سوختن برد تلویزیون

سوختن برد تلویزیون

سوختن برد تلویزیون

علائم سوختن برد تلویزیون

طریق معاینه قسمت های مختلف و علائم بسیار متنوعی می توان به سوختن برد تلویزیون پی برد. در ادامه مروری بر این عوامل خواهیم داشت. با ما در وب سایت رسمی سرویس تی وی همراه شوید!

 

سرویس تی وی نمایندگی حرفه ای تعمیرات انواع تلویزیون سونی، ال جی و سامسونگ بوده و شما در هرکجای تهران و کرج که باشید می توانید روی خدمات این مجموعه حساب کنید!

02122873005

 

عدم وجود صدا

اگر تلویزیون ال ای دی خود را روشن كردید و مشاهده كردید كه تصویر به خوبی دیده می شود ولی صدایی از بلندگوهای تلویزیون خارج نمی شود، احتمالا برد اصلی تلویزیون ال ای دی دچار اشكال شده است. سوختن برد تلویزیون

علت چنین اشكالی احتمالا سوختن كنترل كننده های خروجی صدا روی برد اصلی تلویزیون LED است. باید در چنین مواردی به طور كامل آنتن و صداهای كانال های مختلف را مورد بررسی قرار بدهید تا ببینید كه در این زمینه اشتباه نمی كنید. پشتیبانی تلویزیون ال جی همراه شماست!

عدم وجود تصویر در حین روشن كردن

یکی دیگر از اشكالاتی كه امكان دارد حاصل از سوختن قسمت هایی از برد اصلی تلویزیون ال ای دی باشد عدم وجود تصویر در حین روشن كردن تلویزیون است. از آن جایی كه قسمت های انتقال دهنده تصویر به خروجی های تلویزیون ال ای دی برای نمایش تصویر روی برد اصلی می باشند، احتمال این كه اشكال از برد اصلی باشد بسیار بالاست. سوختن برد تلویزیون

در چنین مواردی بهتر بوده كه تلویزیون را خاموش كرده و تا پایان عملیات تعمیر توسط تعمیركاران حرفه ای از تعمیر تلویزیون آن را روشن نكنید چون این اشكال امكان دارد در صورت روشن بودن تلویزیون باعث اشكال روی خروجی های دیگر تلویزیون هم شود.

خاموش نشدن

یکی دیگر از اشكالات مربوط به سوختن برد اصلی تلویزیون ال ای دی این بوده كه با زدن دکمه آف تلویزیون هیچ واكنشی نشان نمی دهد. از آن جایی كه كنترل و پردازش و پاسخ دهی به ریموت كنترل بر عهده قطعات مختلف روی برد است، پس خاموش نشدن تلویزیون با فشار دادن دکمه آف می تواند به این خاطر باشد كه دستورات توسط برد اصلی پردازش نمی شوند.

معمولا در چنین شرایطی دیگر دکمه های ریموت كنترل به خوبی كار می كنند. برای تست این مسئله می توانید تلویزیون را از طریق دکمه آفی كه روی خود آن است خاموش كنید. سوختن برد تلویزیون

اگر تلویزیون خاموش شد احتمال این كه اشكال از ریموت كنترل باشد وجود دارد. پس بهتر بوده كه دکمه های دیگر ریموت كنترل را هم تست كرده و ببینید كه آیا كار می كنند يا خیر. اگر دکمه آف روی خود تلویزیون هم كار نكرد و تلویزیون خاموش نشد، به احتمال بسیار بالا اشكال از برد اصلی تلویزیون است.

در چنین موارد بهتر بوده كه تلویزیون را از طریق کشیدن آن از برق خاموش كرده و آن را تا وقتی مورد تعمیر قرار نگرفته است روشن نكنید. روشن كردن تلویزیون در چنین شرایطی می تواند باعث اشكالات جانبی شود و باعث سوخته شدن قطعات دیگر برد اصلی شود و هزینه بیشتری برای تعمیر تلویزیون ایجاد كند.

فریز شدن تلویزیون روی تصویر اولیه

تلویزیون ها معمولا وقتی روشن می شوند، تصویری را چه به شکل خوش آمدگویی و يا چه به شکل لوگوی پشتیبانی سازنده تلویزیون به بینندگان ارائه می كنند و پس از چند ثانیه این تصویر محو می شود. سوختن برد تلویزیون

اگر این تصویر پس از روشن شدن به شکل فریز شده روی اسكرین ماند، برد اصلی توانایی ارسال تصاویر و همچنین پردازش وظایف مختلف را ندارد و به احتمال فراوان دچار اشكالات جدی شده است. با این حال نمی توان گفت كه برد اصلی به صورت كامل سوخته است. گاهی امكان دارد این اشكال به شکل تار شدن تصویر يا نبود قسمتی از تصویر رخ دهد. پشتیبانی تلویزیون سونی در کنار شماست!

خاموشی کلی تلویزیون

اگر تلویزیون به صورت کلی دچار اشكال شود و با زدن دکمه پاور روشن نشود، علت آن امكان دارد سوختن برد اصلی تلویزیون ال ای دی باشد. این سوختگی می تواند به خاطر خرابی داده های ورودی به IC های حافظه، ولتاژ DC نامناسب و يا منبع تغذیه اصلی باشد. سوختن برد تلویزیون

نمایندگی تلویزیون ال جی در منزل

راه حل سوختن برد اصلی تلویزیون ال ای دی

پس از این كه توانستید تشخیص بدهید كه اشكالی برای برد اصلی تلویزیون ایجاد شده است، حال باید به فكر تعمیر باشید. در صورتی كه چه امكان تشخیص برای شما وجود دارد ولی نباید تعمیر را شخصا انجام بدهید.

از آن جایی كه قطعات تلویزیون های LED بسیار حساس می باشند و همچنین برد اصلی تلویزیون هم قطعات ای پیشرفته است، امكان اشتباه برای شما وجود دارد و امكان دارد كه حین تعمیر آسیبی به تلویزیون بزنید كه جبران ناپذیر باشد.

همچنین باز كردن پیچ ها و نگهدارنده های تعمیر و اقدام به تعمیر آن امكان دارد تلویزیون را از حالت گارانتی خارج كند.

در چنین مواردی بهتر بوده كه با نماینگی مجاز تعمیر سرویس تی وی تماس برقرار كنید تا يکی از كارشناسان مجرب خود را بفرستند و اشكال برد اصلی تلویزیون شما را حل كند. سوختن برد تلویزیون

بردهای اصلی به علت این كه قطعاتی برقی می باشند اگر با نقص و مشکل به كار خود ادامه بدهند دچار اشكال در قسمت های دیگر هم می شوند. پس اگر برد اصلی تلویزیون ال ای دی دچار سوختگی كامل نشده باشد و اشكالات جزئی داشته باشد، تشخیص به موقع اشكال و حل آن باعث خواهد شد كه اشكالات جانبی برای برد ایجاد نشود. هزینه ای كه باید برای تعویض برد بپردازید بسیار بیشتر از تعویض آن است، و به همین علت بهتر بوده كه اشكال را سریع تر یافته و آن را حل كنید.

سخن پایانی

سوختن برد اصلی تلویزیون ال ای دی می تواند خسارت های زیادی به تلویزیون وارد كند. به همین علت، شناسایی اشكال در این برد و تشخیص آن به هنگام سوختن امری مهم است. سوختن برد تلویزیون

آنچه در تعمیر مین برد تلویزیون ال ای دی مهم است، تشخیص صحیح و بررسی به موقع آن است. تنها در صورت تشخیص درست این اشكال بوده كه می توان مسیر تعمیر مین برد تلویزیون را به درستی انتخاب و اجرا كرد. پشتیبانی تلویزیون سامسونگ با شماست!

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی