خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ يکی از رایج ترين مشکلاتی است كه برای دارندگان تلویزیون های این برند رخ می دهد. این خطوط امکان دارد به صورت افقی، عمودی و يا به صورت مورب پدید آیند.

اگر تلویزیون شما دچار هر مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری شده است با ما تماس بگیرید

تا مشکلات شما را در سریع ترین زمان ممکن حل کنیم!

هرجای تهران و کرج که هستید به اندازه یک تماس با ما فاصله دارید!

در بعضی مواقع رنگی و يا سياه و سفید می باشند و در هر جایی از تصویر تلویزیون ظاهر می شوند، اما به طور کلی این خطوط به هر شکلی كه بر روی صفحه تلویزیون ظاهر شوند، نشان دهنده اشكال در دريافت و يا پخش درست تصویر می باشند.

مشکلات پیش آمده در وضعیت بک لایت تلویزیون كه با نياز به تعمیر فلت تلویزیون و بررسی و تعمیر برد تلویزیون همراه بوده می تواند دلیل بروز این قبیل اشكالات در دريافت تصویر باشد. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

در این مواقع برای رفع مشکل می توانید با نمایندگی تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم!

نحوه تست تصویر تلویزیون سامسونگ

برای تست تصویر در تلویزیون سامسونگ گزینه HOME يا MENU را بر روی ریموت كنترل بفشارید، سپس از منوی ظاهر شده مسیر زیر را انتخاب كنید.

پشتیبانی> خود بررسی> آزمایش تصویر خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

Settings> Support> Self Diagnosis> picture test

تلویزیون شما اسكن خود را آغاز می كند. تصویر تستی بر روی صفحه تلویزیون شما ظاهر می شود. اگر در تصویر نمایش داده شده شاهد خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون سامسونگ و يا خطوط افقی بودید بهتر است از يک کارشناس برای بررسی مشکل و تعمیر تلویزیون سامسونگ خود کمک بگیرید.پ

خط افتادن روی صفحه تلویزیون ال ای دی و ال سی دی، يکی از مشکلات رایجی است كه امکان دارد برای تلویزیون شما بوجود بياید. از آنجایی كه تلویزیون يکی از وسایل پركاربرد زندگی است و در طول روز، زمان زيادی را روشن و در حال كار كردن است، به همین دلیل بیشتر دچار خرابی و مشکل می شود.

در این مقاله می خواهیم دلیل ظاهر شدن خطوط افقی و خطوط عمودی روی تلویزیون را بررسی كنیم و ببینیم چه كارهایی برای بررسی و تعمیر تلویزیون در این شرایط و چه روشهایی برای برطرف كردن مشکل خط افقی تلویزیون سامسونگ یا عمودی وجود دارد.

دلیل خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

اگر این مشکلات فنی جدی باشد، به احتمال زياد قابل تعمیر نیستند و باید تعویض شوند يادتان باشد كه در مواقع اینچنینی بهتر است كه شما از يک متخصص تعمیر تلویزیون حرفه ای و كاربلد کمک بگیرید.در ادامه به شرح دلایلی كه امکان دارد موجب پیدا شدن خطوط عمودی و خطوط افقی روی تلویزیون شوند، می پردازیم.

ظاهر شدن خطوط افقی روی تلویزیون در اثر ضربه و شکستگی پنل تلویزیون

اگر به هر دلیلی مثلا برخورد توپ و… پنل تلویزیون شما دچار ضربه يا شکستگی شده باشد، خطوط به صورت عمودی و يا افقی بر روی صفحه ظاهر می شود. يکی از دلایل خط افتادن روی صفحه تلویزیون به دلیل ضربه خوردن و شکستگی پنل تلویزیون است.

در این مواقع يا باید تلویزیون جدید بخرید يا پنل تلویزیون خود را عوض كنید كه تعویض آن هزینه زيادی برای شما دارد ( حدود 80% قیمت يک تلویزیون نو) و همچنین در حال حاضر به دلیل نبود قطعات، تعویض پنل تلویزیون قابل انجام نیست. برای تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ ما در کنار شما هستیم!

آب خوردگی پنل تلویزیون خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

اگر تلویزیون شما خیس شده باشد يا اصطلاحا، پنل آبخورده باشد؛ شما خطوطی عمودی و افقی در کل صفحه می بینید. تعمیر تلویزیون آبخورده تحت نظارت يک فرد متخصص امكان پذیر است. به هیچ عنوان سعی نكنید كه خودسرانه دست به تعمیر آن بزنید، چون قطعات تلویزیون بسيار حساس می باشند.

بسياری از افراد فكر می كنند كه این خیس شدن پنل فقط بر اثر مقدار زيادی آب بوجود می آید؛ اما این فكر اشتباه است. پنل شما می تواند بر اثر تمیز كردن صفحه تلویزیون با مقدار کمی شیشه پاک كن از فاصله کم هم، دچار آبخوردگی شود. بهترين كار این است كه صفحه تلویزیون خود را با يک دستمال خشک، خیلی آرام و از يک جهت تمیز كنید و در صورت لزوم، خود دستمال را مقداری نمدار كنید.

ظاهر شدن خطوط رنگی روی صفحه در اثر گرد و غبار

اگر گرد و غبار از طریق شكاف های موجود در عقب تلویزیون وارد شود، باعث بروز مشکلاتی از قبیل ظاهر شدن خطوط رنگی روی صفحه تلویزیون می شود. شما باید همیشه و به طور منظم، گردگیری كردن پشت دستگاه را انجام دهید تا دستگاه دچار مشکل نشود. اگر این كار را انجام ندهید، بعد از بروز این مشکل، گردگیری و تمیز كردن دیگر كارایی ندارد.

در كنار مشکلاتی مثل چشمک زدن چراغ تلویزیون در ناحیه سخت افزاری و عدم شناسایی هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون در بخش اتصالات پنل تلویزیون و نحوه اتصال سینما خانگی به تلویزیون دسترسی به دلیل دريافت تصویر بی کیفیت و با بهم ریختگی پيکسل ها از اهمیت بالایی در نگهداری صحیح از این وسیله برخوردار است.

استفاده طولانی مدت از تلویزیون

يکی از دلایلی كه باعث خط افتادن روی صفحه تلویزیون می شود، استفاده نامناسب و طولانی مدت از تلویزیون است. پیشنهاد می شود كه روزانه بیشتر از 8 ساعت از تلویزیون استفاده نشود چون قطعات آن داغ كرده و باعث خرابی تلویزیون می شود؛ پنل اصلی، بیشترين درصد خرابی را در دیگر قطعات تلویزیون دارد. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

ظاهر شدن خطوط عمودی و افقی در بعضی كانالها

وقتی با مشکل پیدا شدن خطوط عمودی روی تلویزیون روبرو می شوید، ابتدا چک كنید ببینید كه این خطوط روی همه كانال ها ظاهر می شوند و يا مختص چند كانال می شود؛ اگر در بعضی از كانالها این خطوط را می بینید باید بدانید كه این مسئله مربوط به دريافت سیگنال ضعیف در این كانال هاست و ربطی به مشکلات سخت افزاری يا نرم افزاری ندارد. در این مواقع شما باید با روشهای زیر سعی كنید سیگنال كانال را قوی كنید كه در صورت درست نشدن، قطعا ضعیف بودن سیگنال از خود گیرنده است.

اول از هر چیز شما باید قدرت كانال سیگنال خود را از طریق مسیر روبرو بررسی كنید.

Settings > Channels > Manual Tuning

اگر قدرت سیگنال ضعیف بود، باید سالم بودن آنتن را بررسی و بعد آنتن را تنظیم كنید تا سیگنال به خوبی برقرارشود. اما اگر سیگنال قوی باشد، مشکل از گیرنده و مشکلاتی فنی آنهاست و به تنظیمات تلویزیون مربوط نمی شود. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

حالا اگر از گیرنده های دیجیتال استفاده می كنید، با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، بررسی كنید كه آيا چیزی مانع عبور سیگنال گیرنده دیجیتال می شود يا نه. همچنین گیرنده را از برق جدا كنید تا حافظه آن پاک شود، سپس دوباره آن را به برق متصل كرده و دوباره امتحان كنید. به احتمال زياد مشکل پیدا شدن خطوط افقی روی تلویزیون حل می شود.

ظاهر شدن خطوط در همه كانالها و ورودی ها

بعد از اینكه همه كانالها را چک كردید؛ حالا باید چک كنید و ببینید كه این خطوط در همه ورودی ها هم وجود دارد، اگر این چنین بود باید يک تست تصویر انجام دهید.( مسیر انجام تست تصویر در تلویزیون های مختلف متفاوت است)

در حین كانال يابی و تعویض كانال ها اگر با مشکل قطعی ارتباط كنترل با تلویزیون مواجه شدید می توانید در صورت تجهیز بودن تلویزیون و گوشی موبایلتان به فناوری های روز از قابلیت كنترل تلویزیون با گوشی برای انجام این كار بهرمند شوید. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

اگر خطوط در حین تست تصویر هم ظاهر شدند، به احتمال زياد مشکل از خود تلویزیون است و نياز به يک متخصص كاربلد برای تعمیر دارد. اما برای اینكه متوجه شوید كه مشکل از نرم افزار است يا سخت افزار بهتر است كه قبل از تعمیر، تلویزیون را از طریق مراحل زیر به تنظیمات كارخانه برگردانید و مجددا راه اندازی كنید. تعمیر خط عمودی تلویزیون سامسونگ یا افقی تخصص ماست!

Settings > GeneralReset to Initial Settings

اگر خطوط در همه كانالها ظاهر شود اما در ورودی های دیگر دیده نشود

گاهی اوقات خطوط در همه كانالها ظاهرمی شود ولی در ورودی های دیگر نه؛ در این صورت امکان دارد مشکل از دستگاه گیرنده، آنتن، گیرنده ماهواره ای، دستگاه گیرنده دیجیتال، كابلی كه از آن برای اتصال به این دستگاه استفاده كرده اید و يا برد ورودی كه در داخل تلویزیون شما قرار دارد باشد.این مشکلات بعضی مواقع بر روی پخش زیرنویس در تلویزیون تاثیر می گذارد.

ابتدا يک كابل سالم دیگر را امتحان كنید. یعنی هم سیم هم محوری كه از دیوار به گیرنده يا مستقیماً به خود تلویزیون متصل می شود و هم سیمی كه از گیرنده به تلویزیون وصل می شود كه معمولاً از نوع HDMI است را عوض كنیديا نسبت به تعمیر پورت hdmi تلویزیون اقدام كنید. اگر با انجام این كار مشکل همچنان ادامه داشت باید يک گیرنده ماهواره ای و يا آنتن جدید تهیه كنید.

اتصالات شل و نامناسب خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

اگر خطوطی كه روی صفحه تلویزیون ظاهر می شوند، کم باشند و همیشه و به طور دائم دیده نشوند، مشکل از شل بودن كابل ویدئو است كه بر اثر جا به جا شدن و ضربه خوردن شل شده است. در این صورت شما با محکم كردن كابل يا در صورت لزوم تعویض آن می توانید این مشکل را برطرف كنید.

مواردی همانند اتصال لپ تاپ به تلویزیون يا قابلیت هایی مثل اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی در صورت استفاده از كابل گاها تحت تاثیر این قبیل مشکلت با مشکلاتی همراه است.

خرابی برد T-CON و خط افتادن روی صفحه تلویزیون

اگر خطوط ظاهر شده به صورت خطوط عمودی رنگی و سراسری از بالا به پایین است، مشکل پیش آمده از برد t-con است كه می تواند ناشی از سیم کشی ضعیف كابل، شل بودن برد، اتصال برد كنترل، آسیب دیدن صفحه يا خرابی برد (T-Con) باشد.بعضی مواقع بروز مشکلات مشابهی مثل دلیل قطع شدن صدای گیرنده دیجیتال خرابی این قطعه ارتباط دارد. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سامسونگ

به طور کلی در تلویزیون های LED و LCD، پيکسلهای پنل كه در واقع کوچکترين اجزاء تشکیل دهنده پنل می باشند به صورت عمودی تحت تاثیر سیگنالهای تصویر قرار می گیرند، در واقع اطلاعات تصویر بعد از پردازش در برد t- con به برد آدرس وارد می شود و بوسیله فلتهای پنل در خطوط عمودی تقسیم و به پنل وارد می شود و اگر اطلاعاتی كه يک خط را تحت تاثیر قرار می دهد به هر دلیلی قطع شود پيکسلهای آن خط تصویری درست تغذیه نمی شوند و به صورت خطوط رنگی و يا سياه رنگ دیده می شوند، كه تنها راه حل تعویض يا تعمیر برد t-con است.

اگر بعد از ظاهر شدن خطوط با زدن ضربه به پشت تلویزیون، این مشکل برطرف شد؛ در واقع برد شما شل است و باید تلویزیون را باز كنید و برد t-con را محکم كنید وگرنه ضربه زدن، تلویزیون شما را به صورت موقتی درست می كند. ما در مرکز پشتیبانی تلویزیون سامسونگ در کنارتان هستیم!

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی