اتصال موبایل به تلویزیون ال جی

اتصال موبایل به تلویزیون ال جی

اتصال موبایل به تلویزیون ال جی

اتصال موبایل به تلویزیون ال جی یکی از مهم ترین درخواست مشتریان در مورد تلویزیون های و یا حتی تلویزیون های …. اینكه با توجه به شرایط موبایل و ویژگی های تلویزیون بتونین راهی برای اتصال موبایل پیدا كنید، گاهی کمی سخت میشه و ممكنه نیاز باشه چند روش رو تست كنید تا ببینین کدام یک جواب می ده؛ اما این اتصال در بیشتر مواقع ممكن و شدنیه اگه همه راه های اتصال رو بدونین. در این راهنما بیشتر روش هایی كه معمولا خوب جواب می ده و به سادگی این امکان رو فراهم می کنه، توضیح دادیم.

برای آموزش اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی از طریق وای فای ، اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی با کابل ، نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون ال جی ، اتصال گوشی هواوی به تلویزیون ال جی و … با ما همراه باشین.

اتصال موبایل به تلویزیون ال جی

چگونه گوشی رو به تلویزیون ال جی وصل كنیم؟ در پاسخ به این سوال اموزش وصل گوشی به تلویزیون ال جی باید بگیم معمولا بیشتر تلویزیون های قابلیت اتصال موبایل رو دارن؛ حال این اتصال می تونین برای آینه كردن صفحه گوشی و یا اشتراک گذاری باشه. در این قسمت روش های متفاوت وصل كردن موبایل به تلویزیون با توجه به ویژگی های هر دو تلویزیون رو بررسی خواهیم كرد:

· اتصال موبایل به تلویزیون ال جی با کابل

اگه تلویزیون یا موبایل قابلیت اتصال رو ندارن و قصد دارین گوشی رو با کابل به تلویزیون متصل كنید برای تلویزیون های ال جی تنها زمانی می تونین این نوع اتصال رو انجام بدین كه تلویزیون پورت HDMI MHL داشته باشه. در این حالت با تهیه کابل HDMI MHL می تونین گوشی رو به تلویزیون وصل كنید و صفحه رو روی تلویزیون مشاهده كنید. برای مشاهده تصویر ورودی تلویزیون رو روی گزینه HDMI MHL قرار بدین. کابل HDMI MHL به گوشی های دارای پورت Type C نمی خوره. توجه داشته باشین اتصال با کابل USB انجام نمیشه و پورت USB برای اتصال فلش و هارده.

· چگونه صفحه گوشی رو روی تلویزیون ال جی نمایش بدیم؟

مانیتورینگ، میرورینگ یا آینه ای كردن صفحه یکی از روش های اتصال گوشی به تلویزیون بوده و با این روش میشه همه صفحه گوشی رو روی تلویزیون مشاهده نمود. برای استفاده از این قابلیت لازمه موبایل و تلویزیون این ویژگی رو داشته باشن. ممكنه بعضی افراد برای اتصال موبایل به تلویزیون در منوی تلویزیون به دنبال گزینه بلوتوث بگردند، اما اکثر تلویزیون های جدید قابلیت بلوتوث رو ندارن و برای ارتباط گوشی و تلویزیون لازمه از بقیه روش ها استفاده كنید. بیشتر تلویزیون هایی كه اخیرا تولید میشه قابلیت بلوتوث رو داره، بلوتوث فقط برای خروجی صدا و انتقال صدا به تلویزیونی همانند هدفون یا اسپیكر بلوتوثیه.

اگه موبایل شما این قابلیت رو نداشته باشه معمولا با کمک بعضی برنامه ها و اتصال هر دو تلویزیون به مودم می تونین گوشی رو به تلویزیون وصل كنید كه در ادامه در این مورد هم صحبت خواهیم كرد.

ممكنه برای اتصال به قابلیت WiFi Direct هم فكر كنید. لازم به ذكره كه این روش برای انتقال فایل هایی با حجم پایین همانند عکسه و بهترین روش اتصال گوشی، مانیتور كردن صفحه گوشی روی تلویزیونه.

مراحل انجام مانیتورینگ گوشی روی تلویزیون ال جی

برای اتصال موبایل به تلویزیون ال جی ابتدا توجه كنید فیلتر شكن روی گوشی روشن نباشه و اتصال به اینترنت هر دو تلویزیون قطع باشه تا لحظه اتصال اختلال ایجاد نکنه. برای ورود به منوی تلویزیون و انتخاب گزینه میراکست لازمه بر اساس نوع سیستم عامل NetCast و Webos گزینه رو پیدا كنید. بر اساس شباهت تصویر زیر به تلویزیون خود، می تونین منوی تلویزیون خود رو بررسی كنید.

تنظیمات تلویزیون برای مانیتورینگ گوشی

در مدل های NetCast: وارد منوی تلویزیون شده و در منوی شبكه گزینه «Miracst» یا «Wifi Screen share» رو روشن كنید.

در مدل های Webos: کلید Home رو انتخاب كنید و از آیکون های پایین صفحه وارد قسمت Screen share بشین.

تنظیمات موبایل برای Screen share

پس از ورود به منوی Screen share در تلویزیون، در تنظیمات موبایل گزینه مربوط به مانیتور كردن صفحه روی تلوزیون رو انتخاب كنید. این گزینه روی موبایل با مارک های مختلف متفاوته و میتونه یکی از گزینه های زیر و یا… باشه:

 • Miracast
 • Mirror Share
 • Screen share
 • Screen mirroring
 • Smart view
 • Play to
 • Display mirroring

در باقی مارک ها هم ممكنه گزینه هایی با همین معنا باشه.
لطفا اگه اتصال موبایل به تلویزیون ال جی انجام نمیشه و تلویزیون ارور نمایش می ده، دقت داشته باشین، لازمه اتصال به اینترنت هر دو تلویزیون در لحظه اتصال قطع باشه و اگه فیلترشكن روی موبایل فعال است، اون رو خاموش كنید. اتصال به مودم و روشن بودن فیلترشكن باعث خلل در اتصال موبایل به تلویزیون میشه.

· اتصال موبایل آیفون به تلویزیون ال جی

اتصال گوشی اپل به مدل های تلویزیون ال جی گلدیرانی امکان پذیر نیست و این محدودیت اتصال از طرف گوشی اپل است، اما در ارتباط با بعضی مدل های تلویزیون با کمک برنامه اتصال گوشی به تلویزیون این امکان فراهم میشه و می تونین از اون استفاده كنید. این برنامه ال جی TV Plusه كه به بررسی روش اتصال از این طریق می پردازیم.

· اتصال موبایل به تلویزیون ال جی با برنامه وصل شدن به تلویزیون ال جی TV Plus

اگه گوشی قابلیت میراکست رو نداشته باشه و یا مارک گوشی اپل باشه، برای تلویزیون های Webos بعد از سال 2016 یعنی Webos ورژن 3 یا بالاتر كه قابلیت Magic Mobile connection رو داره، از برنامه ال جی TV Plus استفاده كنید. این برنامه نرم افزار اتصال گوشی به تلویزیون ال جیه. می تونین مدل تلویزیون خود رو در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا در مورد امکان استفاده از این برنامه روی مدل تلویزیون شما، راهنمایی لازم رو ارائه دهیم.

روش استفاده از برنامه ال جی TV Plus برای اتصال موبایل به تلویزیون ال جی

برای استفاده از این برنامه لطفا مراحل زیر رو انجام بدین:

 • برنامه ال جی TV Plus رو روی موبایل نصب كنید.
 • بعد موبایل و تلویزیون رو به یک مودم متصل كنید.
 • برنامه ال جی TV PLUS رو باز كرده و نام تلویزیون رو انتخاب کنین.

پس از اتصال می تونین اپلیکیشن های موبایل خود رو روی تلویزیون مشاهده و اجرا كنید. علاوه بر این می تونین تلویزیون رو به صورت معمولی و یا با موس از طریق این برنامه كنترل کنین.

نکته: توجه داشته باشین همزمان 4 کاربر می تونن به تلویزیون متصل شوند و با انتخاب کلید Home كنترل تلویزیون از قسمت سمت راست، می تونین یکی از 4 کاربر رو انتخاب كنید. برای استفاده از این برنامه، لازمه منوی موبایل انگلیسی باشه.

· اشتراک گذاری با برنامه ال جی TV Smart Share

در شرایطی كه موبایل یا تلویزیون قابلیت مانیتورینگ موبایل رو نداره و تلویزیون شما شامل مدل های Webos بالاتر از ورژن 3 نمیشه، می تونین فقط برای اشتراک گذاری فایل از برنامه ال جی TV Smart Share استفاده كنید. البته این برنامه روی تلویزیون های ال جی قابل استفادهه. در نظر داشته باشین این برنامه کمکیه و ممكنه روی بعضی مدل ها و یا موبایل ها شرایط اشتراک گذاری رو فراهم نکنه اما می تونین اون رو امتحان كنید.

روش استفاده از برنامه ال جی TV Smart Share

لطفا مراحل زیر رو برای اتصال موبایل به تلویزیون ال جی انجام بدین:

 • برنامه ال جی TV Smart Share رو برای اتصال موبایل به تلویزیون ال جی روی موبایل خود نصب كنید.
 • گوشی و تلویزیون رو به یک مودم متصل کنین.
 • کلید Home تلویزیون رو بزنین و وارد قسمت Smart Share بشین.
 • برنامه رو در موبایل باز كنید و از منوی بالای صفحه برنامه انتخاب كنید كه میخواین در آن لحظه عکس، فیلم و یا موسیقی اشتراک گذاری شه.
 • در صفحه Smart Share تلویزیون هم از منوی سمت راست یا سمت چپ (با توجه به زبان فارسی یا انگلیسی محل منو متفاوت است) انتخاب كنید كه میخواین عکس ها، موسیقی ها و یا ویدئوها رو داشته باشین.

اتصال موبایل به تلویزیون ال جی معمولی

اگه امکان استفاده هیچ کدام از روش های گفته شده وجود نداره و اصلا تلویزیون شما نیست، تلویزیون هایی وجود داره كه می تونین به تلویزیون وصل كنید و به کمک آن تلویزیون رو به یک تلویزیون تبدیل کنین و قابلیت اتصال موبایل رو به تلویزیون اضافه كنید. برای اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی هم می تونین به این روش اقدام كنید.

· اتصال موبایل به تلویزیون با اندروید باکس

اندروید باکس یا اسمارت باکس ها تلویزیون هایی هستن كه می تونن ویژگی های یک تلویزیون رو به تلویزیون شما اضافه كنن. اگه اندروید باکس مورد نظر شما قابلیت میراکست رو داشته باشه، با کمک این تلویزیون می تونین موبایل رو به راحتی به تلویزیون وصل كنید و صفحه گوشی رو روی تلویزیون ببینین. معمولا بیشتر Android Boxها قابلیت اتصال موبایل به تلویزیون ال جی رو دارن. در نظر داشته باشین در این حالت لازمه گوشی شما حتما قابلیت میرورینگ یا همان مانیتورینگ رو داشته باشه.

اگه به هر دلیلی برای طی کردن مراحل اتصال موبایل به تلویزیون ال جی به مشکل خوردین، از پشتیبانی تلویزیون ال جی درخواست کنین برای ارائه خدمات به محل مراجعه کنن. راه های ارتباط با ما در قسمت پایانی وب سایت درج شده!

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها
برچسب‌ها
اتصال تلویزیون سونی به اینترنت تعمیرات تلویزیون ال جی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تعمیرات تلویزیون سونی تعمیر بک لایت تعمیر بک لایت تلویزیون تعمیر بک لایت تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون ارزان تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون ال جی در منزل تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر تلویزیون سامسونگ تعمیر تلویزیون سامسونگ کرج تعمیر تلویزیون سونی تعمیر تلویزیون سونی در منزل تعمیر تلویزیون سونی در کرج تعمیر مین برد تلویزیون سونی تعمیر پاور تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون تعمیر پنل تلویزیون سونی تلویزیون ال جی تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون خاموش شدن تلویزیون سامسونگ خاموش شدن تلویزیون سونی خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ روشن نشدن تلویزیون ال جی سرویس تلویزیون شماره تعمیر تلویزیون علت خاموش شدن تلویزیون سونی فروش قطعات تلویزیون سونی قیمت تعمیر تلویزیون نمایندگی تلویزیون ال جی نمایندگی تلویزیون ال جی در تهران نمایندگی تلویزیون سامسونگ نمایندگی تلویزیون سامسونگ تهران نمایندگی تلویزیون سونی هزینه تعمیرات تلویزیون سونی هزینه تعمیر تلویزیون هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ وصل کردن تلویزیون سونی به اینترنت پشتیبانی تلویزیون ال جی پشتیبانی تلویزیون سامسونگ پشتیبانی تلویزیون سونی پنل تلویزیون ال جی