چرا کیفیت تلویزیون کم شده است؟

چرا کیفیت تلویزیون کم شده است؟

چرا کیفیت تلویزیون کم شده است؟

چرا کیفیت تلویزیون کم شده است؟ چه کاری باید انجام دهیم؟ مطمنا همه شما تاکنون به این فکر کرده اید که چگونه می توان کیفیت تصویر تلویزیون خود را بالا ببرید اما شاید فکر می کردید امکان یک همچین کاری وجود ندارد اما ما در این مقاله انواع روش های افزایش کیفیت تصویر تلویزیون را به شما می گوییم. کیفیت تلویزیون کم شده

پشتیبانی تلویزیون در محل

 

برای پشتیبانی تلویزیون های خود می توانید همین حالا با سرویس تی وی تماس بگیرید! این مجموعه خدمات تعمیرات، راه اندازی و عیب یابی تلویزیون را به صورت کامل ارائه می دهد!

تماس با ما با : 02122873005

 

چرا کیفیت تلویزیون کم شده است؟ رفع مشکل

تلویزیون های برندهای گوناگون دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند که هر یک از این تفاوت ها و ویژگی ها باعث شده بوده که این محصولات به طور جداگانه طرفداران خاص خود را داشته باشند برای نمونه تلویزیون های سامسونگ که از سری برندهای محبوب به حساب می آید.

شاید برایتان پیش آمده باشد که با گذر زمان کیفیت نمایش تصویر تلویزیون شما کاهش یافته و یا مثل روزهای اول خرید تلویزیون شما نباشد در این شرایط بسیاری از افراد بر این باورند که شاید تلویزیون آن ها دچار آسیب شده و هر چه زودتر احتمال سوختگی آن وجود داشته باشد تصمیم به خرید یک تلویزیون بروز می کنند.

ولی ما در این مقاله تلاش کرده ایم شما را با بعضی از روش هایی که برای بهبود نمایش کیفیت تصویر تلویزیون شما تاثیرگذار می باشند را برایتان فراهم کنیم و امیدواریم که مطالعه این مقاله برایتان مفید واقع شود و در بهبود کیفیت تصویر تلویزیون شما تاثیر گذار باشد.

اگر کیفیت تلویزیون کم شده و به دنبال راه چاره هستید با ما همراه شوید. کیفیت تلویزیون کم شده

روش هایی برای افزایش کیفیت تلویزیون

تنظیم شارپنس تلویزیون به صورت دستی است. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در نمایش تصویر تلویزیون تنظیمات شارپنس تلویزیون است. پس توصیه می کنیم هر چند وقت یک بار تنظیم بودن آن را مورد بررسی قرار دهید.

برای توضیح بیشتر باید بدانید که تنظیمات شارپنس تاثیر زیادی در محتوای درحال پخش تلویزیون دارد. پس اگر محتوای نمایش تصویر در تلویزیون شما دچار تغییر شد مطمئناً اولین احتمال مربوط به تغییر همین تنظیمات است. پس ابتدا قبل از هر کاری تنظیمات شارپنس را مورد بررسی قرار دهید.

نکته : تنظیمات شارپنس در نحوه نمایش کادر تصویر در صفحه نمایشگر هم تاثیرگذار است. کیفیت تلویزیون کم شده

 

تنظیمات شارپنس میزان تلویزیون

تنظیمات شارپنس میزان تیزی و لبه دار بودن تصویر را مشخص می کند به گونه ای که دو حالت پیش می آید در حالت اول هر چه شارپنس در میزان کمتری باشد تصویر لبه کمتری داشته و تا اندازه ای تار بوده و در حالت دوم هرچه شارپنس میزان بیشتری باشد تصویر شفاف تر لبه دارتر و تیز تر می شود.

توصیه می کنیم در صورتی که تلویزیون شما بهره مند از کیفیت ۴K است. شما هم در حال تماشای فیلم و یا بازی با کیفیت ۴K می باشید. کیفیت تلویزیون کم شده

تنظیمات شارپنس را روی حدبیشتر تنظیم کنید. تا بیشترین لذت رو از شفافیت تصویر حین تماشا ببرید. البته این نکته را باید یادآور شویم که میزان افزایش شارپنس را متناسب با قدرت چشم خود تنظیم کنید تا چشمانتان آسیب نبیند.

توصیه می کنیم در صورتی که تلویزیون شما از نوع نسبتا معمولی است یا به عبارتی بهره مند از کیفیت ۴K آن بوده و همینطور شما در حال تماشای ۱ ویدیو با کیفیت ۴۸۰ هستید تنظیمات شارپنس تلویزیون خود را بر روی حداقل تنظیم کنید البته این نکته را باید یادآور شویم که این کاهش را تا مرحله ای ادامه دهید که کیفیت نمایش تصویر اندازه نرسد که شما تصویر را تار تماشا کنید.

تنظیم و بررسی مودهای پیش فرض تصویر

در رابطه با مودهای تصویر در تلویزیون ها باید گفت که مرتبط با رنگ صفحه نمایشگر بوده و در حین خرید فروشنده موظف است تنظیمات تلویزیون را به طور کامل انجام داده و تحویل خریدار بدهد. کیفیت تلویزیون کم شده

البته لازم به ذکر است همه تنظیمات از جمله مودهای تصویر هم در اندازه normal و استاندارد تنظیم می شود ولی در صورتی که شما پس از مدتی که از استفاده تلویزیون شما گذشت و شما حس کردید که نمایش تصویر در تلویزیون کیفیت دلخواه شما را ندارد توصیه می کنیم.

اولین راه حل تنظیم مودهای تصویر است. برای نمونه اگر قصه تماشای فیلم های اکشن و جنگی را دارید مود آن را سرد تنظیم و انتخاب کنید ولی در صورتی که قصد تماشای ویدیوی از طبیعت و دیگر موارد این چنینی را دارید مود تصویر را بر روی حالت گرم تنظیم کنید.

نکته : تعمیر حالت مود تصویر از گرم به سرد و یا برعکس از طریق color tempera ture یا دمای رنگ است.

استفاده از حالت های بازی و ورزشی

شاید شما هم کیفیت بازی در گیم نت را تجربه کرده باشید و با خود این باور را داشتید تماشا و بازی تنها در کیفیت ها بالا لذت بخش بوده به هیچ عنوان نمی توان این حس را با تلویزیون های هوشمند خود تجربه کرده ولی در پاسخ به این افراد باید گفت که برای لذت بردن از این قبیل بازی ها تنها کافیست از مودهای مخصوص گیم و ورزشی استفاده کنید. کیفیت تلویزیون کم شده

زیرا هر دو با بهبود وضعیت سرعت انتقال داده ها و دقت حرکت تصویر از تار شدن و همینطور تاخیر در نمایش حرکات سریع در تلویزیون ها پیشگیری می کند و در نتیجه شما حین بازی در تلویزیون های هوشمند خودتان لذتی را تجربه می کنید. که در گیم نت ها تجربه داشتید.

انتخاب رزولوشن حین تماشای برنامه

امروزه در تلویزیون ها به طور معمول دو نوع رزولیشن وجود دارند که یکی ۱۰۸۰i مناسب برای تماشای برنامه های معمولی بوده و دومی رزولیشن ۱۰۸۰p که مناسب برای تماشای فیلم های اکشن و همینطور بازی های گیم نت کاربرد دارد.

علت آن هم سرعت انتقال داده بالا در رزولوشن ۱۰۸۰p است. زیرا با وجود رزولیشن ۱۰۸۰i حین نمایش حرکت های سریع احتمال تاری در نمایش تصویر رخ می دهد. البته این مشکل بیشتر اگر سایز تلویزیون شما بزرگ باشد بیشتر نمایان می شود.

رزلوشن تصویر تلویزیون

در صورتی که شما هم از تلویزیون های فورکی استفاده می کنید باید این موضوع را برانید در بیشتر شبکه ها کیفیت تصویری که به شما اراِئه می شود ۱۰۸۰*۱۹۲۰ بوده و این کیفیت نهایت کیفیت تصویر تلویزیون شما ناست. نهایت کیفیت در تلویزیون های فروکی ۲۱۶۰*۳۸۴۰ است.

در صورتی که شما می خواهید از نهایت کیفیت تلویزیون استفاده کنید باید از محتوا هایی با کیفیت بالا تری استفاده کنید تا قدرت واقعی کیفیت تصویر خود را در یابید. کیفیت تلویزیون کم شده

با این که رزولوشن تلویزیون های ۴k برابر ۳۸۴۰*۲۱۶۰ است، اما بیشتر محتوای موجود رزولوشن ۱۹۲۰*۱۰۸۰ و یا ۷۲۰*۱۲۸۰ می باشند. برای این که تفاوت را بیشتر بشناسید، فرض کنید که در تلویزیون ۴k به تماشای محتوای Full HD بدون افزایش رزولوشن نشسته اید، در این صورت با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

نحوه دریافت بهترین کیفیت تصویر در تلویزیون

کیفیت تصویر تلویزیون مهمترین مسئله ایست که همه افراد در هنگام خرید به آن توجه می کنند و معیار تمایز تلویزیون ها هم کیفیت تصویر آن هاست.

تلویزیون های هوشمند امروزی نیازمند تنظیمات خاص برای ارائه بهترین کیفیت تصویر می باشند پس در صورتی که تلویزیون هوشمند دارید باید ابتدا تنظیمات لازم را انجام دهید تا بهترین کیفیت تصویر را داشته باشید. کیفیت تلویزیون کم شده

همه تلویزیون ها دارای بعضی تنظیمات پیش فرض و بعضی تنظیمات که باید توسط کاربر انجام شود می باشند، این تنظیمات سفارشی متناسب با شرایط و نیازهای کاربر خواهد بود و هر فردی تنظیمات مخصوص به خود را انجام می دهد.

در این مقاله تنظیمات اولیه برای دریافت بهترین کیفیت تصویر و همینطور بهترین کنتراست به طور خلاصه بیان شده است. تنظیمات تصویر تلویزیون های چهار کمپانی معروف و برتر یعنی سامسونگ، ال جی و سونی در این مطلب آورده شده اند.

تنظیمات تصویر در تلویزیون های سامسونگ

برای انجام تنظیمات تصویر در تلویزیون سامسونگ ابتدا باید وارد منو شوید سپس به بخش تنظیمات تصویر بروید. در این منو حالت استاندارد را انتخاب کرده و کنتراست دینامیک را هم غیر فعال یا خاموش کنید.

با این روش شما می توانید جزئیات را در بخش های تاریک تصویر کم کنید. در مرحله بعدی از تنظیمات سفارشی استفاده کرده، Judder یا همان لرزش تصویر را بر روی عدد ۵ و میزان تاری Blur را بر روی ۸ قرار دهید. در انتها فضای رنگی را بر روی حالت بومی Native قرار داده و Flesh Tone را بر روی صفر تنظیم کنید. با این کار می توانید حرکات اضافه را کم کنید به عبارت دیگر جبران حرکت کنید.

تنظیمات تصویر در تلویزیون های ال جی

ابتدا وارد منو شده و در بخش تنظیمات تلویزیون LG وارد قسمت تنظیمات تصویر شوید. پس از آن حالت استاندارد را انتخاب کرده و کنتراست دینامیک را هم خاموش کنید. جبران حرکت Trumotion را از طریق حالت سفارشی عوض کنید.

Judder یا همان لرزش تصویر را به ۵ و میزان تاری Blur را به ۸ عوض کنید. تلویزیون های ال جی وسعت رنگ کمتر با غلظت بیشتری دارند پس برای جبران آن باید دینامیک رنگ را بر روی متوسط یا حداقل قرار دهید. می توانید وسعت رنگ را بر روی مقدار گسترده نگه دارید و نیازی نیست آن را عوض کنید. کیفیت تلویزیون کم شده

تنظیمات تصویر در تلویزیون های سونی

سونی برای تلویزیون های بالا رده منوی تنظیمات متنوع و با کیفیتی دارد. برای تنظیمات روشنایی حالت استاندارد را در منوی تنظیمات تصویر انتخاب کنید. نورپردازی متناسب Adaptive Backlight و کنتراست دینامیک را غیر فعال یا خاموش کنید. Motionflow حالتی مناسب برای حرکت روی صفحه نمایش تلویزیون سونی است پس آن را بر روی On یا روشن قرار دهید. کیفیت تلویزیون کم شده

رنگ زنده Live Color را بر روی حداقل Low قرار دهید چونکه رنگ های تلویزیون های سونی پر جنب و جوش و ظریف می باشند. در لحظه اول تصاویر کمی زرد رنگ به نظر می رسند اما بعد از مدتی بهتر خواهند شد. می توانید در تنظیمات پیشرفته ته رنگ قرمز را جبران کنید.

راهنمای کلی دریافت بهترین تصویر در تلویزیون

حال این سوال پیش می آید که در صورتی که مدل تلویزیونمان سامسونگ، ال جی، سونی یا نبود چه؟ ما فکر آنجا را هم کرده ایم و راهنمایی های کلی برای بهبود کیفیت تصاویر را در اختیارتان قرار می دهیم. تنظیمات پیش فرض را بخاطر بسپارید چون در بعضی اوقات لازم است به حالت قبل برگردید. روش های زیر را برای بهبود کیفیت تصویر تصویر تلویزیون دنبال کنید: کیفیت تلویزیون کم شده

· دریافت تن رنگ های صحیح

برای انجام این کار در صحنه ای ایده آل از فاصله نزدیک و با نور طبیعی زیاد تصویر را بر روی یک چهره متوقف یا pause کنید. سپس تنظیمات رنگ را به عقب برگردانده و تا زمانی که تن رنگ پوست عادی به نظر برسد این کار را انجام دهید.

· تنظیمات روشنایی

ابتدا در صحنه خیلی تاریک از فیلم تصویر را متوقف یا pause کرده سپس میزان روشنایی را تنظیم کنید. تنظیم میزان روشنایی باید به گونه ای باشد که بتوانید در این صحنه جزئیات را در تاریک ترین نقاط تصویر ببینید. کیفیت تلویزیون کم شده

· تنظیمات کنتراست

ابتدا تصویر روشنی پیدا کرده و آن را pause کنید. تنظیمات کنتراست باید تا زمانیکه تصویر به اندازه کافی روشن شود که بتوانید بدون هیچگونه ایرادی همه جزئیات را ببینید انجام شود. پس این تنظیمات را تا زمان رسیدن به روشنایی دلخواه عوض کنید.

· امتحان کردن تن رنگ های پیش فرض تلویزیون

بعضی تلویزیون ها با تن رنگ های گرم تنظیم شده اند، بعضی با تن رنگ های خنثی وبعضی دیگر با تن رنگ های سرد. شما باید موردی را پیدا کنید که در تلویزیون خودتان بهترین عملکرد را داشته باشد. ممکن است یک مورد خنثی یا معمولی بهترین عملکرد را در تلویزیون شما داشته باشد اما در تلویزیون دیگری به خوبی کار نکند. کیفیت تلویزیون کم شده

· سیاه و سفید کردن تصویر

همه حالت هایی که منجر به بهبود تصویر می شوند خاموش و یا غیر فعال کنید. تنظیمات تصویر را تا زمان رسیدن به تصویر سیاه و سفید کم کنید.

· پیدا کردن حالت سازگار

دو صحنه انتخاب کنید، یکی تاریک و دیگری روشن. حال در هریک از این دو صحنه کنتربوده و روشنایی را تا زمانیکه بتوانید جزئیات را دقیق ببنید و تصاویر واضح باشند عوض کنید.

· فعال کردن مجدد گزینه تغییر تنظیمات پیشرفته تصویر

شما می توانید ویژگی های تقویت شده و حالت های تصویری که در تصویر تلویزیون غیر فعال کردید به عقب برگردانید. بعضی از تنظیمات منجر به کاهش تحریف ها می شوند و بعضی دیگر از تنظیمات حرکات را هموار می کنند. شما می توانید هر یک از این تنظیمات را به تدریج امتحان کنید و نیازی نیست در مورد خاموش یا غیر فعال کردن آن ها وقتی نتایجی عجیب و غریب در صفحه نمایش مشاهده می کنید نگران باشید. کیفیت تلویزیون کم شده

· تنظیم نور پس زمینه

صحنه ای مثل یک میدان جنگ که بدون مقدمه شروع می شود برای تنظیم نور پس زمینه عالی است پس چنین صحنه ای را بیاورید و تنظیمات مربوط به نور پس زمینه را انجام دهید.

 

جمع بندی

در نهایت باید گفت که در صورتی که شما می خواهید کیفیت تصویر تلویزیون خود را بالا ببرید راه های وجود دارد. اما لازم به ذکر بوده که شما هیچوقت با این روش ها نمی توانید کیفیت تلویزیون خود را به صورت چشمگیری بالا ببرید.

برای مثال در صورتی که شما از تلویزیون Full hd استفاده می کنید با این روش ها نمی توانید کیفیت تصویر آن را به ۴K برسانید و فقط می توانید تا حدودی در وضوح تصویر آن یا حتی رنگ بندی های آن تغیراتی ایجاد کنید که تصویر با کیفیت تر بنظر برسد. کیفیت تلویزیون کم شده

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی