ترفندهای رفع مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون

کم نور شدن تصویر تلویزیون

ترفندهای رفع مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون

علت کم نور شدن نصف صفحه تلویزیون چیست؟ اگر با کم نور شدن تصویر تلویزیون مواجه شده اید، این مقاله را بخوانید. تلویزیون جزو لوازم پر مصرفی بوده که همواره در معرض مشکلات بزرگ قرار می گیرد. بعضی از این مشکلات امکان دارد با اعمال راهکارهای ساده ای حل شوند و دیگر نیازی به تعمیر تلویزیون ال جی و یا هر برند دیگری اختصاصی نباشد.

ترفندهای رفع مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون

در این میان کم نور شدن تصویر تلویزیون مشکل رایجی بوده که بعضا با انجام چند ترفند ساده و کاربردی حل می شود. در ادامه این مطلب شما را با این راهکارهای حل مشکل آشنا می سازیم.

بررسی وضعیت تنظیمات بک لایت تلویزیون

اگر با کم نور شدن تصویر تلویزیون مواجه شده اید، بهتر است بدانید که در بعضی از تلویزیون ها تنظیمات جداگانه ای برای بک لایت وجود دارد. بک لایت یا نور پس زمینه عامل اصلی نمایش تصاویر است. اگر تصاویر صفحه تلویزیون در حدی تاریک و بی نور می باشند که نمی توانید رنگ ها را تشخیص بدهید، باید برای حل مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون به بررسی وضعیت بک لایت بپردازید. علت سوختن لامپ تصویر تلویزیون ال جی استفاده بیش از حد کاربر است.

فراموش نکنید که مقدار بک لایت و روشنایی به محیطی که تلویزیون در آن قرار دارد هم وابسته است. در محیط های روشن، تلویزیون برای نمایش صحیح تصاویر مستلزم نور بیشتری خواهد بود. در حالی که در مکان های تاریک نور کمتری برای شکل گیری تصاویر با کیفیت احتیاج است. اشاره کنیم که تعیین شدت نور تلویزیون می تواند سلیقه ای هم باشد.

حل مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون با تنظیمات روشنایی

اصلی ترین راهکار در حل سازی علت تار شدن صفحه تلویزیون بررسی دوباره تنظیمات مرتبط با روشنایی تلویزیون است. در حقیقت با کمک تنظیمات مرتبط به روشنایی شدت سیاهی سطح مشکی رنگ تلویزیون را تنظیم می کنید. اگر برای تاریک کردن تلویزیون از شدت این عامل کم کنید، رنگ سیاه تلویزیون را افزایش داده و از وضوح و جزئیات تصویر می کاهید. زمانی شدت روشنایی را افزایش می بدهید هم عمق رنگ سیاه را از بین برده و آن را به خاکستری تبدیل می کنید. پس باید دقت کنید تنظیمات روشنایی در حد نرمالی قرار بگیرند.

تعیین کنتراست متناسب تلویزیون

نسبت کنتراست تلویزیون، تفاوت بین بیشترین روشنایی رنگ سفید و کم ترین روشنایی رنگ سیاه تصاویر تلویزیون را تعیین می کند. هر چه فاصله تفاوت این دو مقدار از یکدیگر بیشتر باشد، شدت کنتراست هم بالاتر بوده و صفحه نمایش تلویزیون با کیفیت بالاتری به نمایش تصاویر می پردازد. در حقیقت کنتراست معیاری برای نشان دادن رنگ واقعی تصاویر محسوب می شود. امکان دارد به شکل ناخودآگاه شدت کنتراست را در تلویزیون مورد استفاده خود کاهش داده و در نهایت شاهد حضور معضل کم نور شدن تصویر تلویزیون باشید. پس تنظیم نور تلویزیون ال جی را در اولویت قرار بدهید.

تعمیر مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون

به طور کلی این روشن ماندن طولانی مدت تلویزیون بوده که بیشتر مواقع به پیدایش مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون می انجامد. هر تلویزیون دارای فسفری در درون خود بوده که در اثر استفاده چندین ساله از تلویزیون دچار افت کیفیت می شود. افت کیفیت فسفر درون تلویزیون امری طبیعی بوده که دیر یا زود برای هر تلویزیونی دیده می شود. اما این مسئله را می توان با ایجاد فرصت هایی برای استراحت ساختار سیستماتیک تلویزیون در بعضی از ساعات شبانه روز عقب انداخت.

نمایندگی سرویس تی وی همه مشکلات مرتبط با کم نور شدن صفحه نمایش تلویزیون را براساس پارامترهای استاندارد مرتفع می سازد. کارشناسان اعزامی این نمایندگی با حضور در منزل شما به سرعت مشکلات فنی تلویزیون را تعمیر می کنند.

بررسی کابل های تلویزیون

سلامت کابل های تلویزیون موضوع مهمی بوده که عموما از سمت مراجعین نادیده گرفته می شود. گاهی امکان دارد ساختار کلی تلویزیون دارای هیچ مشکل خاصی نباشد و فقط در اثر کابل نامرغوب و فرسوده دچار مشکل شده باشد. اگر چند سالی می شود که از یک کابل استفاده کرده اید، توصیه می کنیم وضعیت ساختار کابل های اتصالی تلویزیون را در راستای حل مشکل کم نور شدن تصویر تلویزیون تست کنید.

نمایندگی سرویس تی وی

نمایندگی سرویس تی وی نمایندگی ای فوق اختصاصی و حرفه ای بوده که به تعمیر و بازیابی انواع تلویزیون های موجود در بازار می پردازد. خاطرنشان می کنیم که همه اقدامات تعمیری این دپارتمان براساس نوع و برند تلویزیون خراب انجام شده و به همراه ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می شوند. برای اطلاع از هزینه تعمیر کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی