تعمیر پنل تلویزیون ال جی

تعمیر پنل تلویزیون ال جی

تعمیر پنل تلویزیون ال جی

ما باز هم با مقاله ( تعمیر پنل تلویزیون ال جی ) پیش شما آمده ایم تا اطلاعات مختصری درباره تعمیر تلویزیون ال جی به شما ارائه كنیم. پنل تلویزیون چیز عجیب و غریبی نیست. درواقع منظور از پنل تلویزیون، همان صفحه نمایش تلویزیون است كه به لطف آن می توانیم هر برنامه یا فیلمی كه دوست داشته باشیم را تماشا كنیم و لذت ببریم.

پنل یا صفحه نمایش تلویزیون، مهم ترین و گران ترین قطعه این جعبه جادویی است طوری كه 70 درصد از اهمیت و ارزش تلویزیون را به خود اختصاص داده است. پس درصورت اختلال پنل تلویزیون، بازدهی تلویزیون به صفر می رسد؛ از این رو باید پنل تلویزیون را خیلی سریع تعمیر كرد.

خوشبختانه بیشتر اوقات تعمیر پنل تلویزیون امكان پذیر است اما گاهی هم امكان تعمیر آن وجود ندارد و باید پنل تلویزیون را عوض كرد. از آن جایی كه بیشتر كاربران تلویزیون های ال جی با مشكلات و اختلال پنل تلویزیون روبه رو می شوند در ادامه علائم اختلال و تعمیر پنل تلویزیون ال جی را مورد عیب یابی قرار می دهیم. پس به شما توصیه می كنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

از كجا بفهمیم پنل تلویزیون ال جی خراب شده است؟

ایجاد یكسری مشكلات در تلویزیون ارتباط مستقیمی با خراب شدن پنل این تلویزیون دارند كه كارشناسان مركز تلویزیون ال جی با ایجاد آن مشكلات تشخیص می دهند كه به پنل تلویزیون آسیب وارد شده است. بعضی از این مشكلات شامل: نمایش خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون، تصویر نداشتن تلویزیون در صورتی كه صدا دارد،

تیره شدن بخشی از تصویر، اضافه شدن رنگ غیرعادی به همه صفحه، وجود یك نقطه سفید در تصویر، دوتایی شدن تصویر و قطع و وصل شدن لحظه ای تصویر می باشند. در ادامه به عیب یابی تك تك این مشكلات كه نشان دهنده اختلال پنل تلویزیون ال جی می باشند، می پردازیم.

اضافه شدن یك رنگ غیرعادی به همه صفحه یا آبی شدن صفحه تلویزیون ال جی

مشكل اضافه شدن رنگ غیرعادی به همه صفحه تلویزیون، در تلویزیون های LCD ال جی به وجود می آید چون این مشكل از لیكوئید در پنل تلویزیون نشأت می گیرد و فقط تلویزیون های LCD می باشند كه از فناوری لیكوئید بهره می برند.

متاسفانه ایجاد این مشكل، نشان می دهد كه امكان تعمیر پنل تلویزیون ال جی وجود ندارد و باید آن را عوض كرد كه هزینه تعویض پنل بین 80 تا 90 درصد از قیمت كل تلویزیون می گردد. به همین علت بعضی از كارشناسان در این حالت به كاربران توصیه می كنند كه به دنبال خرید یك تلویزیون جدید باشند.

وجود یك نقطه سفید در تصویر

یكی دیگر از علائم اختلال پنل تلویزیون كه متاسفانه در این حالت هم راهی جزء تعویض كامل پنل تلویزیون وجود ندارد، نمایش یك یا چند نقطه سفید در تصویر است كه اصطلاحاً به این مشكل پیكسل سوختگی می گویند.

مشكل پیكسل سوختگی نشان می دهد، اجزایی كه باهم به تبدیل شدن پیكسل به نقطه ای رنگی تلاش می كردند، درست عمل نمی كنند. این مسئله باعث می گردد كه پیكسل روشن بماند و حالت نقطه سفید به خود بگیرد. اگر تلویزیون شما هم با چنین مشكلی رو به رو شده است یا باید به فكر تعویض پنل آن باشید یا اینكه به فكر خرید یك تلویزیون جدید باشید.

دوتایی شدن تصویر

دو تایی شدن تصویر نشان می دهد كه یا مشكل از خود پنل تلویزیون است یا مشكل از برد تیكان تلویزیون. برد تیكان كه به آن برد TFT هم می گویند وظیفه پردازش اطلاعات تصویر در تلویزیون را برعهده دارد. طوری كه اول از همه مین برد تلویزیون به پردازش اطلاعات تصویر می پردازد و سپس اطلاعات تصویر را از طریق كابلی كه LVDS FLAT نام دارد به برد تیكان منتقل می كند.

اگر شما هم با مشكل دوتایی شدن تصویر در تلویزیون ال جی رو به رو شده اید، باید بررسی این تلویزیون را به مركز تلویزیون ال جی بسپارید. كارشناسان این مجموعه اگر مشكل از پنل این تلویزیون باشد به تعمیر پنل تلویزیون ال جی می پردازند و اگر مشكل از برد تیكان این تلویزیون باشد آن را تعمیر می كنند.

نمایش خط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون

حالت اول خط عمودی نشان می دهد كه برد تیكان تلویزیون یا فلت های ارتباط دهنده آن دچار مشكل شده اند كه خوشبختانه قابل تعمیر می باشند و پول زیادی از جیب شما خالی نمی كنند. حالت دوم خط عمودی نشان می دهد كه پنل تلویزیون شما دچار مشكل شده است. البته امكان تعمیر پنل تلویزیون ال جی در این حالت وجود ندارد و باید آن را به صورت كامل عوض كرد.

برای اطلاع از قیمت فلت پنل تلویزیون ال جی با ما تماس بگیرید.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

گاهی تلویزیون نقش رادیو را برای ما بازی می كند طوری كه تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد. اگر بخواهیم به زبان خیلی ساده علت ایجاد این مشكل را توضیح دهیم باید بگوییم كه هیچ نوری از پشت پنل تلویزیون ساطع نمی گردد تا تصویر را روشن كند.

به همین علت وقتی تلویزیون را روشن می كنید، می بینید كه تلویزیون فقط صدا دارد. كارشناسان تلویزیون درصورت ایجاد چنین مشكلی می گویند بك لایت تلویزیون به مشكل خورده است. خوشبختانه در این حالت هم امكان تعمیر پنل تلویزیون ال جی و بك لایت آن وجود دارد.

تیره شدن بخشی از تصویر

حواستان باشد به تلویزیون ضربه وارد نگردد چون وارد شدن ضربه به تلویزیون می تواند به پنل آن آسیب وارد كند و شما را مجبور به تعویض پنل تلویزیون كند. درواقع یكی از علائم وارد شدن ضربه به تلویزیون و آسیب دیدن پنل آن، تیره شدن بخشی از تصویر تلویزیون است. البته در خوشبینانه ترین حالت اگر هیچ ضربه ای به تلویزیون وارد نشده باشد مشكل از بك لایت آن است كه قابل تعمیر است.

قطع و وصل شدن لحظه ای تصویر

و اما آخرین مشكلی كه نشان می دهد، پنل تلویزیون نیاز به بررسی و تعمیر دارد، قطع و وصل شدن لحظه ای تصویر است. در واقع قطع و وصل شدن لحظه ای تصویر به علت اتصال كابل غیراستاندارد HDMI به تلویزیون است كه به پنل آن آسیب وارد كرده است. پس باید برای جلوگیری از خراب شدن پنل تلویزیون و ایجاد مشكل قطع و وصل شدن لحظه ای تصویر، حتماً از اورجینال بودن كابل HDMI كه به تلویزیون خود وصل می كنید، مطمئن شوید.

خراب شدن پنل تلویزیون ال جی

مهم ترین علل خراب شدن پنل تلویزیون ال جی

یكی از علل خراب شدن پنل تلویزیون، اتصال كابل غیراستاندارد HDMI به این تلویزیون است. اما این عامل فقط علت اختلال پنل تلویزیون نیست بلكه وارد شدن ضربه و به خصوص نفوذ رطوبت به پنل تلویزیون از دیگر عواملی می باشند كه باعث خراب شدن پنل تلویزیون می شوند. در ادامه به عیب یابی این عوامل می پردازیم.

وارد شدن رطوبت به پنل تلویزیون – پنل تلویزیون ال جی کجاست

یكی از مهم ترین و اصلی ترین عواملی كه باعث خراب شدن پنل تلویزیون می گردد، وارد شدن رطوبت به آن است. البته وارد شدن رطوبت به پنل تلویزیون به معنای ریختن یك لیوان آب روی این تلویزیون نیست چون پنل تلویزیون به كوچك ترین میزان رطوبت حساس است. بیشتر اوقات هم اسپری كردن مایع تمیزكننده به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش تلویزیون باعث نفوذ رطوبت به داخل پنل آن می گردد.

برای تمیز كردن نمایشگر تلویزیون، اكیداً از اسپری كردن مستقیم مایع تمیزكننده بر روی آن خودداری كنید. اصولی ترین روش برای تمیز كردن صفحه نمایش تلویزیون این است كه مایع تمیزكننده را بر روی دستمال اسپری كنید و سپس دستمال را بر روی صفحه نمایش تلویزیون بكشید و پس از آن با یك دستمال خشك رطوبت به جا مانده روی صفحه نمایش تلویزیون را خشك كنید.

وارد شدن ضربه به تلویزیون

عامل دیگری كه در خراب شدن پنل تلویزیون نقش دارد، وارد شدن ضربه به این تلویزیون است. گاهی ضربه ای كه به صفحه نمایش تلویزیون وارد می گردد باعث شكسته شدن آن می گردد كه در این صورت امكان تعمیر پنل تلویزیون ال جی وجود ندارد و باید آن را عوض كرد. با این وجود باید تا جایی كه می توانید از وارد شدن ضربه و فشار به صفحه نمایش تلویزیون خودداری كنید.

هزینه تعمیر پنل تلویزیون ال جی چه قدر است؟

همانطور كه اشاره كردیم گاهی پنل تلویزیون ال جی قابل تعمیر است اما گاهی باید به صورت كامل تعویض گردد. اگر شانس به شما رو كند و امكان تعمیر پنل تلویزیون ال جی وجود داشته باشد نیازی نیست خیلی دست به جیب شوید. ولی اگر نیاز به تعویض پنل تلویزیون ال جی باشد، باید به اندازه خریدن یك تلویزیون جدید هزینه كنید.

كارشناسان مجموعه تعمیر سرویس تی وی با بررسی دقیق تلویزیون شما تشخیص خواهند داد كه پنل آن قابل تعمیر است یا خیر. سپس قیمت تعمیر پنل تلویزیون ال جی را به شما اعلام می كنند تا درصورتی كه تمایل داشتید پروسه تعمیر آن را آغاز كنند. علاوه بر این جهت اطلاع پیدا كردن از هزینه دقیق تعمیر پنل تلویزیون ال جی می توانید با مركز ال جی تماس بگیرید.

مجموعه تخصصی تعمیر پنل تلویزیون ال جی

مجموعه تعمیر سرویس تی وی به علت برخوردار بودن از نیروهای مجرب به همراه تجهیزات پیشرفته به مجموعه تخصصی تعمیر تلویزیون ال جی شهرت دارد. البته خدمات مجموعه سرویس تی وی فقط به تعمیر تلویزیون ال جی محدود نمی گردد بلكه خدمات این مجموعه شامل تعمیر انواع تلویزیون در هر نوع مدل یا برندی است. پس بدون هیچ گونه نگرانی می توانید تعمیر هر تلویزیون را به مجموعه تعمیر سرویس تی وی بسپارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی