خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی را می توان يکی از متداول ترين مشکلاتی دانست كه كاربران ال جی را درگیر می كند. يکی از مشکلات رایج تلویزیون، ظاهر شدن خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون است.

برای تعمیرات تلویزیون برند ال جی خود می توانید

از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید

تا در سریع ترین زمان ممکن مشکلات شما را حل کنیم!

هرجای تهران و کرج که هستید به اندازه یک تماس با ما فاصله دارید!

این خطوط به صورت افقی، عمودی و به صورت مورب، در بعضی مواقع رنگی و يا سياه و سفید و در هر جایی از تصویر تلویزیون ظاهر می شوند. در هر صورت این خطوط به هر شکلی كه بر روی تصویر تلویزیون پدیدار شوند، نشان دهنده اشكال در دريافت و يا پخش درست تصویر است.

خط افقی تلویزیون ال جی يا عمودی گاهی اوقات به دلیل مشکلات فنی و گاهی هم به خاطر مسائل ساده ای مانند اشكال در كابل گیرنده ها به وجود می آید. وقتی دلیل خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون و يا خطوط افقی مشکل فنی خیلی جدی باشد، معمولا قابل تعمیر نبوده و باید اقدام به تعویض پنل تلویزیون خود کنید كه احتمالا مقرون به صرفه نخواهد بود! خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

تعمیر خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی حرفه ای!

در این مقاله به بررسی دلیل پیدا شدن خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون، نمایش خطوط افقی روی تصویر، دلیل خط خطی شدن صفحه تلویزیون، دلیل خط افتادن وسط تلویزیون و … می پردازیم و راه كارهای احتمالی برطرف كردن مشکل را بيان می كنیم.

اگر پس از مطالعه این مقاله و بررسی راه كارهای مختلف همچنان مشکل خطوط افقی و عمودی در تلویزیون وجود داشت، می توانید درخواست تعمیرات تلویزیون خود را از طریق تماس و يا فرم آنلاین زیر ثبت نمایید تا در کوتاه ترين زمان ممكن به مشکل شما رسیدگی کنیم.

نحوه تست تصویر تلویزیون ال جی

برای تست تصویر در تلویزیون ال جی گزینه HOME يا MENU را بر روی ریموت كنترل بفشارید، سپس از منوی ظاهر شده مسیر زیر را انتخاب كنید.

به منوی تنظیمات> تصویر> تست تصویر بروید. خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

Settings > Picture> pictur test

اگر در تصویر نمایش داده شده شاهد خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون ال جی و يا خطوط افقی بودید و گارانتی دستگاه شما به پايان نرسیده، باید از نمایندگی تلویزیون ال جی برای تعمیرات تلویزیون ال جی خود کمک بگیرید.

همانطور كه در بخش مقدمه این مقاله اشاره كردیم به خط عمودی تلویزیون ال جی و افقی كه بروی تصویر تلویزیون خواهیم پرداخت این مشکل يک رایج ترين اشكالات در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی است و همانطور كه مشخص است يک سری خطوط بصورت افقی و عمودی بروی صفحه نمایش تلویزیون ظاهر می شود و معمولا از بالای صفحه پنل شروع شده و تا انتها يا وسط صفحه تلویزیون ادامه پیدا می كند كه گاهی سفید، سياه و يا آبی و قرمز است كه این خطوط با هر رنگی يک معنی خاص یعنی قطع شدن اطلاعات تصویر می دهد.

چرا خطوط عمودی و افقی بر روی تصویر تلویزیون ظاهر می شود؟

تصویر در يک برد به نام تيكان (T-CON) پردازش شده و این تصویر پردازش شده به برد دیگری به نام برد آدرس انتقال پیدا می كند كه از طریق این برد به وسیله فلت های موجود به پنل تلویزیون انتقال پیدا می كند حالا اگر اطلاعاتی كه به پنل تلویزیون انتقال پیدا می كند، به هر دلیلی قطع شود پيکسل های آن خط تصویری، درست تغذیه نخواهد شد و خطوط به صورت افقی و عمودی رنگی بر روی تصویر تلویزیون ظاهر می شود.

اگر خطوط در حین تست تصویر در صفحه تلویزیون نیز ظاهر شوند :

در این شرایط مشکل از خود تلویزیون است و به تعمیر نياز دارد. قبل از این كه صفحه تلویزیون را به پشتیبانی تلویزیون ال جی ببرید تنظیمات آن را به تنظیمات كارخانه بازگردانید. این كار باعث می شود متوجه شوید مشکل نرم افزاری است يا سخت افزاری.

برای این كار باید وارد منوی کلی شوید. ابتدا گزینه تنظیمات و سپس گزینه عمومی يا General را انتخاب كنید. گزینه ریست را يافته و آن را انتخاب كنید تا تلویزیون به تنظیمات اولیه باز شود. پس از انجام این كار تلویزیون را مجدداً تنظیم كنید.

اگر خطوط فقط در بعضی از كانال ها ظاهر می شوند :

به این خاطر كه خطوط فقط در بعضی از كانال ها دیده می شوند به احتمال زياد مشکل از نرم افزار يا سخت افزار تلویزیون نیست. در این مواقع احتمالاً سیگنال های بعضی از كانال ها ضعیف است پس مراحل زیر را دنبال كنید :

  1. اگر وارد Manual Tuning شوید در آن قسمت می توانید میزان قدرت سیگنال را مشاهده كنید.
  2. برای این كار ابتدا وارد تنظیمات شوید، ابتدا گزینه كانال ها و سپس گزینهManual Tuning را انتخاب كنید.

اگر سیگنال ضعیف است باید مكان آنتن خود را تنظیم كنید. گاهی اوقات يک جا به جایی کوچک می تواند مشکل سیگنال را برطرف كند. اگر مشاهده كردید كه سیگنال قوی است احتمالاً این كانال از مرکز پخش دچار مشکل فنی شده است. خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

  • توجه : امکان دارد آنتن شما قابلیت تنظیم فركانس داشته باشد كه بتوان به کمک آن عملكرد آنتن را بهبود بخشید، در غیر این صورت می توانید آنتن را عوض كنید.

اگر خطوط در همه كانال ها ظاهر شوند اما در ورودی های دیگر دیده نشوند :

در این صورت امکان دارد مشکل از دستگاه گیرنده (دستگاه گیرنده دیجیتال)، يا كابلی كه از آن برای اتصال به این دستگاه استفاده كرده اید، و يا برد ورودی كه در داخل تلویزیون شما قرار دارد باشد.

ابتدا يک كابل سالم دیگر را امتحان كنید. یعنی هم سیم هم محوری كه از دیوار به گیرنده يا مستقیماً به خود تلویزیون متصل می شود و هم سیمی كه از گیرنده به تلویزیون وصل می شود را عوض كنید. اگر با انجام این كار مشکل همچنان ادامه داشت باید يک آنتن جدید تهیه كنید.

به این خاطر كه ورودی ها و گیرنده های دیگر روی تلویزیون بدون مشکل كار می كنند به احتمال بالا مشکل از آنتن يا هر نوع گیرنده دیگری است كه مورد استفاده است. اگر پس از جایگزین كردن سیم ها و تهیه گیرنده دیجیتالی و يا آنتن جدید باز هم مشکل ادامه داشت بهترين راه حل این است كه از يک کارشناس بخواهید كه تلویزیون را بررسی و تعمیر كند.

اگر خطوط در همه كانال ها، ورودی ها و برنامه ها دیده می شود: خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

در این شرایط به احتمال زياد مشکل از خود تلویزیون است و به تعمیرات نياز دارد. قبل از این كه تلویزیون را به پشتیبانی تلویزیون ال جی ببرید سعی كنید آن را به تنظیمات كارخانه بازگردانید. این كار به شما کمک می كند كه متوجه شوید مشکل نرم افزاری است يا سخت افزاری.

وارد منوی تنظیمات شده و گزینه General را انتخاب كنید. گزینه بازگشت به تنظیمات اولیه را پیدا كرده و آن را انتخاب كنید. از هشدارها و دستورالعمل های ریسِت پیروی كرده و پس از آن دوباره تلویزیون را تنظیم كنید.

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

شکستگی پنل تلویزیون

به طور کلی باید گفت كه مشکلاتی كه در اثر ضربه و عوامل مشابه ( خراش يا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نیست و راه حل تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض كامل پنل تلویزیون است. پنل تلویزیون يک مجموعه قطعه است كه شامل سینی فلزی و بیس اصلی و لامپهای بک لایت و صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی ( ليکوئید) است.

در صورت موجود بودن پنل برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش ليکوئید را تعویض کرد به شرطی كه آسیب واره شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد. خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

آبخوردگی پنل تلویزیون

بسياری از مراجعین از شنیدن این عبارت تعجب می كنند و فكر می كنند منظور ریختن يک لیوان آب روی تلویزیون است اما آبخوردگی پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی عبارتی است كه برای نفوذ مایعات پاک كننده مانند شیشه شوی از فاصله بسيار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون به کار برده می شود.

معمولا هنگام بازی کودكان و يا موقع تمیز كردن تلویزیون به دلیل اسپری كردن مستقیم مایع پاک كننده روی صفحه، این مایعات كه معمولا رسانا هم می باشند از پایین پنل و فاصله بسيار کم بین قاب دستگاه و صفحه نمایش وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل كننده اطلاعات تصویر در زیر پنل تلویزیون باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به هم می شوند كه بعضی از آن ها ولتاژ و بعضی دیگر اطلاعات تصویر می باشند.

رسیدن مایعات رسانا به فلت های انتقال تصویر باعث ایجاد جرقه، سولفاته مدار و سوختگی فیزيکی این مدارات ظریف و حساس می شود و عیوب ظاهری مختلفی را باعث می شود كه خطوط رنگی عمودی، ایجاد نوارهای سفید و يا مشکی روی تصویر، تفاوت روشنایی در دو نیمه راست و چپ تلویزیون از معروفترين آن ها می باشند.

تعمیر پنل تلویزیون ال جی در اغلب موارد مشکلهایی مشابه و محدود ایجاد ميكند اما در عمل باید گفت كه بدلیل ظرافت بیش از حد و ارتباط های ميكرومیلی متری شاید هیچ دو تعمیری را نمی توان پیدا كرد كه كاملا مشابه هم انجام شود.

سياه شدن و دو تایی شدن تصویر تلویزیون از يک طرف

در روزهای ابتدایی ایجاد شدن این مشکل معمولا با کمی كار كردن تلویزیون مشکل برطرف می شود كه باعث می شود بیشتر مصرف كنندگان از تلویزیون به همین طریق استفاده كنند تا اینكه مشکل به حد زيادی پیش می رود و هزینه بیشتری باید برای تعمیر تلویزیون هزینه شود. خطوط افقی و عمودی تلویزیون ال جی

كند شدن تصویر تلویزیون

در این حالت تصاویر به حالت اسلوموشن نمایش داده شده و هاله ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی دیده می شود. در مواردی این مشکل در يک سوم بالایی تصویر و گاها در همه بخش های تصویر دیده می شود. این كند شدن تصویر تلویزیون به دلیل عدم واكنش صحیح پنل به اطلاعات وارد شده و پاسخگویی پيکسل ها است.

معمولا در ابتدای شکل گیری مشکل پس از گذشت مدتی از كاركرد دستگاه مشکل برطرف می شود كه به تدریج این زمان بیشتر و بیشتر و مشکل گسترش پیدا می كند. در اغلب موارد تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی قابل انجام بوده و نياز به تعویض پنل نیست.

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی دارای شاخه های متعدد و عیوب ظاهری متفاوتی است كه نمی توان به همه آن ها پرداخت، در صورت نياز با بخش مشاوره تماس و اطلاعات كامل تری دريافت كنید.

اشتراک گذاری :

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی