خرابی تلویزیون سامسونگ

خرابی تلویزیون سامسونگ

خرابی تلویزیون سامسونگ

خرابی تلویزیون سامسونگ مسئله ای است که شما را وادار به تماس با پشتیبانی تلویزیون سامسونگ می کند. سامسونگ يکی از پرفروش ترین برند های لوازم خانگی در دنیا به حساب می آید.

اگر قصد خرید يکی از لوازم ضروری خانگی را داشته باشید، يکی از مدلهای سامسونگ جزو اولین پیشنهادات فروشنده به شما خواهد بود. گاهی اوقات در بعضی از محصولات پرطرفدار سامسونگ مانند تلویزیون اشكالاتی را مشاهده می كنید.

مشکلات متداول در خرابی تلویزیون سامسونگ

در این مقاله می خواهیم بعضی از اشكالات تلویزیون های سامسونگ را بررسی كرده و راه حلی برای تعمیر تلویزیون سامسونگ و بررسی و چگونگی حل آن ها بپردازیم.

خرابی تلویزیون سامسونگ و خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

مشغول تماشای تلویزیون هستید اما ناگهان تلویزیون خاموش شده و دوباره روشن می شود. این مشکل يکی از مشکلات شایع در تلویزیون LED سامسونگ سری ۵ مانند D5000 , D5500 , D5950 است.

در بیشتر موارد این اشكال به دلیل خرابی برد پاور است. بردپاور نقشی اساسی را در روشن كردن تلویزیون ایفا می كند، این قطعه پركاربرد به همه بخش های مختلف تلویزیون ولت می رساند و اگر از كار بیافتد تلویزیون خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

سرویسكار می تواند با تعویض نرم افزار تلویزیون، تعویض IC، تعویض قطعات مربوط به بخش حافظه تلویزیون و در آخر تعویض كامل برد پاور این اشكال را حل كند.

دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

این مشکل مختص تلویزیون های LCD سامسونگ بوده و به خرابی برد پاور تلویزیون بر می شود. این مشکل بیشتر اوقات در تلویزیون هایی كه چندین سال از عمر آن ها می گذرد دیده می شود.

معمولا در ابتدای ظهور مشکل، پس از دقایقی روشن ماندن و چشمک زدن چراغ استندبای، تلویزیون روشن می شود و به مرور زمان بیشتر شده و در آخر با آسیب رسیدن به بخش برد پاور تلویزیون به خاموشی كامل فرو می رود.

خاموشی تلویزیون یا تاريک شدن تصویر

این خرابی در تلویزیون های LED سری H سامسونگ مدل UA48H5590 رخ می دهد و برای حل این اشكال باید بک لایت را به صورت كامل تعویض كرد. بک لایت صفحه ای نازک در پنل تلویزیون بوده كه از تعداد زیادی لامپ LED تشکیل شده است.

وقتی این قطعه خراب شود و چراغ ها شروع به خاموش شدن نمایند، دیگر تصویری از تلویزیون پخش نمی شود و یا هاله ای سیاه روی تصویر ایجاد می شود اما پخش صدا همچنان ادامه می یابد.

تعمیر تلویزیون در محل با سرویس تی وی

سرویس و تعمیر تلویزیون در محل سرویس تی وی، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی كه باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی كه شما بخواهید در محل تعمیر می كنیم.

پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

يکی از اشكالاتی كه در تلویزیون ها مشاهده می شود، پرش تصویر است. در این حالت تصویر تلویزیون شما يكنواختی و شفافیت لازم را ندارد و به صورت كامل نمایش داده نمی شود.

از این حالت با عبارت هایی همچون سوسو زدن یا پرش و لرزش تصویر هم یاد می شود. Image Flicker معیاری بوده كه این اشكال را بر اساس آن می سنجند. در IF الگوهای روشنایی نمایشگر برای نمایش يک تصویر حرکتی شروع یه انجام محاسبات، کم و زیاد كردن نور می كنند كه به صورت نوارهایی عمودی در تست قابل رویت می باشند.

آسیب دیدگی این نوارها مانع از نمایش تصاویر روان در تلویزیون می شود. برای بررسی تلویزیون سامسونگ خود در این شرایط باید به برای پرش دقت كنید. اگر پرش تصویر تلویزیون به سمت بالا باشد، علت آن کم شدن فركانس عمودی است.

اما پرش و بریدگی تصویر به سمت پایین اتفاق بیفتد، به این معنی بوده كه فركانس عمودی افزایش پیدا كرده است. البته تلویزیون های جدید به نحوی طراحی شده اند كه اشكال پرش تصویر در آن ها به ندرت مشاهده می شود.

خرابی تلویزیون سامسونگ و سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

يکی دیگر از اشكالات تلویزیون كه در بعضی از مدل ها مشاهده می شود، سیاه شدن صفحه است. به این معنی كه بخشی از تصویر یا همه بخش های آن سیاه شده و شما با يک نمایشگر تیره مواجه خواهید بود.

بررسی تلویزیون سامسونگ در این شرایط منوط به بررسی بخش هایی همچون پنل، بک لایت و پيکسل ها است. سوختن پيکسل، خرابی بک لایت و از كار افتادن پنل اصلی ترین دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون و سایر برندها به شمار می روند.

البته پشتیبانی های سازنده تلویزیون در طول سال های اخیر فناوری های نوینی مثل QLED و SUHD را در طراحی و تولید این تلویزیون به كار برده اند تا میزان سوختگی پيکسل تلویزیون را كاهش دهند.

با این حال باز هم بعضی از كاربران با شكایت از سیاه شدن صفحه تلویزیون شان به پشتیبانی Samsung مراجعه می كنند. با تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ، تعمیر و تعویض پنل و ترمیم پيکسل های سوخته، اشكال سیاه شدن تصویر هم رفع خواهد شد.

چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ

يکی دیگر از موارد بررسی تلویزیون سامسونگ، چشمک زدن چراغ آن است. وقتی چراغ پاور تلویزیون چشمک زده و تلویزیون روشن نمی شود، احتمال خرابی پاور یا برد پاور بسیار بالا است. تیم تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل، پاور و برد پاور را بررسی می كنند.

سپس در صورت خرابی این بخش ها آن ها را تعمیر یا تعویض می كنند. معمولا پس از ترمیم و تعویض قطعات ذكر شده تلویزیون هم ترمیم شده و اشكال رفع می شود.

البته گاهی خرابی مین برد هم می تواند موجب چشمک زدن تلویزیون سامسونگ شود. اگرچه این مورد به ندرت صدق می كند، اما با تعمیر و تعویض مین برد تلویزیون سامسونگ می توان مساله را رفع كرد.

روشن نشدن تلویزیون samsung

آخرین مورد بررسی تلویزیون سامسونگ مربوط به زمانی بوده كه تلویزیون روشن نمی شود. وقتی تلویزیون روشن نمی شود، باید بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید. پیش از هر چیز باید كابل ها و اتصالات را بررسی كرده و مطمئن شوید كه سالم می باشند.

اگر اتصالات سالم بودند، احتمالا مشکل از قطعات داخلی است. گاهی مین برد دچار نقص شده و مانع از روشن شدن تلویزیون می شود. گاهی هم خرابی برد پاور منجر به ایجاد این اشكال می شود.

از كار افتادن خود پاور هم در روشن نشدن تلویزیون samsung و سایر برندها موثر بوده و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

تصویر از بخش بالا تاريک و روشن و تصویر دوتایی می شود

این مشکل در بخش پنل (صفحه نمایش) ایجاد می شود و يکی از مشکلات شایع سری ۵ و مدل های ۵۵۰۰ و ۵۵۵۰ و ۵۰۰۰ است. برای حل این اشكال باید ابتدا اتصالات كابل و یا اتصالات انتن خود را بررسی كنید.

يکی دیگر از اشكالات تلویزیون سامسونگ سری ۵ خاموش شدن تلویزیون در حین نوسانات برق است. این مسئله موجب می شود حافظه تلویزیون پاک شده و ترتیب كانال ها بهم بریزد.

بهتر است برای جلوگیری از این اشكال از اتصال مستقیم دو شاخه تلویزیون به پریز برق دوری كرده و از يک محافظ برای كنترل نوسان برق استفاده كنید.

قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

با خرابی برد تيكان كه آخرین مرجع پردازش تصویر قبل از اعمال به پنل تلویزیون است تصویر تلویزیون قطع می شود. البته در این حالت نور زمینه و یا بک لایت وجود دارد كه این مشکل با توجه به ساختار خاص در تلویزیونهای LCD سامسونگ به وفور دیده می شد.

تلویزیون روشن شده و تصویر آن پس از چند ثانیه قطع می شود

برد بک لایت و LED های داخل پنل كه نور بک لایت را می سازند در این مشکل بیشترین احتمال خرابی را دارند. تعمیر كردن بک لایت به تنهایی و بدون کمک گرفتن از يک نیروی متخصص نه تنها تلویزیون شما را تعمیر نمی كند بلكه می تواند آسیب ها و خسارات جدی به آن ها بزند.

تلویزیون در حالت استندبای مانده و خارج نمی شود

ابتدا برد پاور را بررسی كنید، اگر این قطعه ولتاژ كافی را به دیگر بخش های تلویزیون نرساند تلویزیون خاموش شده و در حالت استندبای قرار می گیرد. اگر برد پاور اشكالی ندارد و سالم است به سراغ مین برد رفته و آن را بررسی كنید.

تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد

وقتی تلویزیون LED صدا دارد ولی تصویر ندارد یعنی اشكالی در بخش بک لایت تلویزیون وجود دارد. خرابی بک لایت در تلویزیون های LED بسیار متداول است، همانطور كه اشاره كردیم بک لایت پشتیبانی ای لامپ های LED بوده كه در درون پنل تلویزیون وجود دارد.

با خرابی يکی از این لامپ ها کم کم مابقی آن ها هم سوخته و خراب می شوند و مانع از ایجاد تصویر روی صفحه نمایش می گردند.

تلویزیون تصویر دارد صدا ندارد

در اولین قدم باید به سراغ بلندگو های تلویزیون بروید، تلویزیون های امروزی بسیار نازک و سبک می باشند. هرگونه مشکل در این بلندگو های کوچک و کم حجم باعث می شود کیفیت صدا بسیار پایین بیاید و از لذت دیدن فیلم یا سریال مورد علاقه ما بكاهد.

اگر اشكال قطعی صدا در تلویزیون همیشگی است باید به سراغ main board برویم. مین برد به مانند مغز عمل می كند و همه دستورات لازم برای پخش صدا و تصویر در تلویزیون را می دهد.

علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

طرفداران برند سامسونگ از بعضی علت ها اشكالات تلویزیون شكایت می كنند؛ يکی از مهم ترین شكایت ها “روشن نشدن تلویزیون سامسونگ” است و دلیل اصلی روشن نشدن تلویزیون برد پاور یا تغذیه است.

اگر حرارت بسیار بالایی برد داشته باشد می تواند به سیستم داخلی تلویزیون آسیب برساند. ولتاژ برق شهری را دست کم نگیرید دلیل عمده سوختن پاور می تواند ار این يک مورد باشد.

رنگ تلویزیون بخوبی تشخیص داده نمی شود

تنظیمات بک لایت روی تلویزیون را افزایش دهید و روی گزینه Color Temperature بروید و رنگ های سرد را انتخاب كنید اینطوری می توانید دید بهتری از تلویزیون داشته باشید. همچنین تنظیمات رنگ ها را بیشتر كنید و در آخر تصویر dynamic را به Vivid تبدیل كنید.

سرویس و تعمیر تلویزیون در محل كاری سخت به حساب میاید و نیازمند به مهارت و تجربه است. يک حرکت اشتباه ممكن است آسیب و خساراتی جدی به تلویزیون شما وارد كند و هزینه تعمیر را افزایش دهد.

تعمیركار ماهر تنها يک کليک با شما فاصله دارد فقط كافیست به سایت سرویس تی وی رفته و درخواست تعمیر خود را ثبت كنید. پشتیبانی سرویس تی وی به سرعت با شما تماس گرفته و هماهنگی لازم را انجام خواهد داد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی