تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

پیش از تلویزیون ‌هایی که هم اکنون در خانه، محل کار و بازار به فراوانی یافت می شوند، بخشی به نام بک لایت برای تلویزیون وجود نداشت. با تولید تلویزیون های ال سی دی و بعد از آن، تلویزیون های ال ای دی، بک لایت‌ها تبدیل به اصلی‌ترین قطعات تلویزیون شدند.

در واقع تصویر ایجاد شده روی پنل تلویزیون، برای این که توسط شما قبل مشاهده باشد نیازمند به یک منبع نور است، به این نور پس زمینه در تلویزیون، بک لایت می گویند. پیش از بک لایت، از لامپ های فلورسنت در تلویزیون های ال سی دی استفاده می شد لامپ های فلورسنت از توان مصرفی بالایی برخوردارند و حرارت زیادی در نتیجه عملکردشان ایجاد می شود به همین علت استهلاک پذیری بیشتری نسبت به دیگر قطعات دارند. افزایش انرژی مصرفی این لامپ ها و همچین تغییر رنگ نوری که ساتع می کنند، علائم پایان عمر مفیدشان است.

اما بعد از آن، لامپ های ال ای دی جایگزین فلورسنت شدند و بک لایت را به وجود آوردند. بدین صورت نسل جدیدی از تلویزیون های LCD تولید شد که ما امروز آن ها را با نام تلویزیون های LED می شناسیم. در واقع بک لایت شبیه به نور سفیدی ست که عکس های رادیولوژی را قابل مشاهده می کند.
روش قرارگیری لامپ های ال ای دی یا به این صورت بوده که در فاصله های مشخص، پشت پنل قرار می گیرند تا پنل مستقیما در معرض نور باشد و یا در لبه‌ها به صورت ردیفی و فشرده قرار می گیرند تا از طریق شکست نور، به پنل نور برسد که این مورد غالبا برای تلویزیون هایی با ضخامت کمتر کاربرد دارد.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

در برند ال جی و مخصوصا پاناسونیک به نسبت دو برند سامسونگ و سونی آسیب بک لایت در تلویزیون های LCD کمتر دیده می شود و ساختار خوب و استفاده از قطعات با کیفیت مخصوصا در برند پاناسونیک موجب شده که نتوان در مدل مشخصی به ضعف بخش بک لایت و ایجاد آن اشاره داشت.

بک لایت شاخه ای

سری LA , LB , LN , L Y , LF مدل‌هایی می باشند که دارای بک لایت شاخه‌ای می باشند و آسیب بک لایت به صورت اپیدمی در آن ها رخ می دهد. به علت چینش لامپ های LED در بک لایت این مدل‌ها به صورت سری خراب شدن حتی یکی از لامپ ها موجب قطع شدن بک لایت تلویزیون و یا ایجاد اشکالاتی مثل قطع و وصل شدن نور بک لایت می شود.

اگر تعداد لامپ های خراب کم‌‍تر از یک چهارم کل باشد و لامپ های سالم از کیفیت خوبی برخوردار باشند می توان اقدام به تعمیر بک لایت کرد اما اگر تعداد لامپ های خراب بیش‌تر باشد و یا این که عموم لامپ ها مستهلک باشند، بهترین راه تعمیر تلویزیون ال جی، عوض کردن بک لایت است.

بک لایت لبه (edge)

سری LM , LS مدل‌هایی می باشند که در میان تلویزیون های ال جی دارای بک لایت لبه می باشند. در بیش‌تر موارد خراب شدن بک لایت‌های لبه برای تعمیر تلویزیون پیشنهاد به عوض کردن بک لایت می شود اما اگر تعدا لامپ های خراب محدود باشد می توان برای تعمیر بک لایت اقدام نمود.

بک لایت در تلویزیون های LED

لامپ های فلورسنت توان تلفاتی بالایی دارند و گرمای زیادی تولید می کنند و در مجموعه تعمیر تلویزیون های LCD، تعمیر بک لایت تلویزیون یکی از موارد پر مراجعه نسبت به دیگر آسیبها به شمار می‌آمد و از آنجا که طراحان همی شه روی نقاط ضعف تلویزیون ها متمرکز شده و سعی در رفع کردن آن ها دارند لامپ های LED را جایگزین لامپ های فلورسنت کردند و بدین صورت نسل جدیدی از تلویزیون های LCD تولید شد که هم اکنون با نام تلویزیون های LED شناخته می شوند.

 

بیشتر بخوانید:

تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

تعویض پنل تلویزیون ال جی

 

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی را به سرویس تی وی بسپارید!

برای تعمیر بک لایت تلویزیون، تعمیرکاران مربوطه یا کل لامپ های ال ای دی و یا شاخه‌ای که دچار سوختگی شده است را باید تعویض کند. این تعویض باید حتما توسط تعمیرکار متخصص تلویزیون انجام شود تا از هر گونه آسیب بیشتر به تلویزیون جلوگیری شود و تصویر تلویزیون به حالت اول بازگردد. توجه کنید که با توجه به تعداد لامپ های LED سوخته، مقدار استفاده از تلویزیون و میزان سلامت دیگر لامپ ها، کارشناسان تعمیر تلویزیون ال جی تشخیص می دهد که کل بک لایت عوض شود یا تنها بخش مستهلک آن. همینطور عوض کردن بک لایت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و اقدام فرد غیرمتخصص می تواند موجب آسیب به برد پاور شود و هزینه های بیشتری ایجاد کند در نتیجه حتما این مسئولیت را تعمیرکار حرفه‌ای تلویزیون سامسونگ، سونی، ال جی و… محول کنید. برای ارتباط با ما از شماره تلفن های درج شده در وب سایت کمک بگیرید.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

برچسب‌ها
تعمیرات تلویزیون LCD تعمیرات تلویزیون LED تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیرات تلویزیون سونی براویا تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون LCD تعمیر تلویزیون LED تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون براویا تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل تعمیر تلویزیون سامسونگ در کرج تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی Sony A9G تعمیر تلویزیون سونی Sony X800H تعمیر تلویزیون سونی  Sony X950H تعمیر تلویزیون سونی براویا تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر لامپ تصویر تلویزیون سونی تعمیر لامپ تلویزیون سونی تعمیر پنل تلویزیون سونی تعویض صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ تعویض صفحه نمایش صفحه سامسونگ تعویض پنل تلویزیون تعویض پنل تلویزیون سامسونگ شماره نمایندگی تلویزیون سامسونگ قیمت تعمیرات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سونی نمایندگی تلویزیون سونی تهران نمایندگی تلویزیون سونی در تهران نمایندگی سامسونگ نمایندگی سونی در تهران هزینه تعمیرات تلویزیون سامسونگ هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ هزینه تعمیر سامسونگ