خاموش شدن تلویزیون سامسونگ

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ

ما باز هم با مقاله ( خاموش شدن تلویزیون سامسونگ ) پیش شما آمده ایم تا اطلاعات مختصری درباره تعمیر تلویزیون سامسونگ به شما ارائه كنیم.

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ علت های مختلفی دارد كه ما چند مورد از این اختلال ها را برای شما توضیح می دهیم. مهمترین علتی كه می توان برای خاموش شدن تلویزیون های LCD و LED سامسونگ می توان گفت فرسودگی بردهای تلویزیون است كه به علت چند سال كاركردن به وجود آمده است.

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ با بررسی مدل ها

خاموش شدن تلویزیون مدل ۴۰D۶۹۶۰

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ به این صورت است كه تلویزیون هنگام كاركردن خاموش می گردد و وقتی دوباره دکمه پاور تلویزیون سامسونگ را می زنیم چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمك زدن می كند ولی تلویزیون روشن نمی گردد. این مشكل معمولا از مین برد تلویزیون است و برد مین در بیشتر موارد قابل تعمیر است. تعمیر تلویزیون در منزل انجام می گردد و شامل یک ماه ضمانت است. برای اطلاع از قیمت مین برد تلویزیون سامسونگ با ما تماس بگیرید.

خاموش شدن تلویزیون مدل ۴۰H۵۹۵۰

این مدل تلویزیون قبل از اینكه به صورت كامل خاموش شوند هنگام كاركردن تصویر آن ها قطع می گردد و یا در بعضی از مواقع تصویر یك سایه سبز و یا قرمز پیدا می كند كه این مشكل از مین برد تلویزیون است و علت آن را می توان كاركرد چند ساله تلویزیون دانست. تعمیر برد مین در منزل امكان پذیر است و تعمیر توسط افراد متخصص انجام می گردد.

خاموش شدن تلویزیون سامسونگ مدل ۴۰F۵۹۵۰

در این مدل از تلویزیون ها اختلال هم بیشتر از برد مین تلویزیون است و احتمال اختلال برد پاور وجود دارد و خوشبختانه این برد ها قابل تعمیر می باشند و تعمیر تلویزیون در منزل انجام می گردد. همه تعمیر شامل یک ماه ضمانت برای آسودگی از سالم بودن تلویزیون است. برای اطلاع از قیمت برد پاور تلویزیون سامسونگ با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر مشكل خاموش شدن تلویزیون سامسونگ

اولین قدم برای برای تعمیر خاموش شدن تلویزیون سامسونگ پیدا كردن علت ایجاد اختلال است. پس از اینكه مشخص شد كه خاموشی به چه علت بوده است می توان اقدامات مورد نیاز را برای تعمیر انجام داد.

معمولا یكی از اختلال ها در این مورد اختلال برد پاور است كه در تلویزیون های سری F و EH به علت فرسودگی برد به وجود می آید و در این موارد بهترین راه تعویض برد است. یكی دیگر از مشكلاتی كه باعث خاموشی تلویزیون می گردد اختلال CPU تلویزیون است كه در بیشتر موارد عامل این اختلال استفاده از كابل HDMI نامرغوب یا اختلال تلویزیون رسیور است. در این اختلال در صورت موجود بودن CPU در بازار با تعویض قطعه مشكل برطرف می گردد وگرنه باید مین برد كامل تعویض گردد.

مدار استند بای تلویزیون سامسونگ

مدار استند بای جهت تغذیه توان mcu و قطعات دیگر تلویزیون lcd هنگام خاموش شدن تلویزیون سامسونگ استفاده می گردد وبه همین خاطر است كه حالت استند بای نامی ده می گردد. در واقع تلویزیون به صورت كامل خاموش نشده است مگر اینكه كابل برق را جدا كرده باشید. به خاطر حالت استند بای در تلویزیون است كه قادر هستید تلویزیون را روشن كنید.

وقتی دكمه پاور روی كنترل از راه دور یا كلید موجود در تلویزیون را فشار می دهید سیگنالی به mcu فرستاده می گردد كه به mcu می گوید سیگنال راه انداز به powr ic بفرستید تا power fosfet ها شروع به فعالیت كرده و باعث روشن شدن تلویزیون می گردد. مدار استند بای روی برد smps قرار دارد و به آسانی توسط ترانسفورمر سویچینگ كوچك خود قابل شناسایی است. ولتاژ عادی استندبای ۵ ولت dc است.

منبع تغذیه استندبای یك smps است و معمولا شامل pwm و mosfet كه به صورت یكپارچه شده روی یك powe ic استندبای قرار گرفته اند، ترانسفورمر سویچینگ، دیود ثانویه، خازن های صافی، مدار فیدبك و غیره است. این مدار یك smps كاملا كار آمد است، در واقع كوچك است. یك smps داخل smps دیگر.

 

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ به علت اختلال برد پاور

یكی دیگر از مواردی كه باعث خاموش شدن تلویزیون سامسونگ می گردد اختلال ic برد پاور تلویزیون است كه باید IC تعویض گردد و خازن های اطراف IC هم باید تعویض گردد كه اختلال تكرار نگردد. روشن تست به این صورت كه ابتدا شماره قطعه POWER IC كه می خواهید روی آن آزمایش انجام دهید را پیدا كنید و پایه ولتاژ تغذیه آن را مشخص كنید. وقتی پایه ولتاژ تغذیه POWER IC را پیدا كردید، مولتی متر دیجیتال یا آنالوگ را روی مقیاس ولتاژ DC مناسب تنظیم كنید.

پراب آزمایش قرمز را روی پایه ولتاژ تغذیه و پراب مشكی را روی زمین داغ قرار دهید. به یاد داشته باشید تلویزیون باید به برق وصل باشد. باید قراتی كه متناسب با ولتاژ مناسب آی سی پاور است را مشاهده كنید كه معمولا بین ۱۶ تا ۲۰ ولت DC است. اگر قرات صحیحی بدست آوردید می توانید فرض كه همه قطعات تا این نقطه سالم می باشند.

اگر قرات نمایش داده شده صفر ولت یا ولتاژ پایینی است علت آن می تواند به خاطر تغییر اندازه مقاومت های START UP یا قطعی این مقاومت ها شده صفر ولت یا ولتاژ پایینی است علت آن می تواند با خاطر تغییر اندازه مقاومت های STRART UP یا قطعی این مقاومت ها باشد. برای پیدا كردن مقاومت STRAT UP از پایه ولتاژ تغذیه به عقب را دنبال كرده تا به مقاومت یا مقاومت های با اندازه بزرگی برسید كه باعث می شوند ولتاژ از پایه مثبت خازن اصلی به پایه VCC، POWERIC انتقال یابد.

از آنجا كه تلویزیون یك ابزار مصرفی بسیار پركاربرد و حتی می توان گفت اساسی در دنیای امروز است، باید در هنگام خرید، نكات ریز و درشت بسیاری را در نظر بگیریم كه انشاءالله بعدها و با گذشت زمان و سپری شدن عمر تلویزیون، با مشكلات محدود تر و ساده تری رو به رو شویم. اگر با مشكل خاموش شدن تلویزیون سامسونگ موجه هستید جهت رفع مشكل با كارشناسان ما واحد تعمیر تلویزیون سامسونگ در كمترین زمان و با بهترین امكانات رفع خواهد كرد.

ما از لحظه ثبت سفارش تا تعمیر تلویزیون در کنار شما هستیم!

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی