تعمیر پاور تلویزیون سونی

تعمیر پاور تلویزیون سونی

تعمیر پاور تلویزیون سونی

ما باز هم با مقاله ( تعمیر پاور تلویزیون سونی ) پیش شما آمده ایم تا اطلاعات مختصری درباره تعمیر تلویزیون سونی به شما ارائه كنیم. در همه تلویزیون ها بخشی به نام منبع تغذیه وجود دارد كه وظیفه اصلی آن توزیع ولتاژ مناسب به دیگر بردها و بخش های تلویزیون است. در ادامه مطلبی برای آشنایی شما با این برد آورده ایم.

سرویس تی وی با کمک بهترین كارشناسان تلویزیون، تعمیر تلویزیون شما را در كمترین زمان ممكن و با ارائه ضمانت تامه انجام می دهد. برد تغذیه یا برد پاور یكی از بردهای اساسی و مهم تلویزیون است.

تلویزیون های سونی دارای عیب یاب داخلی هستند و در صورت ایجاد ایراد در تلویزیون، محدوده خرابی و قطعات معیوب را با چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون اعلام می کنند.

در عموم تلویزیون های سونی وقتی برد پاور دچار ایراد و خرابی می شود چراغ جلوی تلویزیون 2 بار چشمک می زند. در واقع 2 بار چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی نشان دهنده قطع شدن یکی از ولتاژهای خروجی برد پاور تلویزیون است.

تلویزیون های سونی از طراحی بسیار خوبی برخوردار هستند و این امر کمک زیادی به تعمیر تلویزیون سونی می کند. پاور تلویزیون سونی به گونه ای طراحی شده كه می توان آن را بدون دیگر قطعات تلویزیون راه اندازی کرد.

تعمیر پاور تلویزیون سونی در نیم ساعت!

در همه تلویزیون ها بخشی به نام منبع تغذیه یا برد پاور وجود دارد كه وظیفه اصلی آن توزیع ولتاژ مناسب به دیگر بردها و بخش های تلویزیون است. ولتاژ ۲۲۰ ولت برق شهر با ورود به این بخش تلویزیون پس از انجام مراحلی تبدیل به ولتاژهای پایین تر و DC كه تلویزیون به آن احتیاج دارد می گردد و به بخش های مختلف تلویزیون مثل مین برد، برد تیكان، بك لایت و … ارسال می گردد.

حال اگر مشكلی در كار این برد بوجود بیاید و ولتاژ خروجی بوجود نیاید عملا تلویزیون بدون استفاده می گردد.

البته بسته به شرایط، در برد پاور عیبهای بوجود می آید كه خود را به صورت های مختلفی نشان می دهد. عیب های ظاهری كه در صورت اختلال برد پاور و نیاز به تعمیر پاور تلویزیون سونی خواهیم داشت می توانند به صورت زیر خود را نشان دهند:

 • خاموش شدن كامل تلویزیون
 • تلویزیون تلویزیون روشن نمی گردد و چراغ استندبای جلوی آن خاموش است.
 • تلویزیون تلویزیون روشن نمی گردد و چراغ استندبای آن چشمك می زند
 • پس از چند ساعت تلویزیون بطور اتوماتیك خاموش می گردد.
 • تلویزیون دیر روشن بگردد.
 • تلویزیون خود به خود خاموش می گردد.

تعمیرگاه تلویزیون سونی تهران با بهره گیری از بهترین كارشناسان تلویزیون، مشكلات متداول تلویزیون را در كمترین زمان ممكن و كمترین هزینه با ارائه ضمانت تامه انجام می دهد.

نكته ای كه باید اضافه كرد این است كه وقتی دوشاخه تلویزیون به برق وصل است و لامپ LED استندبای روشن می گردد به این معنی است كه مدار برق از دوشاخه تا ورودی پاور سالم است حال اگر با فشار دادان كلید روشن خاموش تلویزیون روشن نشد برد پاور شما دچار مشكل شده است

معمولا در بیشتر مواقع برد پاور تعمیر می گردد و فقط در شرایط خاصی مجبور می شویم كه آن را تعویض كنیم كه البته باید حتماً از قطعه اوریجینال و اصلی استفاده كرد تا بعداً برای قسمت های مختلف تلویزیون مشكلی بوجود نیاید و به تلویزیون آسیب نرسد

قیمت تعمیر پاور تلویزیون سونی

با توجه به مدل تلویزیون تلویزیون قیمت تعمیر پاور تلویزیون سونی متفاوت است. در بازار بردهای نامرغوب و غیر استاندارد با قیمت های پایین هم وجود دارد. ولی تاكید می گردد كه باید حتما از برد اصلی استفاده كنید.

علائمی كه نشان می دهند منبع تغذیه تلویزیون سونی خراب است:

 • خراب شدن ترانزیستور های پاور تلویزیون سونی
 • چشمك زدن چراغ LED تلویزیون و روشن نشدن آن
 • دیر روشن شدن تلویزیون
 • روشن نشدن تلویزیون و توقف بر روی چراغ پاور تلویزیون سونی
 • خاموش شدن اتوماتیك تلویزیون پس از چند ساعت
 • خاموش شدن كامل تلویزیون

پیشگیری از سوختن پاور تلویزیون سونی

برای پیشگیری از سوختن پاور تلویزیون سونی روش هایی وجود دارد كه در این بخش به برخی از آنها اشاره خواهد شد. برای مثال در پارت ورودی تغذیه تلویزیون می توان از یک فیوز با آمپر مشخص استفاده کرد تا جریان های لحظه ای و شوک و نوسانات برقی را تا حدودی کنترل کرد.

استفاده از سیستم حفاطتی دیگری مثل وریستور نیز می تواند کمک شایانی در افزایش حرارت و افت جریان های لحظه ای کند. به منظور جلوگیری از خرابی و سوختن برد پاور تلویزیون توصیه می کنیم در قسمت تغذیه ورودی از مقاومت های PTC ,NTC استفاده شود.

تقویت برد تغذیه در قسمت خروجی به منظور افزایش جریان های بالا كه به صورت اتفاقی ایجاد می شود یکی از راه کارهای دیگری است كه برای جلوگیری از سوختگی برد پاور تلویزیون تاثیرگذار است.

تعمیر منبع تلویزیون سونی

همانطور كه از ابتدای بحث هم اشاره كردیم، تعمیر پاور تلویزیون سونی بسیار حساس و مهم است، چون این قسمت با دیگر اجزای تلویزیون ارتباط مستقیم دارد و هر دستكاری نابجا در قسمت پاور، عملكرد دیگر قسمت ها را مختل می كند.

منبع تغذیه یا پاور، مداری الكترونیكی است كه ولتاژ برق شهر را به ولتاژهای مستقیم مورد نیاز تلویزیون تبدیل می كند؛ وقتی خراب باشد، می تواند صدمات شدید و جبران ناپذیری به تلویزیون وارد كند.

برای تعمیر پاور تلویزیون سونی باید توجه گردد كه پاور از چه نوعی است و مطابق مدل و كاركرد آن مسیر تعمیر یا تعویض در پیش گرفته گردد. برای اجرای بهترین تعمیر در زمینه منبع تغذیه تلویزیون سونی، فقط كار و مهمترین كاری كه باید انجام دهید، مراجعه به یك مجموعه مدرن و مجهز و استاندارد تعمیر تلویزیون سونی است تا تضمین كننده سلامت نهایی تلویزیون شما باشد.

مركز تعمیر پاور تلویزیون سونی

تلویزیون یكی از محصولات در حوزه لوازم صوتی و تصویری است كه شركت های بسیاری اقدام به تولید آن می كنند. این تلویزیون كارایی بالایی دارد و ناخودآگاه استهلاك شدیدی را متحمل می گردد. در مركز رسمی تعمیر تلویزیون همه مشكلات این تلویزیون عیب یابی و ارزیابی می گردد.

مهم نیست كه شما كاربر كدام مدل و كدام برند هستید؛ تلویزیون های شما فقط در مركز رسمی تعمیر تلویزیون در ایران، عیب یابی و رفع مشكل می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر حتما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی