خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی مهم ترين مشکلی است كه می تواند لذت تماشا كردن تلویزیون را از ما بگیرد. زمانی كه برای اولین بار يک تلویزیون جدید را خریداری می كنید و با آن فیلم و برنامه های مورد علاقه خود را می بینید، کیفیت تصویر و وضوح آن بسيار لذت بخش است.

تلویزیون شما دچار مشکل شده و دیگر نمی توانید مثل گذشته از آن لذت ببرید؟

چاره کار پیش ماست! همین حالا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید!

هرجای تهران و کرج که هستید به اندازه یک تماس با ما فاصله دارید!

همیشه در اوایل كار يک تلویزیون، تصاویر نمایش داده شده در آن کیفیت بالاتری دارند. اما به تدریج با گذشت مدت زمانی از خرید و استفاده از تلویزیون، مشکلاتی در تصویر و پنل تلویزیون ایجاد می شود كه به دنبال آن از کیفیت تصویر نیز كاسته می شود. این حالت مخصوص همه برند ها از جمله تلویزیون های سونی نیز می شود.

بعضی موارد در اثر استفاده نادرست از تلویزیون ایجاد می شود و در بعضی زمینه ها نیز خرابی يک قطعه مصرفی در تلویزیون موجب بروز مشکل می شود. برای مثال امکان دارد صفحه تلویزیون سونی شما سياه شود يا این كه نور لامپ صفحه به شدت کم شود. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

اما شاید بتوان يکی از بدترين حالت های ممكن كه كاربران این تلویزیون ها با آن مواجه می شوند را ایجاد خط افقی تلویزیون سونی و عمودی در نظر گرفت. این خطوط ایجاد شده در پنل تلویزیون به شدت روی کیفیت تصویر تاثیر گذاشته و به طور کل تماشای برنامه ها را غیر ممكن می كنند.

تعمیر خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی در سه سوت!

در ادامه می خواهیم در خصوص دلیل بروز خط های روی پنل تلویزیون سونی بیش تر صحبت كنیم و دلایل بروز این خطوط را مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این در این باره صحبت كنیم كه در صورت مشاهده خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی چه راهی پیش روی ما قرار دارد.

نحوه تست تصویر در تلویزیون سونی

دکمه MENU را در ریموت كنترل بفشارید؛ سپس به مسیر زیر بروید:

Apps> Help

در زیر Top support solutions گزینه Problem diagnosis را انتخاب كنید. اگر این گزینه را ندارید به مرحله بعد بروید.

مسیر زیر را انتخاب كنید: خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

Picture> Sound symptoms

  • سپس گزینه start را انتخاب كنید. تلویزیون شما مجموعه ای از تصاویر و صداها را برای آزمایش صفحه نمایش و صدا پخش می كند.
  • برای لغو تست تصویر، دکمه Back را در ریموت كنترل بفشارید.
  • در پايان آزمون روی صفحه تلویزیون شما پيام “تست تصویر و صدا كامل است!” ظاهر می شود.
  • گزینه Finish را برای پايان تست تصویر تلویزیون سونی انتخاب كنید. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی
  • برای تكرار تست تصویر، گزینه Restart the test يا Start again را انتخاب كنید.

ما در پشتیبانی تلویزیون سونی سالهاست كه خدمات تلویزیون سونی را به مشتريان محصولات سونی ارائه ميكنیم و در صورتی كه جهت تعمیر تلویزیون سونی خود به کمک نياز داشتید كافیست به صورت آنلاین و يا تلفنی درخواست خود را ثبت كنید تا كارشناسان ما در سریعترين زمان ممكن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

انواع خطوط روی پنل تلویزیون سونی

در مواردی بر اثر دلایل متنوع امکان دارد يک سری خطوط مزاحم روی پنل ال سی دی يا ال ای دی شما مشاهده شود. بعضی از این خطوط به صورت خط هایی عمودی دیده می شوند. این خط ها معمولا از بالا تا پایین صفحه را می پوشانند. تعداد آن ها نیز از دو تا چند خط متغیر است. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

مورد بعدی رنگ این خطوط است كه می تواند سياه يا سفید يا حتی به صورت رنگی نیز باشد. دسته دیگر خطوطی كه در تلویزیون های سونی دیده می شود، خط های افقی است. این خط ها نیز با تعداد متفاوت و در همه طول صفحه دیده می شوند. خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی می تواند به دلایل بسيار متفاوتی ایجاد شود.

دلیل مشاهده خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی شامل چه مواردی است؟

پیش از پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره كنیم كه با توجه به نوع خطوط و میزان آن، دلایل متفاوتی را می توان دلیل بروز آن ها در نظر گرفت. اما به صورت عمده شکستگی پنل تلویزیون عامل عمده بروز خط عمودی تلویزیون سونی است. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

زمانی كه صفحه تلویزیون در معرض آسیب و ضربه قرار می گیرد، بسته به نوع و شدت ضربه وارد شده به پنل آن آسیب رسیده و در نتیجه خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی مشاهده می شود.

دلیل دیگری كه برای بروز این خط های روی پنل تلویزیون سونی می توان به آن اشاره كرد، آب خوردگی يا ورود آب به درون تلویزیون است كه به دنبال آن پنل تلویزیون آسیب می بیند. دلیل حرفه ای كه می توان در حالت های کلی مشاهده این خطوط به آن اشاره كرد نیز شامل خرابی و قطع شدن بعضی از قطعات داخلی است.

برای مثال امکان دارد اتصال فلت تلویزیون با پنل تلویزیون قطع شده باشد. همچنین اگر آی سی پردازشگر تصویر تلویزیون نیز قطع شده باشد، شاهد بروز خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی خواهیم بود. عامل دیگر بروز این خطوط را نیز می توان در قطع شدن گرافیت متصل به پنل جست و جو كرد. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

قبل از این كه به بررسی راهكار تعمیر و رفع این مشکل بپردازیم، باید ببینیم كه اختلال در چه فرایندی موجب بروز خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی می شود. در حالت نرمال، در بخشی به اسم برد تيكان، تصاویر دريافت شده از طریق سیگنال ها پردازش می شوند. بعد از پردازش، این داده ها به بردی در زیر پنل تلویزیون سونی منتقل می شود. سپس این تصاویر از طریق فلت به پنل منتقل شده و به این ترتیب هر خط از این اطلاعات به صورت يک پيکسل نمایش داده می شود.

حال اگر در این مسیر هر گونه مشکلی ایجاد شود، برای مثال قطع شدن اتصال همین فلت هایی كه با پنل مرتبط می باشند، این پيکسل ها نیز درست تغذیه نمی شوند. در نتیجه بروز اختلال در هر پيکسل، آن ها به جای نمایش درست تصویر، به صورت يک خط سياه يا سفید عمودی يا افقی دیده خواهند شد.

آيا خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی قابل تعمیر است؟

زمانی كه این خطوط را روی تلویزیون خود مشاهده كردید، در اولین قدم باید به مراکز معتبر تعمیر تلویزیون از جمله نمایندگی تلویزیون سونی مراجعه كنید. در آن جا تلویزیون به دقت مورد بررسی قرار می گیرد تا به این ترتیب میزان آسیب وارد شده به پنل بررسی شود. بسته به نوع و میزان آسیب، كارشناس تشخیص می دهد كه آيا تعمیر تلویزیون امكان پذیر است يا این كه باید پنل تلویزیون تعویض شود.

تعویض پنل تلویزیون معمولا توصیه نمی شود چون این كار بسيار هزینه بر بوده و به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست. اما با این حال در صورتی كه امكان تعمیر نباشد و تنها راه حل تعویض پنل باشد، در صورت درخواست مشتری تعویض انجام می شود. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

چگونگی بررسی و بررسی تلویزیون های سونی توسط کارشناس

زمانی كه به دلیل مشاهده خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی به تعمیر كار تلویزیون مراجعه می كنید، تعمیر كار ابتدا با انجام يک سری تست ها و بررسی های حرفه ای، به بررسی دستگاه و تشخیص میزان آسیب آن می پردازد. سپس بر اساس نوع و میزان آسیب، امكان تعمیر پنل تلویزیون سونی را تعیین می كند. در این حالت قبل از هر اقدامی باید تصویر تلویزیون به دقت بررسی شود.

با بررسی كانال های مختلف، چک كردن همه كابل ها و اتصالات تلویزیون، بررسی همه پورت های دستگاه و در نهایت انجام يک تست تصویر از طریق قسمت تنظیمات تصویر تلویزیون، مشکل را ریشه يابی می كنند. در نهایت بسته به حالتی كه در این مسیر مشاهده می شود، اقدامات لازم انجام می شود. در ادامه بعضی از حالت های مختلف و راهكار پیش رو را برای شما شرح می دهیم.

مشاهده خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی در بعضی از كانال ها

همان طور كه گفته شد، ابتدا تصویر تلویزیون در همه كانال ها چک می شود. بر همین اساس دو حالت وجود دارد؛ يا این كه این خطوط در همه كانال ها وجود دارند يا تنها آن را در يک كانال به خصوص مشاهده می كنید.

اگر تنها در بعضی از كانال ها خط های روی پنل تلویزیون سونی ظاهر می شوند، احتمال زياد مشکل به تلویزیون ارتباطی ندارد. در این حالت باید سیگنال های دريافت تصویر را بررسی كرد و احتمالا این سیگنال است كه ضعیف شده و این خطوط را ایجاد كرده است.

مشاهده خط های روی پنل تلویزیون سونی در همه كانال های تلویزیون

اما حالت دوم زمانی است كه خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی در همه كانال ها دیده می شود. در این جا هم نمی توان با قطعیت گفت كه حتما مشکل از نرم افزار يا سخت افزار تلویزیون است. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

ابتدا باید مابقی پورت ها را نیز بررسی كرد. اگر در دیگر پورت ها این خطوط دیده نشدند، به این معنی است كه مشکل ایجاد شده به احتمال زياد مربوط به گیرنده های تلویزیون است. در این حالت باید گیرنده يا آنتن تلویزیون خود را عوض كنید. اما در نهایت اگر خط های روی پنل تلویزیون سونی در همه كانال ها و ورودی ها دیده شد، این حالت به معنی بروز مشکل در خود دستگاه بوده و نياز به بررسی های دقیق تر دارد.

نتیجه تست تصویر تلویزیون تعیین كننده ریشه مشکل است!

در نهایت همه این مسیر ها به تست تصویر می رسیم. اگر در زمانی كه تست تصویر را روی تلویزیون خود انجام می دهید، خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی باز هم مشاهده شد، می توان این طور نتیجه گرفت كه قطعا مشکل ایجاد شده ریشه در خود تلویزیون دارد. در این حالت کارشناسان حرفه ای باید بررسی كنند كه منشا این خطوط مشکلات نرم افزاری تلویزیون است يا این كه مشکلات سخت افزاری موجب بروز خط های روی پنل تلویزیون سونی شده اند.

چه راهكار هایی برای رفع مشکل خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون سونی وجود دارد؟

بعد از این كه مشکلات تلویزیون به دقت بررسی شد، بر اساس این كه چه چیزی عامل بروز مشکل است راهكاری توسط تعمیر كار برای تعمیر ال سی دی يا تعمیر ال ای دی تلویزیون سونی تجویز می شود. خطوط افقی و عمودی تلویزیون سونی

برای مثال اگر فلت قطع شده باشد، با تعویض آن مشکل را برطرف می كنند. اما اگر در نهایت آسیب بسيار جدی باشد، کل پنل باید عوض شود. این راهكار هزینه بر معمولا با خرید يک تلویزیون جدید جایگزین می شود.

اشتراک گذاری :

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی