کانال یابی در تلویزیون سامسونگ

کانال یابی در تلویزیون سامسونگ

کانال یابی در تلویزیون سامسونگ

کانال یابی در تلویزیون سامسونگ یکی از سوالات پرنکرار شماست! تلویزیون هایی كه در بازار هستن سیستم گیرنده دیجیتال دارن،یعنی در آن ها گیرنده ای برای کانال های دیجیتال گذاشته شده تا شبكه های Broadcast محلی رو دریافت کنه.

هر داده و یا داده های هر ناحیه یا منطقه روی یک سیسستم گیرنده دیجیتال پیاده میشه از این حیث در تلویزیون ها از سیستم گیرنده دیجیتال جامع استفاده میشه و تلویزیونی كه برای مناطق خاورمیانه و یا اروپا تولید شده میتونه در داخل کشور هم گیرنده کانال ها باشه. هنگام خرید تلویزیون سامسونگ از وجود گیرنده دیجیتال در آن اطمینان حاصل كنید چون بعدا باید برای گیرنده دیجیتال اکسترنال هزینه ای بپردازید در این نوشته نحوه تنظیمات تلویزیون سامسونگ سری 6 – کانال یابی تلویزیون سامسونگ سری 5 و مدل های دیگر این برند، مرتب سازی کانال تلویزیون سامسونگ و کانال یابی دستی تلویزیون رو ارائه میدیم.

تلویزیون سامسونگ و سیستم عامل آن

سامسونگ از سیستم عامل تایزن استفاده می کنه و نحوه کار با آن آسان و سرعت بالایی رو داره. هر سیستم عامل کاربری متفاوتی داره و نحوه انتخاب برنامه و یا منو های مختلف و صفحات در منو متفاوته. در سامسونگ از میانبری به نام Smart Hub استفاده شده كه دسترسی سریعی رو به برنامه ها و تنظیمات فراهم می کنه ما در اینجا نحوه كنال یابی در تلویزیون های سامسونگ رو بررسی می كنیم كه در آن از میان بر Smart HUb استفاده میشه. مراحل جستجوی کانال و یا شبكه ها رو ارائه می دیم.

نصب تلویزیون و آنتن

تلویزیون رو از باکس و یا کارتن در آورده و اون رو به برق وصل می كنین، بعد کابل آنتن رو به پورت RF كه در پشت تلویزیون و به صورت هم محوره وصل كرده و بعد تلویزیون رو روشن می كنین.

تنظیمات اولیه کانال یابی در تلویزیون سامسونگ

هر تلویزیون قبل از استفاده نیاز به یک سری تنظیمات اولیه داره. تنظیماتی چون تنظیمات زبان منو، اتخاذ منطقه و یا کشور مورد استفاده و … برای تلویزیون لازمه كه معمولا هنگام فروش تلویزیون این تنظیمات توسط فروشنده انجام میشه.

جستجوی کانال ها و یا شبكه های تلویزیونی

امروزه بیشتر تلویزیون ها گیرنده دیجیتال رو دارن و اکثر شبكه ها تلویزیون داخل کشور هم دیتای دیجیتال رو پشتیبانی می كنن. برای جستجوی کانال های دیجیتال از میانبر Smart Hub در تلویزیون های سامسونگ استفاده میشه.

  • 1- منوی رو باز كرده و از اون جا گزینه منوی منبع Source Menu رو انتخاب می كنیم.
  • 2- در قسمت Setting گزینه Channel Setting رو انتخاب می كنیم.
  • 3- در آن قسمت گزینه Auto Store یا Automatic Scan رو انتخاب می كنیم
  • 4- بعد از پایان كنال ها روی تلویزیون قرار می گیرن.
  • 5- در منو گزینه Channel Set Up Complete ظاهر میشه.

نحوه کانال یابی در تلویزیون سامسونگ دستی

برای این کار هم همانند حالت کانال یابی در تلویزیون سامسونگ به صورت اتوماتیک، باید کابل برق و آنتن تلویزیون متصل باشن. حال تلویزیون رو روشن کنین و وارد منوی تنظیمات بشین. در مرحله بعد وارد تنظیمات مربوط به کانال بشین. این قسمت ها، نه تنها در تلویزیون های سامسونگ بلكه در همه تلویزیون ها با عباراتی متفاوت نام گذاری شدن، اما از مفهوم عبارات میشه فهمید كه مربوط به چه تنظیماتی هستن.

برای مثال از عبارات broadcasting و یا channel settings و … استفاده میشه كه در کل مفهومی مشابه ونزدیک دارن. در هر حال پس از وارد شدن به تنظیمات مربوط به کانال ها، وارد قسمت expert settings بشین. با وارد شدن به این قسمت می تونین با انتخاب گزینه manual tuning وارد قسمت کانال یابی در تلویزیون سامسونگ به صورت دستی بشین.

حالا باید در صفحه باز شده برای کانال یابی در تلویزیون سامسونگ باید فرکانس مربوطه رو پیدا و یا از گزینه new، اون رو وارد كنید. البته ممكنه قبل از این مرحله یک سوال مبنی بر اینكه چه نوع کانال یابی در تلویزیون سامسونگ انجام میدین از شما پرسیده شه. در این صورت گزینه دیجیتال رو باید انتخاب کنین.

*** اگه میخواین شبكه ها رو به ترتیب ومرتب دریافت كنید، باید در بخش تنظیمات گیرنده دیجیتال، گزینه ای تحت عنوان «مرتب سازی بر اساس LCN “ یا sort by LCN» رو انتخاب كنید. تلویزیون ها یا مبدل های دیجیتالی كه چنین گزینه ای ندارن، نیاز به مرتب سازی کانال های تلویزیون به صورت دستی خواهند داشت.

در این فرایندها ممكنه خطاهایی رو دریافت كنید.

  • خطای No Signal: این خطا زمانی اتفاق می افتد كه کابل آنتن به خوبی وصل نشده باشه و یا آنتن در نقطه کور قرار گرفته باشه كه جذب سیگنال رو نداشته باشه. کابل رو دو باره وصل كنید و آنتن رو جابه جا كنید تا یک فضای خوب برای جذب سیگنال و کانال یابی در تلویزیون سامسونگ پیدا كنید.
  • ممكنه در زمان جستجو ناخود آگاه كنسل و یا لغو رو زده باشین و در این صورت هر چند نوار تا آخر پر میشه اما در آخر کانالی روی تلویزیون وجود نخواهد داشت و باید از اول جستجو رو انجام بدین.

حذف کانال، جابجایی کانال و قفل کانال در سامسونگ

برای حذف، جابجایی و یا قفل کانال در تلویزیون های سامسونگ باید وارد منوی smart hub شده و از اونجا لیست کانال ها (list) رو انتخاب کنین. با دکمه های جهت دار می تونین روی کانال ها جابجا بشین. پس از قرار گرفتن روی کانال مورد نظر گزینه ویرایش کانال (edit) رو بزنین تا گزینه های حذف (delete)، جابجایی (move) و یا قفل (lock) کانال برای شما ظاهر شوند. با انتخاب هر کدام از این گزینه ها، عملیات مورد نظر انجام خواهد شد.

اگه روند کانال یابی در تلویزیون سامسونگ شما با مشکل مواجه شد، با مرکز نمایندگی تلویزیون سامسونگ تماس بگیرین و درخواستتون رو برای سرویس و بازدید دستگاه توسط تعمیرکاران مجرب ثبت کنین.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی