطعات اصلی برای تعمیرات تلویزیون شما کمک می گیرند. از همه مهم تر این که:

در سرویس تی وی اولویت ما تعمیر قطعات تلویزیون است تا هزینه تعمیرات برای شما ارزان تر تمام شود و در صورتی که واقعا برای تعمیرات نیاز به تعویض قطعات داشتیم این کار را انجام می دهیم!

 

انواع پنل تلویزیون

از وقتی اولین نسل تلویزیون ها به خانه راه پیدا كردند تا امروز، پنل های مختلفی برای تلویزیون ساخته شده است. هدف تولید پنل های جدید نمایش تصویر با کیفیت تر و واقعی تر برای بیننده است. اما امروزه تكنولوژی های به کار رفته در پنل ها بسیار پیشرفت كرده و پنل های مختلفی در بازار تلویزیون موجود است. در حال حاضر رایج ترین پنل های موجود در بازار عبارت هستند از:

 • ال سی دی
 • ال ای دی
 • او ال ای دی
 • کیو ال ای دی

تعمیر تلویزیون با سرویس تی وی

تعمیر تلویزیون در محل با سرویس تی وی

پشتیبانی تلویزیون ال جی ، سونی و سامسونگ در محل سرویس تی وی، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می گردد. تلویزیون شما از هر برند و مدلی كه باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر وقتی شما بخواهید در محلتان تعمیر می كنیم.

تلویزیون يکی از مهم ترین وسایل سرگرمی منازل است كه همه اعضای خانواده از آن استفاده می كنند. اما به دلیل حساسیت و ظرافت در طراحی اگر از آن بدرستی نگهداری نگردد به سرعت آسیب می بیند و شما را محروم می كند. بیشتر اشکالاتی كه برای پنل به وجود می آید با تعمیر حل نمی گردد و تنها راه حل عوض پنل است.

بعضی از اشکالات پنل به شرح زیر است:

علت صدا داشتن و تصویر ندادن تلویزیون

بیشتر اشکال پنل تلویزیون نشانه های مختلفی دارد. يکی از این نشانه ها این است كه تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد. این اشکال به دلیل نتابیدن نور به صفحه نمایش به وجود می آید.

تابیدن نور به پنل به وسیله بک لایت تلویزیون انجام می گردد. پس اگر بلک لایت آسیب دیده باشد، قادر به تابش نور نخواهد بود. بیشتر اوقات تعمیر بک لایت تلویزیون در محل امکان پذیر است. در نهایت برای تعمیر تلویزیون و بک لایت کافی است با يک تعمیرکار تعمیر صفحه نمایش تلویزیون در این زمینه تماس بگیرید.

وجود خطوط عمودی روی تلویزیون

يکی دیگر از علائم اشکال پنل تلویزیون، وجود خط عمودی روی صفحه نمایش است. اما علت خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون چیست؟ بسته به اینكه خط عمودی از چه نوعی باشد، علت به وجود آمدن آن متفاوت است. به طور کلی انواع خط های عمودی روی تلویزیون دو دسته می باشند:

خطوط عمودی تمام پنل تلویزیون

خطوط عمودی كه روی صفحه نمایش از بالا تا پایین میافتند و کل صفحه را در می گیرند. این خطوط بیشتر به دلیل اشکال برد تيکان یا فلت های ارتباطی به وجود می آیند.

علت تیره شدن بخشی از تصویر تلویزیون

تیره شدن بخشی از تصویر می تواند به دو علت به وجود آید.

 • اگر بعد از وارد شدن ضربه یا فشار بخشی از تصویر تاريک شده، مشکل از پنل بوده و تنها راه حل عوض پنل است.
 • اگر به تلویزیون ضربه وارد نشده باشد و بدون دلیل تصویر تاريک شده، بک لایت تلویزیون اشکال پیدا كرده بخشی از آن سوخته یا نیم سوز شده است.

خط عمودی چند سانتی متری یا بخشی از تلویزیون

خطوط عمودی کل صفحه را نپوشانند و فقط در بخش خاصی خط عمودی افتاده باشد. مشکل از پنل تلویزیون است. این اشکال به دلیل وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون به وجود می آید. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

اشکال پنل تلویزیون در اثر آبخوردگی

نفوذ مایعاتی مثل آب، شیشه شور و … می تواند به بخش های مختلف تلویزیون از جمله برد تيکان، فلت و … آسیب برساند. بیشتر حل مشکل این قطعات در محل امکان پذیر است. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

کافی است درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سرویس تی وی ثبت نمایید تا کارشناس فنی در اسرع وقت اشکال را در محل شما حل كند. بعضی از مشکلاتی كه بعد از نفوذ آب به تلویزیون به وجود می آید، عبارت هستند از:

 • ایجاد نوار های تیره یا روشن روی تصاویر تعمیر صفحه نمایش تلویزیون
 • نگاتیوی شدن تصاویر تلویزیون
 • دو تكه شدن تصویر
 • ایجاد خطوط رنگی یا سیاه و سفید روی تصویر

اضافه شدن يک رنگ غیرعادی به تصاویر تلویزیون

امکان دارد بعد از روشن كردن تلویزیون تصویر را متمایل به رنگ خاصی مثلا سبز یا صورتی مشاهده نمایید. این مشکل نشان دهنده اشکال (Liquid) پنل است و قابل تعمیر نیست. اگر این اشکال برای تلویزیون به وجود آید باید پنل عوض گردد. اشکال پنل با نمایش نقاط نورانی روی صفحه تلویزیون خود را نشان می دهد.

يکی دیگر از نشانه های اشکال پنل، نمایش نقاط نورانی یا لكه سفید روی تلویزیون است. این اشکال به دلیل سوختن پيکسل ها به وجود می آید. در تلویزیون تولید رنگ های سبز، قرمز و آبی توسط پيکسل ها انجام می گردد. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

اگر پيکسل های تلویزیون بسوزد در آن بخش دیگر رنگی تولید نمی گردد و فقط نور سفید كه از بک لایت منتشر می گردد بدون تغییر رنگ به پنل می رسد. سوختگی پيکسل نیز جزء مواردی است كه قابل تعمیر نیست و تنها راه حل حل اشکال عوض پنل است.

اگر این مورد برای شما آزاردهنده نیست، می توانید به استفاده كردن از تلویزیون ادامه دهید تا وقتی پيکسل های بیشتری بسوزد و پنل را عوض نمایید.

نمایش تصاویر دوتایی در تلویزیون

اگر در زمان تمیز كردن تلویزیون آب به داخل نفوذ پیدا كند و موجب اتصالی در بخش های برد تيکان یا اشکال پنل گردد، تصاویر به شکل دوتایی روی تلویزیون نمایش داده می گردد. اگر تلویزیون شما با این اشکال روبه رو شده است. باید عیب یابی و حل اشکال را به تعمیرکار تعمیر صفحه نمایش تلویزیون بسپارید.

پنل تلویزیون شکسته است

ملموس ترین مشکلی كه می تواند برای هر تلویزیونی به وجود آید، شکستن پنل تلویزیون است. این اشکال امکان دارد در اثر وارد شدن ضربه، فشار یا سقوط از ارتفاع به وجود آید و قابل تعمیر نیست. تنها راه چاره برای حل شدن اشکال، عوض پنل است.

از علل اشکال پنل تلویزیون می تواند قطع و وصل شدن لحظه ای تصویر باشد يکی دیگر از علائم اشکال پنل، وجود نویز یا قطع و وصل شدن تصویر است، علت اصلی این اشکال، نوسان برق در وسایل الکتريکی است. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

این اشکال بیشتر در زمان استفاده همزمان چند وسیله پر مصرف مثل کولر، ماشین لباسشویی، اتو و … همراه تلویزیون به وجود آید. در این زمان نوسان برق زیاد شده و به تجهیزات جانبی كه از طریق پورت های HDMI و USB به تلویزیون وصل شده آسیب می زند. برای حل این اشکال و جلوگیری از آسیب رسیدن به تلویزیون می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از وسایل برقی پر مصرف، به طور همزمان استفاده ننمایید. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون
 • وسایل جانبی را به پورت های دیگر AC، HDMI و USB وصل نمایید.
 • اگر مشکل فقط در يک تلویزیون ظاهر می گردد، برای انتقال صدا و تصویر از درگاه های دیگر تلویزیون کمک بگیرید.
 • برای انتقال صدا و تصویر از کابل های با کیفیت و شیلد دار کمک بگیرید.

اشکال پنل تلویزیون به دلیل نمایش خطوط افقی روی تصویر تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

نمایش خط افقی روی تلویزیون ال سی دی، ال ای دی و قدیمی يکی از اشکالات رایج تلویزیون است. اگر این خطوط به صورت کامل از بالا تا پایین صفحه نمی افتد و مثلا فقط يک سوم صفحه را پوشش می دهد یا خطوطی كه روی صفحه افتاده افقی است، به احتمال زیاد پيکسل های تلویزیون سوخته است.

البته همیشه علت خطوط افقی روی تصویر این نیست و نمی توان نسخه کلی برای آن پیچید، اما در بیشتر موارد با عوض پنل تلویزیون، اشکال حل می گردد.

افزایش طول عمر تلویزیون

افزایش طول عمر تلویزیون

 • خارج كردن تلویزیون از حالت استندبای و خاموش كردن کامل تلویزیون

به تكرار گفتیم كه در حالت استندبای تلویزیون خاموش نیست و بعضی قطعات تلویزیون در حال کار می باشند و مستهلک می شوند پس بجای استندبای كردن، تلویزیون را خاموش کامل نمایید.

برای نگهداری مناسب تلویزیون چه کارهایی باید كرد؟ تعمیر صفحه نمایش تلوی

نگهداری روزانه از تلویزیون

نوسانات ولتاژ يکی از دلایل اشکال وسایل برقیه. پس باید حتما از محافظ برق برای تلویزیون کمک بگیرید. اگر برای مدت زمان طولانی از تلویزیون استفاده نمی كنید، باید آن را از برق بیرون بکشید.

چرا كه بعضی از قطعات تلویزیون حتی در زمان استندبای هم مدام در حال کار هستن و این موضوع موجب استهلاک بیشتر تلویزیون می گردد. باید كه در فواصل زمانی 2 تا 3 ساعت تلویزیون را به مدت چند دقیقه خاموش نمایید تا دمای تجهیزات داخلی آن کاهش پیدا كند.

از دست زدن به صفحه نمایش و فشار دادن آن به مدت طولانی خودداری نمایید. مراقبت باشید به صفحه تلویزیون ضربه ای وارد نشه و یا جسم نوک تیز نزديک تلویزیون قرار ندهید.

يکی دیگه از کارهایی كه موجب می گردد طول عمر تلویزیون بیشتر شود، کم كردن نور پس زمینه یا شفافیت تلویزیون است. این کار موجب می گردد لامپ های ال ای دی صفحه نمایش با تمام توانشون کار نكنند و عمر بیشتری داشته باشند.

زیون

انتخاب جای مناسب برای تلویزیون

دمای محلی كه تلویزیون را در آنجا قرار می دید خیلی مهم است. این محل باید دور از سرما، گرما و نور مستقیم خورشید باشه چرا كه نوسان شدید در دمای هوا موجب از بین رفتن سیستم داخلی تلویزیون می گردد. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

نزديک کولر، نزديکی به رادیاتور شوفاژ هم ممكن است به تلویزیون آسیب برسونه. همینطور از قرار دادن تلویزیون در مکان های پر رفت وآمد خودداری نمایید. چرا كه امکان دارد به دلیل رفت وآمد زیاد، برخورد با تلویزیون افزایش پیدا كند.

 

روش نظافت تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

گردگیری و تمیز كردن تلویزیون را به شکلی انجام بدید كه به صفحه آن آسیبی نرسد. هرگز آب یا ماده شوینده و شیشه پاک كن به صفحه نمایش تلویزیون اسپری ننمایید. برای پاک كردن صفحه نمایش از دستمال مخصوص كه معمولا درون جعبه تلویزیون است، کمک بگیرید. همینطور برای پاک كردن قاب دور تلویزیون از دستمال ميكرو فایبر كه فقط کمی مرطوب شده کمک بگیرید. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

عمر مفید تلویزیون ها چقدر است؟

يکی از رایج ترین سوالات کاربران این است كه عمر مفید تلویزیون چقدر است. عمر مفید، میزان ساعتی ایست كه در آن تلویزیون بهترین عملكرد را دارد ولی به این معنا نیست كه بعد از آن تلویزیون می سوزد ولی از کاركرد آن کاسته می گردد. بیشتر عمر مفید تلویزیون روی برچسب نصب شده در پشت تلویزیون یا دفترچه راهنما ثبت شده است. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

از بین تلویزیون هایی كه روانه بازار شده اند، عمر تلویزیون های پلاسما دو برابر تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی است. به طور مثل اگر روزانه حدود ۵ ساعت از تلویزیون کمک بگیرید، مدل پلاسما حدود ۵۴ سال و مدل ال سی دی و ال ای دی بین ۱۶ تا ۳۵ سال عمر می كند. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

چگونه تنظیم كنتراست و روشنایی تصویر، موجب بالا رفتن عمر تلویزیون می گردد؟

يکی از نکات كه در بالا بردن عمر مفید تلویزیون بسیار تاثیر دارد، تنظیم كنتراست و روشنایی تصویر است. اگر در زمان استفاده از تلویزیون كنتراست و روشنایی آن را پایین آورید یا بعد از مدتی تنظیمات آن را تغییر دهید به بالا رفتن عمر تلویزیون خود کمک كرده اید.

چرا كه اگر روشنایی و كنتراست را در حداکثر خود قرار دهید، فشار بیشتری به پيکسل های تلویزیون وارد شده و علاوه بر خستگی و آسیب به چشم، عمر تلویزیون را کم می كند.

چگونه استفاده از محافظ برق به بالا رفتن عمر تلویزیون کمک می كند؟

پس از خرید تلویزیون، برای نصب سیم برق به پریزر، از ترانس یا محافظ برق کمک بگیرید. این کار موجب می گردد كه در زمان قطع و وصل شدن برق یا رعد و برق كه با نوسان برق همراه است، اشکالی برای برد تلویزیون به وجود نیامده و هزینه های بعدی به شما تحمیل نمی گردد.

 

با تمیز كردن تلویزیون به بالا رفتن عمر آن کمک نمایید

يکی از مهم ترین اقدامات كه برای نگهداری از تلویزیون می توانید انجام دهید. تمیز كردن تلویزیون در فاصله زمانی مشخص است. در صورتی كه روی تلویزیون شما گرد و خاک زیادی جمع گردد، دمای تلویزیون بالا رفته و موجب پایین آمدن عمر مفید و اشکال می گردد. برای تمیز كردن تلویزیون مراحل زیر را انجام دهید.

 • گرم و خاک را از روی تلوزیون بردارید. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون
 • با استفاده از دستمال تمیز و اسپری نانو مخصوص، تلویزیون را تمیز كنید.
 • با تلویزیون مكنده یا جاروبرقی گرد و غبار موجود در شبكه های پشت تلویزیون را تمیز كنید.
 • برق تلویزیون را قطع نمایید.

مراقبت از تلویزیون در زمان جابه جایی

اگر به هر دلیلی مجبور به جابه جایی تلویزیون خود می باشید، باید در زمان حمل و نقل، مراقب تلویزیون خود باشید. چرا كه تلویزیون های جدید از شیشه نازک و شكننده تشکیل شده اند و کوچک ترین ضربه می تواند باعث آسیب دیدن پنل تلویزیون گردد.

چطور از داغ شدن تلویزیون جلوگیری كنیم؟

يکی از رایج ترین سوالات کاربران در زمان استفاده از تلویزیون نحوه جلوگیری از داغ شدن تلویزیون است. برای این کار باید در زمان هنگ كردن یا ثابت شدن تصویر تلویزیون، کانال های دیگر را تست نمایید یا چند دقیقه تلویزیون را خاموش و روشن نمایید. چرا كه ماندن روی يک تصویر و هنگ كردن تلویزیون به پيکسل ها فشار آورده و عمر تلویزیون را کم می كند. تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

خاموش كردن تلویزیون در زمان تماشا نكردن

يکی از نکات مهمی كه در بالا بردن عمر تلویزیون تاثیر دارد، مدیریت در استفاده تلویزیون است. برای مدیریت استفاده از تلویزیون می توانید این اقدامات را انجام دهید:

 • در زمان خواب تلویزیون را خاموش نمایید.
 • وقتی در اتاق حاضر نیستید یا در حال انجام کار دیگری می باشید، تلویزیون را خاموش نمایید.
 • استفاده از تلویزیون را زمان بندی نمایید و هر چند ساعت يکبار به آن استراحت دهید.
 • اگر از تلویزیون برای پخش فایل صوتی استفاده می كنید، تصویر آن را قطع نمایید تا فقط صدا پخش گردد.

اگر به نکات اعلام شده در این مقاله توجه نمایید به راحتی می توانید اصطلاک تلوزیون خود را پایین آورده و طول عمر آن را افزایش دهید. این روش ها برای همه تلویزیون ها از جمله ال ای دی و ال سی دی و … تاثیر دارد.

اگر با وجود نگهداری، تلویزیون شما دچار اشکال شد از کارشناسان تعمیر صفحه نمایش تلویزیون بخواهید به محل شما مراجعه كند و تعمیر تلویزیون شما را انجام دهد. با توجه به مبلغ بالای تلویزیون های نو تعمیر از خرید تلویزیون جدید به صرفه تر است.

از تعمیرکار تعمیر صفحه نمایش تلویزیون تلویزیون کمک بگیرید

تعمیر لوازم برقی به دلیل سروکار داشتن با برق، به رعایت موارد ایمنی و فنی نیاز دارد. تعمیر خودسرانه این وسایل ممكن است سلامتی شما را به خطر بندازد.

در شرایطی مثل وارد اومدن ضربه به تلویزیون، خراب شدن تلویزیون، ورود اجسام خارجی به داخل تلویزیون، انتشار بو یا دود غیرعادی از تلویزیون و… دوشاخه تلویزیون را بلافاصله از پریز بیرون کشیده و با پشتیبانی تلویزیون سامسونگ ، ال جی و سونی تماس بگیرید.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی