تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

ما باز هم با مقاله ( تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ ) پیش شما آمده ایم تا اطلاعات مختصری درباره تعمیر تلویزیون سامسونگ به شما ارائه كنیم. پنل تلویزیون سامسونگ، از قسمت هایی است كه به علت قرار گرفتن بیرونی آن، بیشتر در معرض آسیب قرار دارد. صدمات فیزیكی، نفوذ آب و.. از عواملی می باشند كه این بخش ارزشمند را دچار مشكل می سازند و تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ را امری ضروری می سازند.

پنل تلویزیون از قسمت های مختلفی تشكیل شده است كه هر یك از این قسمت ها با كریستال مایع پر شده اند. رنگ و شفافیت هر یك از قسمت ها با افزایش و كاهش جریان الكتریكی تغییر پیدا می كند. پنل های تلویزیون های LCD، توانایی نورپردازی پیكسل ها را ندارند و به همین علت برای اینكار، از لامپ های فلورسنت استفاده شده است.

همینطور این پنل ها انواع مختلفی دارند كه در تلویزیون های مختلف سامسونگ اعم از پلاسما، LED و LCD و.. استفاده شده اند. میزان آسیب پذیری این پنل ها بسیار بالا است و عوامل زیادی در آسیب پذیری آن دخیل می باشند. به یاد داشته باشید كه تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ فقط باید توسط كارشناسان حاذق مركز انجام گردد.

اگر این آسیب ها آثار فیزیكی روی نمایشگر برجای نگذاشته باشند، می توان برای ترمیم آن اقدام كرد اما اگر با شكستی پنل و اجزای داخلی آن رو به رو شده اید، تعویض پنل تلویزیون سامسونگ فقط راه چاره شما خواهد بود!

 

انواع مختلف پنل و تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

پنل تلویزیون LCD

این پنل ها از تجمع كریستال های مایع در پشت نمایشگر تشكیل شده اند. پنل های LCD بجای انتشار نور، از قاعده مسدود كردن آن پیروی می كنند كه به آن ها اجازه می دهد انرژی بسیار كمتری در قیاس با نمایشگر های CRT و پلاسما استفاده كنند. تعمیر پنل LCD تلویزیون سامسونگ، از خدمات تخصصی مركز سرویس تی وی است. در صورت هر اختلال و یا مشكل، با واحد تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

پنل تلویزیون Plasma

در پنل های تلویزیون پلاسما، هركدام از پیكسل های نمایشگر با مقدار كمی از پلاسما روشن می شوند. این پنل ها معمولا بین دو صحفه شیشه ای نازك قرار گرفته اند. پنل و نمایشگر های تلویزیون پلاسما، غالبا كیفیت تصویر بهتری را در قیاس با LCD ها ارائه می دهند. اگر شما هم از تلویزیون پلاسمای سامسونگ استفاده می كنید و با آسیب دیدگی پنل و نمایشگر آن رو به رو شده اید، برای تعمیر در محل با ما تماس بگیرید.

پنل تلویزیون LED

پنل های LED در ساختار، كاملا مشابه با LCD ها می باشند و فقط یك تفاوت در آن ها باعث تمایز از یكدیگر شده است. در حقیقت فقط فرق بین یك پنل تلویزیون LED و LCD، در استفاده از دیودهای ساطع كننده نور بجای لامپ های فلورسنت است. لامپ های LED این پنل ها معمولا نورپردازی دقیق تری تا لامپ های فلورسنت دارند.

پنل تلویزیون OLED

این پنل های گران قیمت از ویژگی های ارگانیك گسیل دهنده های نور استفاده می كنند و ساختاری متفاوت با LED ها دارند. پنل های تلویزیون OLED نیازی به بك لایت و نور پس زمینه ندارند. به همین علت طراحی آن ها بسیار ظریف و نازك تر است و انرژی بسیار كمتری در قیاس با دیگر پنل ها مصرف می كنند. تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

چه عواملی باعث آسیب به پنل تلویزیون می شوند؟

صفحه نمایشگر های LCD و LED از چندین صفحه نازك تشكل شده اند كه كریستال مایع سیاه رنگی هم در این دو بین قرار گرفته است. پنل، سطح بیرونی را با یك غشای نازك پوشانده است تا از خرد شدن و آسیب دیدن نمایشگر محفاظت كند.

پنل های تلویزیون بسیار شكننده می باشند و به راحتی آسیب می بینند. بعضی از عواملی كه در آسیب های فیزیكی پنل نقش دارند، عبارت هستند از:

  • فشار بیش از حد انگشتان روی نمایشگر برای حركت دادن اسلایدها و …
  • استفاده بیش از حد از اسپری های تمیز كننده كه باعث نفوذ در لایه های نمایشگر شده است.
  • خم كردن پنل ها در هنگام جابجایی تلویزیون به علت فشار زیاد تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ
  • سوختن، ذوب شدن و یا تاب برداشن پنل به علت قرارگیری تلویزیون در مجاورت منابع حرارتی

تعویض و تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

چه زمانی باید نسبت به تعویض و تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ اقدام كنید؟

در قسمت زیر چند نمونه متداول از آسیب های فیزیكی كه ترمیم و رفع آن ها در گروی تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ به دست كارشناسان حرفه ای خواهد بود، اشاره می كنیم. این موارد بر اساس دستورالعمل های كمپانی سامسونگ و دیگر شركت های معتبر در ساخت پنل گردآوری شده است.

ظاهر شدن خطوط جهت دار و یا مورب:

اگر نمایش خطوط افقی و یا عمودی، از علائم آسیب به مین برد و دیگر قطعات تلویزیون است، ظاهر شدن خطوط در دو جهت عمودی و افقی، فقط در صورت آسیب دیدگی پنل تلویزیون سامسونگ ایجاد می گردد. بدیهی است كه مشكلات قطعات داخلی و یا جریان الكتریكی تلویزیون معمولا عامل این مشكل نیستند! تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

 

شكستگی های تار عنكبوتی و یا ترك های منحنی:

به یاد داشته باشید كه مشكلات الكتریكی و مكانیكی قطعات فقط باعث ایجاد ترك هایی با خطوط مستقیم خواهد شد! شكستگی و ترك خوردگی كه حالت منحنی و یا شبیه به تار عنكبوت دارند، معمولا تحت تاثیر نیرو و فشار فیزیكی بیش از حد پدید آمده اند. در هنگام ترك خوردگی های جزئی، معمولا به علت وجود پوشش محافظ پلاستكی روی پنل، قادر به مشاهده آن ها نخواهید بود. تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

 

ظاهر شدن لكه های سیاه روی نمایشگر:

فشار بیش از حد روی پنل تلویزیون، باعث نشت كریستال مایع از پنل و ایجاد لكه های سیاه روی نمایشگر می گردد. این مورد معمولا به علت فشار انگشت، برخورد اتفاقی آرنج به نمایشگر و … رخ می دهد. این لكه های معمولا در گذر زمان بزرگتر می شوند. تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

 

نمایش سایه های سیاه رنگ:

ضربه مستقیم فیزیكی به پنل تلویزیون سامسونگ باعث ایجاد لكه های سیاه رنگ روی تلویزیون می گردد. این سایه ها معمولا شبیه به نشتی جوهر می باشند.

ظاهر شدن خطوط عمودی كه تصاویر را برش داده اند:

خم شدن پنل تلویزیون سامسونگ می تواند باعث ایجاد خطوط برشی در طول صفحه گردد. نمایش این خطوط نصفه و نیمه كه گاها از وسط تصاویر هم عبور كرده اند، از علائم اصلی آسیب به پنل تلویزیون است. تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

ذوب شدن و یا سوختگی قسمتی از پنل تلویزیون:

این سوختگی و ذوب شدن پنل، معمولا به علت نزدیكی بیش از حد منابع حرارتی همچون شمع، لامپ و یا شومینه به تلویزیون رخ می دهد.

تغییر رنگ در بخشی از نمایشگر

عوامل خارجی مثل رطوبت، گرد و غبار و یا وارد شدن دود به محفظه پنل، باعث ایجاد این مشكل روی نمایشگر و نیاز به تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ خواهد شد.

بررسی و تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

گاهی اختلال پنل تلویزیون سامسونگ با علائم فیزیكی همراه نیست! در این موارد معمولا با با انجام روش های زیر می توانید از سلامت و یا اختلال پنل تلویزیون سامسونگ اطمینان حاصل كنید. تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ

روش اول تعمیر تلویزیون سامسونگ

تلویزیون خود را خاموش كنید. پس از گذشت حداقل ۳۰ ثانیه دوباره تلویزیون را روشن كنید. مدت زمان روشن شدن نمایشگر را با حالت سابق آن قیاس كنید. اگر مدت زمان زیادی طول می كشد تا صحفه روشن گردد، به احتمال زیاد ساختارهای پنل آسیب دیده است. برای عیب یابی بیشتر و تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ با سرویس تی وی تماس بگیرید.

روش دوم تعمیر تلویزیون سامسونگ

تلویزیون خود را روشن كنید و وارد برنامه و یا شبكه ای شوید كه صفحه ای همه رنگ سفید به شما نمایش می دهد. حالا با كمك چشمان خود، از بالای صفحه شروع به عیب یابی دقیق نمایشگر كنید. هر نقاط سیاه و یا تیره، نشان دهنده پیكسل های مرده روی پنل و نمایشگر می باشند. اگر این پیكسل های مرده، باعث مشكلات بصری در هنگام تماشای تلویزیون شده اند، باید برای تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ خود اقدام كنید.

مدیریت مركز رسمی تلویزیون سامسونگ، با توجه به نیاز كاربران غیر تهرانی و هم با هدف رفع مشكلات و نیازهای این كاربران، اقدام به ایجاد شعبی برای این مجموعه در شهرستان ها كرده است. در مركز تلویزیون سامسونگ در شهرستانها، زبده ترین كارشناسان حوزه فروش و تعمیر فعالیت كرده و پاسخگوی نیاز مراجعین می باشند.

تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ و سرویس در محل تلویزیون سامسونگ و مواردی از این دست، خدماتی می باشند كه مركز مورد بحث به كاربران ارائه می كند. بدین ترتیب، كاربران گرامی ساكن شهرستان، در صورت نیاز به هریك از خدمات ذكر شده دیگر نیازی به مراجعه به مركز تهران نداشته و می توانند از طریق شعبه های واقع در محل زندگی خود، نیاز خود را برطرف نمایند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی