خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی یکی از مشکلات رایج تلویزیون هاست. با وجود تلاش های بی وقفه شرکت های عرضه كننده تلویزیون، در استفاده از جدیدترین فناوری های صدا و تصویر، کاربران این محصولات، همچنان شاهد مشکلاتی در تلویزیون های مورد استفاده خود هستند. یکی از مشکلات نه چندان شایع مشاهده شده در تلویزیون های امروزی، مشکل خاموش شدن ناگهانی است.

با بروز روشن نشدن تلویزیون سونی و یا خاموش شدن ناگهانی تلویزیون کاربر به ناگاه و بی آنكه دکمه پاور را فشرده باشد، شاهد خاموش شدن ناگهانی تلویزیون خواهد بود. بررسی های انجام شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر تلویزیون در تهران، نشان داده كه عوامل مختلفی می تواند منجر به این شود كه تلویزیون بدون دخالت کاربر و به صورت خود به خود خاموش شود. ویروسی شدن تلویزیون سونی یکی از مهمترین دلیل خاموش و روشن شدن تلویزیون است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

برای تعمیر تلویزیون ال جی خود، همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در همین وب سایت با ما تماس بگیرید! ما برای تعمیرات تلویزیون های شما به شما خدمات ارائه می کنیم تا بتوانید دوباره مثل سابق از تلویزیون لذت ببرید.

مهم نیست مشکل تلویزیون شما چیست، سرویس تی وی تعمیر همه مدل ها را برعهده می گیرید و مشکل شما را با ضمانت نامه های معتبر حل می کند.

حل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

راه حل های زیر را برای حل این مشکل مطالعه كنید، اما باید توجه داشته باشید كه تعدادی از این توابع و راه حل ها احتمال دارد برای مدل های مختلف تلویزیون کارایی مثبتی نداشته باشند. اگر راه حل های ارائه شده را امتحان كردید و تلویزیون شما همچنان مشکل داشت احتمال نیاز به سرویس شدن توسط افراد متخصص دارد.

Eco Solution (حسگر نور محیطی)

فناوری Eco Solution معمولاً در گوشه های تلویزیون قرار دارد. این فناوری معمولاً زمانی كه تشخیص بدهد كه شما هیچ سیگنالی از منبع دریافت نمی كنید، تلویزیون را خاموش می كند (برای مثال شما گیرنده دیجیتال (Set Top Box) خودتان را به حالت آماده به کار تغییر داده اید) و یا بعد از گذشت مدت زمان طولانی از طرف کاربر یا بیننده هیچ عملیاتی (تغییر کانال، تغییر صدا) دریافت نكند به صورت خودکار تلویزیون را خاموش می كند.

شما می توانید گزینه های Eco Solution را از طریق مسیر زیر تغییر دهید.

  • از بخش تنظیمات وارد تنظیمات عمومی شوید، سپس وارد بخش Eco Solution شده و دکمه Auto Power Off را بزنید.

در تعدادی از مدل های مختلف تلویزیون هم شاید نیاز داشته باشید به طریق زیر عمل كنید

  • از بخش منو وارد بخش تنظیمات شوید، سپس به بخش Eco Solution بروید.

راه حل های دیگر برای تعمیر خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

از بخش تنظیمات بررسی كنید و ببینید كه آیا تایمر خواب را برای تلویزیون فعال نكرده اید. برای این کار در مدل های قدیمی تلویزیون می توانید به بخش منو بروید، از آنجا وارد تنظیمات شوید و بعد از آن گزینه زمان (Time) را بزنید و سپس تایمر خواب را بررسی كنید.

بعضی از مدل های تلویزیون های قدیمی، حتی اگر گزینه بروزرسانی حالت آماده به کار آن ها فعال شده باشد باز هم می توانند خاموش و روشن شوند. اگر این تابع فعال باشد، تلویزیون شما تا حدودی روشن خواهد شد (هیچ صدا یا تصویری وجود ندارد) و فقط نور آماده به کار (stand-by) به حالت فلش زدن روشن می شود. در این حالت تلویزیون به دنبال آخرین آپدیت سیستم عامل از طریق سیگنال پخش رادیویی و دریافت آخرین آپدیت در صورت وجود آن خواهد بود.

شما می توانید این تابع را تغییر دهید. برای این کار وارد بخش تنظیمات شوید، سپس به بخش آپدیت نرم افزار بروید و از آنجا وارد بخش آپدیت حالت آماده به کار شوید و آن را غیرفعال كنید. در صورتی که با پشت سر گذاشتن این مراحل مشکل حل نشد باید به ریست شدن تلویزیون سونی فکر کنید.

تلویزیون شما به چه وسیله هایی متصل است؟

اگر منبعی كه تلویزیون شما به آن متصل است خاموش شود احتمال دارد كه صفحه تلویزیون هم تاریک شود. به عنوان مثال احتمال دارد زمانی كه شما گیرنده دیجیتال خودتان را خاموش كنید یا زمانی كه تلویزیون به کامپیوتر متصل است و آن خاموش می شود یا در حالت خواب قرار می گیرد باعث خاموش شدن تلویزیون می شوند.

اگر بخش تنظیمات تلویزیون را بررسی كردید و مشکل خاموش شدن آن هنوز ادامه داشت، ارتباط و اتصال تلویزیون را با گیرنده های دیجیتال، رایانه های شخصی یا وسیله دیگر قطع كنید و سپس آن ها را به صورت نوبتی به تلویزیون وصل كنید تا مشاهده كنید كه مشکل از کدام وسیله است كه باعث خاموش شدن تلویزیون هم می شود.

اگر همه راهکارهای عنوان شده را انجام دادید و هنوز مشکل خاموش شدن تلویزیون شما حل نشد، بررسی كنید كه آیا سیستم عامل تلویزیون شما بروز شده است یا خیر. سیستم عامل تعدادی از تلویزیون ها نیاز دارند كه به صورت مستمر آپدیت و بروز شوند. علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سونی هم می تواند به همین مسئله مربوط شود.

تلویزیون خود به خود خاموش می شود

۱-احتمالاً ذخیره برق یا تابع تایمر خواب باید تنظیم شود. این می تواند باعث شود در زمان هایی كه تلویزیون هیچ فعالیتی را تشخیص نمی دهد خاموش یا روشن شود. اگر تلویزیون در فواصل منظم مثل ۳۰ دقیقه یک بار یا یک ساعت یک بار خاموش یا روشن شود، احتمال دارد یکی از این تابع ها تنظیم شده باشد. برای آنكه متوجه شوید كه تلویزیون شما توابع ذخیره برق مثل Idle TV Standby، تایمر روشن شدن (On Timer) و تایمر خواب (Sleep Timer) را دارد باید هم برای تلویزیون های اندروید و هم دیگر تلویزیون ها دفترچه راهنمای آن را مطالعه كنید. برای تعمیر تلویزیون سونی می توانید با ما تماس بگیرید.

۲-از اتصال دقیق و صحیح برق اطمینان داشته باشید

  • اگر سیم تلویزیون شما از پشت قابلیت خارج شدن دارد، مطمئن شوید كه به صورت صحیح و کامل به پشت تلویزیون وصل شده است
  • اگر تلویزیون شما دارای یک آداپتور برق متناوب است، از اتصال سیم برق اصلی تلویزیون و آداپتور اطمینان حاصل كنید
  • مطمئن شوید كه سیم برق به درستی به منبع برق بر روی دیوار متصل شده است
  • سعی كنید از واسطه ها برای اتصال تلویزیون به برق استفاده نكنید و آن را مستقیم به برق وصل كنید تا مطمئن شوید كه تلویزیون های اضافی باعث ایجاد مشکل در تلویزیون نشوند
  • پریزهای برق مختلفی را امتحان كنید و مطمئن شوید كه جریان برق خروجی های برق برقرار است

۳-باتری های كنترل (ریموت) تلویزیون را بررسی كنید و مطمئن شوید كه هنوز شارژ دارند. این آزمون را زمانی انجام دهید كه نمی توانید از راه دور به خوبی تغییراتی را در تلویزیون اعمال كنید.

اگر با خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی مواجه هستید، توجه داشته باشید كه:

  • اگر از ریموت­های دیگری استفاده می كنید آن ها را هم بررسی كنید
  • بررسی پوشش سنسور ریموت هم راه دیگری است كه مشخص كند آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. برای پیدا كردن اطلاعات در مورد مکان سنسور كنترل باید كه دفترچه راهنمای آن را مطالعه كنید. البته اگر كنترل از راه دور از نوع مادون قرمز باشد نمی توان از این طریق آن را بررسی كرد

۴-همه تلویزیون های خارجی كه به تلویزیون متصل هستند را جدا كنید (مثل آنتن، فلش، HTMI، LAN و… ) و فقط سیم برق را متصل كنید و بررسی كنید كه تلویزیون های خارجی باعث این مشکلات شده اند یا خیر. اگر مشکل را پیدا كردید تلویزیون ها را دوباره متصل كنید و یا تلویزیون ها را به صورتی تکی متصل كنید تا مشکل را پیدا كنید.

  • پایانه های تلویزیون
  • کابل را بردارید
  • تلویزیون های خارجی
  • روتر
  • تلویزیون های شبكه
  • تلویزیون هارد دیسک USB
  • آداپتور LAN وایرلس USB (UWA-BR100)
  • تجهیزات ویدیویی
  • تجهیزات آنتنی (هوایی) مثل تقویت كننده ها

۵- مطمئن شوید كه تابع وایفای (WI-Fi) تلویزیون خاموش است

۶- تنظیمات مجدد برق و قدرت را هم برای تلویزیون های اندرویدی و هم تلویزیون های دیگر انجام دهید

۷- سیستم عامل و نرم افزار تلویزیون را به آخرین ورژن ارتقا دهید و آن را بروز كنید.

۸- تنظیمات تلویزیون را به حالت کارخانه برگردانید. این کار را هم برای تلویزیون های اندرویدی و هم تلویزیون های دیگر انجام دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی