حذف قفل کودک در تلویزیون + چرا قفل کودک وجود دارد؟

حذف قفل کودک در تلویزیون

حذف قفل کودک در تلویزیون + چرا قفل کودک وجود دارد؟

برای حذف قفل کودک در تلویزیون در این مطلب با ما همراه باشید. تلویزیون های هوشمند امکانات دیجیتال و قابلیت های حساس و آسیب پذیری دارند که با یک دستکاری جزیی و غیر متخصصانه با مشکل مواجه می شوند. تغییر تنظیمات کلی تلویزیون مسئله ای دردساز بوده که امکان دارد به دست کودکان رخ دهد. از این رو حضور قفل کودک برای تلویزیون های مختلف امری ضروری به نظر می رسد. حذف قفل کودک در تلویزیون اصلا کار سختی نیست. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم برای شکستن قفل کودک تلویزیون باید چه کرد.

اگر رمز 4 رقمی مرتبط با فعال سازی قفل کودک را به یاد نمی آورید، تنها راه حل رهایی از قفل کودک تلویزیون، ریست کردن تلویزیون است. دستورالعمل ریست کردن تلویزیون را می توانید در دفترچه راهنمای تلویزیون بیابید. در صورتی که قادر به انجام این کار نبودید و یا تنظیمات تلویزیون شما با مشکل مواجه شد، می توانید برای کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان نمایندگی تلویزیون سامسونگ مشورت کنید و یا از آن ها درخواست کنید هرچه سریعتر برای رفع مشکل در محل حاضر شوند.

مراحل حذف قفل کودک در تلویزیون

همان طور که اشاره شد برای حذف قفل کودک در تلویزیون کار چندان سختی پیش رو نیست. کافی است مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

  1. ریموت را بردارید و دکمه “Menu” را فشار دهید.
  2. گزینه “Options” را انتخاب کنید.
  3. گزینه “Child Lock” را از لیست داخل “Options” انتخاب کنید تا فعال شود. امکان دارد نام قفل کودک در تلویزیون شما با عبارت VChip هم نمایان شده باشد.
  4. گزینه “Remove Child Lock” را انتخاب کرده و دکمه “Enter” را فشار دهید.
  5. کد چهار رقمی دلخواهی را که به عنوان پسورد هنگام فعال کردن قفل کودک استفاده کردید را وارد کنید.
  6. با وارد کردن کد چهار رقمی، باید از منو تلویزیون خارج شوید. برای این منظور، دکمه “Exit” یا “Menu” را در کنترل از راه دور تلویزیون فشار دهید تا پروسه شکستن قفل کودک تلویزیون انجام شود.

قفل کودک در تلویزیون

چرا قفل کودک در تلویزیون ها وجود دارد؟

پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به اینترنت از طریق تلویزیون های مختلف همانطور که فواید زیادی دارد و بستری سرگرم کننده ای برای افراد بزرگسال محسوب می شود، می تواند برای کودکان کاملا نامناسب باشد. تلویزیون های هوشمند به طور معمول دسترسی راحتی به سایت هایی مصل YouTube یا NetFlix دارند. در بعضی از تلویزیون ها امکان دارد برنامه نصب شده و فعال سایت هایی که به آن اشاره کردیم را ببینید.

این برنامه ها فضای مجازی نامناسبی برای کودکان شما می باشند. پس قفل کودک در تلویزیون اهمیت زیادی دارد. با کمک این قابلیت میزان دسترسی کودک را محدود می شود. البته همیشه می توان با چند حرکت ساده عملیات مروبط به حذف قفل کودک در تلویزیون را هم انجام داد.

نصب نرم افزارهای قفل جداگانه در تلویزیون

قفل کودک تلویزیون با حضور میکروچیپی به نام Vchip تنظیم می شود. این میکروچیپ قدرت زیادی در حفظ محدودیت ها داشته و کاملا قابل اعتماد است. هر برنامه ای که روی تلویزیون هوشمند شما نصب شده دارای تنظیماتی است که می تواند دسترسی کودک را محدود کند. در واقع برنامه های YouTube و NetFlix دارای تنظیمات منحصربفرد برای دسترسی کودک می باشند.

می توانید به جای راه اندازی قفل کودک از فعال سازی این تنظیمات استفاده کنید تا نیازی به طی کردن مراحل حذف قفل کودک در تلویزیون نداشته باشید. همچنین این نرم افزارهای جداگانه ای برای هر برند تولید کننده تلویزیون وجود دارد که یک نوع قفل جداگانه به شمار می روند.

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی