روشن و خاموش شدن تلویزیون

روشن و خاموش شدن تلویزیون

روشن و خاموش شدن تلویزیون

علت روشن و خاموش شدن تلویزیون چیست؟ چه راهكارهایی برای این اشكال وجود دارد؟ در این مقاله از تعمیرگاه سرویس تی وی به عنوان يکی از حرفه ای ترین مراکز تعمیر تلویزیون با ما همراه باشید.

تعمیر روشن و خاموش شدن تلویزیون تخصص ماست! سرویس تی وی نمایندگی حرفه ای تعمیرات انواع تلویزیون سونی، ال جی و سامسونگ بوده و شما در هرکجای تهران و کرج که باشید می توانید روی خدمات این مجموعه حساب کنید!

02122873005

 

یکی از اشكالات نه چندان رایج تلویزیون های امروزی، خاموش شدن های ناگهانی آن ها است. با بروز این اشكال بدون آنكه كاربر دکمه ای را فشار داده باشد شاهد خاموش شدن تلویزیون خواهد بود. برای آنكه تلویزیون به صورت خودكار خاموش شود دو علت اصلی وجود دارد:

  • تلویزیون به خاطر تنظیماتی كه به ذخیره برق کمک می كند خاموش می شود
  • تلویزیون به خاطر خاموش شدن وسیله های دیگر متصل به آن خاموش می شود

راه حل های زیر را برای حل این اشكال مطالعه كنید، اما باید توجه داشته باشید كه تعدادی از این توابع و راه حل ها امكان دارد برای مدل های مختلف تلویزیون كارایی مثبتی نداشته باشند. اگر راه حل های ارائه شده را امتحان كردید و تلویزیون شما همچنان اشكال داشت احتمال نیاز به سرویس شدن توسط افراد حرفه ای دارد. پشتیبانی تلویزیون ال جی همراه شماست!

Eco Solution

فناوری Eco Solution معمولا در گوشه های تلویزیون قرار دارد. این فناوری معمولا وقتی تشخیص دهد كه شما هیچ سیگنالی از منبع دریافت نمی كنید، تلویزیون را خاموش می كند و يا بعد از گذشت مدت زمان طولانی از طرف كاربر يا بیننده هیچ عملیاتی دریافت نكند به صورت خودكار تلویزیون را خاموش می كند.

شما می توانید گزینه های Eco Solution را از طریق مسیر زیر تغییر بدهید.

  • از بخش تنظیمات وارد تنظیمات عمومی شوید، سپس وارد بخش Eco Solution شده و دکمه Auto Power Off را بزنید.

در تعدادی از مدل های مختلف تلویزیون هم شاید نیاز داشته باشید به طریق زیر عمل كنید

  • از بخش منو وارد بخش تنظیمات شوید، سپس به بخش Eco Solution بروید. روشن و خاموش شدن تلویزیون

 

راه حل های دیگر روشن و خاموش شدن تلویزیون

از بخش تنظیمات بررسی كرده و ببینید كه آیا تایمر خواب را برای تلویزیون فعال نكرده اید. برای این كار در مدل های قدیمی تلویزیون می توانید به بخش منو بروید، از آنجا وارد تنظیمات شوید و بعد از آن گزینه زمان را بزنید و سپس تایمر خواب را بررسی كنید. روشن و خاموش شدن تلویزیون

بعضی از مدل های تلویزیون های قدیمی، حتی در صورتی كه گزینه به روزرسانی حالت آماده به كار آن ها فعال شده باشد باز هم می توانند خاموش و روشن شوند. در صورتی كه این تابع فعال باشد، تلویزیون شما تا حدودی روشن خواهد شد و فقط نور آماده به كار به حالت فلش زدن روشن می شود. در این حالت تلویزیون به دنبال آخرین بروزرسانی سیستم عامل از طریق سیگنال پخش رادیویی و دریافت آخرین بروزرسانی در صورت وجود آن خواهد بود.

شما می توانید این تابع را تغییر دهید. برای این كار وارد بخش تنظیمات شوید، سپس به بخش بروزرسانی نرم افزار بروید و از آنجا وارد بخش بروزرسانی حالت آماده به كار شوید و آن را غیرفعال كنید.

تلویزیون شما به چه وسیله هایی متصل است؟

اگر بخش تنظیمات تلویزیون را بررسی كردید و اشكال خاموش شدن آن هنوز ادامه داشت، ارتباط و اتصال تلویزیون را با گیرنده های دیجیتال، رایانه های شخصی يا وسیله دیگر قطع كرده و سپس آن ها را به صورت نوبتی به تلویزیون وصل كنید تا ببینید كه اشكال از کدام وسیله بوده كه باعث خاموش شدن تلویزیون هم می شود.

اگر همه راهكارهای عنوان شده را انجام دادید و هنوز اشكال خاموش شدن تلویزیون شما حل نشد، بررسی كنید كه آیا سیستم عامل تلویزیون شما به روز شده است يا خیر. سیستم عامل تعدادی از تلویزیون ها نیاز دارند كه به صورت مستمر بروزرسانی و به روز شوند. روشن و خاموش شدن تلویزیون

تلویزیون خود به خود خاموش می شود

۱-احتمالا ذخیره برق يا تابع تایمر خواب باید تنظیم شود. این می تواند باعث شود در زمان هایی كه تلویزیون هیچ فعالیتی را تشخیص نمی دهد خاموش يا روشن شود. اگر تلویزیون در فواصل منظم مانند ۳۰ دقیقه يک بار يا يک ساعت يک بار خاموش يا روشن شود، احتمال دارد يکی از این تابع ها تنظیم شده باشد.

برای آنكه متوجه شوید كه تلویزیون شما توابع ذخیره برق مانند Idle TV Standby، تایمر روشن شدن و تایمر خواب را دارد باید هم برای تلویزیون های اندروید و هم دیگر تلویزیون ها دفترچه راهنمای آن را مطالعه كنید. روشن و خاموش شدن تلویزیون

۲-از اتصال دقیق و صحیح برق اطمینان داشته باشید

  • در صورتی كه سیم تلویزیون شما از پشت قابلیت خارج شدن دارد، اطمینان حاصل كنید كه به صورت صحیح و كامل به پشت تلویزیون وصل شده است
  • اگر تلویزیون شما دارای يک آداپتور برق متناوب است، از اتصال سیم برق اصلی تلویزیون و آداپتور اطمینان حاصل كنید
  • مطمئن شوید كه سیم برق به درستی به منبع برق بر روی دیوار متصل شده است
  • پریزهای برق مختلفی را امتحان كرده و مطمئن شوید كه جریان برق خروجی های برق برقرار است روشن و خاموش شدن تلویزیون

۳-باتری های كنترل تلویزیون را بررسی كرده و مطمئن شوید كه هنوز شارژ دارند. این آزمون را زمانی انجام دهید كه نمی توانید از راه دور به خوبی تغییراتی را در تلویزیون اعمال كنید. پشتیبانی تلویزیون سونی در کنار شماست!

پشتیبانی تلویزیون در منزل

توجه داشته باشید كه:

  • اگر از ریموت­های دیگری استفاده می كنید آن ها را هم بررسی كنید
  • برای پیدا كردن اطلاعات در مورد مكان سنسور كنترل بهتر بوده كه دفترچه راهنمای آن را مطالعه كنید. البته در صورتی كه كنترل از راه دور از نوع مادون قرمز باشد نمی توان از این طریق آن را بررسی كرد

۴-همه تلویزیون های خارجی كه به تلویزیون متصل می باشند را جدا كنید و فقط سیم برق را متصل كرده و بررسی كنید كه تلویزیون های خارجی باعث این اشكالات شده اند يا خیر.

۵- مطمئن شوید كه تابع وایفای تلویزیون خاموش است

۶- تنظیمات دوباره برق و قدرت را هم برای تلویزیون های اندرویدی و هم تلویزیون های دیگر انجام دهید

۷- سیستم عامل و نرم افزار تلویزیون را به آخرین ورژن ارتقا دهید و آن را بروز كنید

۸- تنظیمات تلویزیون را به حالت كارخانه برگردانید. این كار را هم برای تلویزیون های اندرویدی و هم تلویزیون های دیگر انجام دهید.

اگر با انجام راهكارهای گفته شده اشكال تلویزیون شما حل نشد احتمالا لازم بوده كه توسط يک فرد حرفه ای سرویس و اشكال یابی شود. پشتیبانی تلویزیون سامسونگ با شماست!

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی