پشتیبانی تلویزیون ال جی

پشتیبانی تلویزیون ال جی

پشتیبانی تلویزیون ال جی

اگر در جست و جوی یک تیم حرفه ای برای پشتیبانی تلویزیون ال جی هستید، این جا بهترین جایی است که می توانستید باشید! تلویزیون های ال حجی دارای تکنولوژی خاصی هستند که کارشناسان سرویس تی وی به خوبی به آن واقف بوده و می توانند بهترین تجربه خدمات تعمیراتی را به شما ارائه کنند.

از با کیفیت بودن تلویزیون های ال جی که رد شویم، به تعمیرات موردی در پشتیبانی تلویزیون ال جی می رسیم. توجه نکردن به موضوعاتی که می تواند مانع از خراب شدن مداوم تلویزیون ها شود (مثل روشن گذاشتن آن در ساعات طولانی) در کاهش کیفیت و بروز مشکلات در آن نقش دارد، همچنین اگر برای مدت طولانی است که از یک تلویزیون استفاده می کنید باید بگوییم که با گذشتن از عمر مفید تلویزیون، تلویزیون به فرسودگی قطعات دچار شده که نیاز به تعمیرات پیدا می کند.

از آن جا که در ساخت تلویزیون های ال جی از تکنولوژی های روز استفاده می شود، جهت تعمیر قطعات و عیب یابی حرفه ای نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای دارید که به خوبی با این برند و اجزای آن آشنا باشد. چرا که علائم بروز مشکل در این تلویزیون شبیه بهم بوده و اگر از یک تکنسین غیر مجاز برای برطرف کردن مشکلات کمک بگیرید، ممکن است در مدت زمانی کوتاه مشکل دوباره بازگردد یا این که به قطعات دیگر تلویزیون سرایت کند.

پس باید انتظار این که تلویزیون ال جی با وجود تکنولوژی قوی که دارد، دچار اختلال و نقص در پنل، فلت، بک لایت، مین برد، منبع تغذیه و یا آب رفتگی داشته باشید، در چنین شرایطی شما باید بلافاصله با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید و از او درخواست عیب یابی و رفع مشکلات داشته باشید.

پشتیبانی تلویزیون ال جی

چیزی که ما در زمینه کاری خود متوجه آن هستیم این است که تعمیر ال سی دی، ال ای دی و پلاسما جایگاه ویژه ای دارد و در مجموعه خدمات مراکز پشتیبانی تلویزیون شاهد آن هستیم. به طور طبیعی هرگاه با نیاز به تعمیر تلویزیون رو به رو می شویم پیش از هرچیزی با احتمال قطعی سیم، خرابی پریز و یا اشکال در آنتن سعی در برطرف کردن آن می کنیم. بعد از این که به ما ثابت شد تلویزیون دارای یک ایراد اساسی است تلفن را برمی داریم و سعی می کنیم با کمک گروه پشتیبانی تلویزیون آن را تعمیر کنیم و در نهایت دستگاه را به دست تعمیرکاران برای رفع مشکل بسپاریم.

این که ما از عمر مفید تلویزیون صحبت می کنیم اصلا منظورمان این نیست که بعد از گذشت آن دوره تلویزیون شما برای همیشه غیرقابل استفاده می شود، بلکه عمر مفید تلویزیون یعنی مدت زمانی که روشنایی تلویزیون به نصف مقدار اولیه خواهد رسید. یعنی تلویزیون شما با گذشت از دوره که به آن عمر مفید می گوییم همچنان قابل استفاده است اما روشنایی آن کم شده و احساس بی کیفیتی در دستگاه به شما دست خواهد داد. البته در این شزایط می  توانید با کمک تیم پشتیبانی تلویزیون ال جی آن را رفع کنید.

با توجه به دارا بودن تلویزیون های امروزی از روشنایی بالا، حتی با سپری کردن عمر مفید، باز هم کارآیی مناسب و قابل قبولی از خود ارائه خواهند داد اما باز هم به کیفیت روزهای اول نمی رسد. به طور معمول تولیدکنندگان پنل و بک لایت ها هم حرفی از میزان عمر مفید قطعات نمی زنند. اما اگر می خواهید بدانید در میان تلویزیون های ال سی دی، ال ای دی و پلاسما کدام دارای غمر بیشتر هستند با ما همراه باشید.

کدام‌یک از تلویزیون‌های LCD، LED و پلاسما عمر بیشتری دارند؟

چیزی که باید این جا روشن کنیم این است که هر نوع تلویزیون بعد از مدت زمانی طول عمر خود را از دست می دهد اما این که کدام نوع آن دیرتر از همه با این مشکل رو به رو می شود اهمیت دارد.

اگر راستش را بخواهید باید بگوییم که تلویزیون های پلاسما دارای قدرت و ماندگاری بیشتری هستند که همین باعث شده طرفداران آن ها روز به روز افزایش پیدا کند. دقیقا نمی توانیم بگوییم که عمر دقیق هر مدل چقدر است اما عمر پلاسماها حدود ۱۰۰,۰۰۰ ساعت و LCD های مجهز به لامپ فلورسنت میان ۳۰,۰۰۰ تا ۶۰,۰۰۰ ساعت هم تخمین زده اند.

درباره ماندگاری LED ها، اطلاعات معتبری درج نشده اما می توان حدس زد که LED های سفید به کار رفته در تلویزیون‌ها پس از گذشت مدتی مثل LCDها، یعنی حدودا ۳۰ تا ۶۰ هزار ساعت، حداقل نصف روشنایی شان نابود می شود.

LEDهای آبی به کار رفته در OLEDها زودتر از دو رنگ قرمز و سبز، به پایان عمرشان نزدیک می شوند. البته تولیدکنندگان ادعا دارند که عمر مفید OLED های امروزی به نسبت مدل‌ های قدیمی بیشتر شده است.

در نهایت با کمی دقت می توانید به این برسید که اگر هر روز ۵ ساعت تلویزیون روشن باشد، تلویزیون پلاسمای با گذشت ۵۴ سال ۵۰درصد از روشنایی خود را نابود می کند. ولی LCD و LED ها در بدترین حالت پس از ۱۶ سال به پایان عمرشان نزدیک خواهند شد.

چه اقداماتی به افزایش عمر تلویزیون ها کمک می کند؟

به اولین نکته ای که برای خراب نشدن تلویزیون باید توجه داشته باشید این است که نور تلویزیون زیاد می تواند آسیب های مخربی برجا بگذارد و شما را برای خرید یک تلویزیون جدید یا تعمیرات آماده کند. همچنین با زیاد کردن نور تلویزیون خود باید شاهد قبض های برق سنگین هم باشید.

اما در تلویزیون های پلاسما، با صرف نظر از روشنایی تصویر، کنتراست ها هم در عمر مفید تلویزیون نقش بسیاری دارند. هر چه روشنایی تصویر و کنتراست در پلاسما کاهش یابد، شاهد ماندگاری بیشتر تلویزیون خواهیم بود.

آیا می توان روشنایی تلویزیون را مجددا زیاد کرد؟

در تلویزیون ال سی دی با تعویض لامپ‌ CCFL می توان کیفیت اولیه را به تصویر برگرداند. اما هزینه بالای این کار موجب شده کار به صرفه ای نباشد.  پس از طی شدن عمر مفید تلویزیون، دستگاه شما فرسوده شده و احتمال دارد قطعات دیگر هم با اختلال مواجه شوند. پس اگر به فکر تعویض تلویزیون خود نیستید باید منتظر نیاز به تعمیرات در تلویزیون باشید.

با توجه به آمار شدت نیاز به تعمیرات تلویزیون در می یابیم که رایج ترین مشکلی که باعث می شود خیلی از تلویزیون ها به دست تعمیر سپرده شوند خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی می باشد.

در ادامه قصد داریم با ارائه تجربیات تعمیرکاران هرچیزی را که تا حد ممکن تلویزیون شما را از سپردن به تعمیرگاه ها در مصون نگه می دارد را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید!

عوامل موثر برای افزایش عمر بک لایت تلویزیون

در اکثر تلویزیون هایی که بابت تعمیرات بک لایت به ما سپرده می شود متوجه می شویم که نور بک لایت در بیشترین حد ممکن تنظیم شده است. در حقیقت در پیش فرض تنظیمات تلویزیون این میزان تعبیه شده و شما بایستی آن را با توجه به شرایط نور محیط تنظیم کنید. اما به دلایل مختلف مثل اطلاع نداشتن کاربران افزایش کیفیت تصویر در این حالت رضایت کاربر را جلب کرده و کم کم نسبت به آن بی اعتنا خواهید شد، اما ساختار لامپ های ال ای دی به گونه ای است که شدن بسیار نور بک لایت، فرسودگی لامپ های LED را به دنبال دارد.

راهکارهای موثر برای تنظیم نور بک لایت

  1. گزینه کنترل نور بک لایت که در منوها قرار دارد و به صورت عدد می توانید آن را اعمال کنید.
  2. گزینه صرفه جویی در انرژی که معمولا چند گزینه ای است و تاثیرات مستقیمی روی نور بک لایت به جا می گذارد.
  • روشن ماندن تلویزیون در ساعات طولانی و بدون استراحت دادن به آن عامل دیگری است که کاهش طول عمر لامپ های ال ای دی را در پی دارد. همچنین استراحت ندادن به تلویزیون در مدت زمان طولانی می تواند به قطعات داخلی دیگر هم آسیب وارد کند. پس باید تلویزیون را در مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در فواصل زمانی ۲ تا ۳ ساعت به منظور حفظ کیفیت و ماندگاری آن خاموش کنید.
  • یکی از مراحل تعمیر بک لایت به خصوص در تلویزیون های ال جی انجام اصلاحیه بک لایت است. یعنی کاهش ولتاژ بک لایت برای کاهش فرسودگی قطعات و افزایش عمر آن در دستور کار قرار می گیرد. با این که کاربران علاقه ای به تعمیر تلویزیون ندارند اما انجام این کار که یکی از خدمات پشتیبانی تلویزیون ال جی در منزل است نقش بسیاری در افزایش عمر این قطعه و سلامت تلویزیون دارد.

بازگرداندن تلویزیون به حالت عادی

  1. پیش از هرچیزی باید متوجه نوع اختلال رخ داده شوید. بیشتر کاربران نمی توانند دقیق مشکل پیش آمده را به ما ابزار کنند. برای مثال کافی است فقط به ما بگویید که تلویزیون با وجود در اختیار داشتن اتصالات برقی روشن نمی شود!
  2. حالا باید کد مدل دستگاه را با دقت از برچسب پشت دستگاه بخوانید. این کار موجب می شود کارشناسان مربوطه در مراجعه به منزل تجهیزات خاص تلویزیون شما را به همراه داشته باشند.
  3. حالا نوبت به مشاوره و تماس با سرویس تی وی برای پشتیبانی تلویزیون ال جی است که به شما کمک می کند در سریع ترین زمان ممکن ایرادات دستگاه را رفع کرده و بازهم لذت تماشای تلویزیون را به خود و اعضای خانواده بازگردانید.

هزینه تعمیرات در مراکز پشتیبانی تلویزیون ال جی

هرگاه تلویزیون شما دچار اختلال و خرابی شد، اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند این است که حالا چقدر باید برای تعمیر آن دست به جیب شوید و هزینه تقریبی تعمیر در مراکز پشتیبانی تلویزیون ال جی چقدر است.

تعویض قطعات تلویزیون باعث افزایش هزینه تعمیرات تلویزیون می شود اما اگر با کمک تعمیر قطعات آن ها را دوباره قابل استفاده کرد هزینه بسیار کمتر خواهد شد.

مثلا وقتی برد پاور و یا مین برد دستگاه مشکل پیدا کند تعویض برد می تواند هزینه تعمیرات را تا حد زیادی بالا ببرد. اما طبیعتا تعویض این قطعه می تواند بسیار بیشتر از لحاظ هزینه به نفع صاحب تلویزیون تمام شود.

این مورد فقط توسط کارشناسان متخصص پشتیبانی تلویزیون ال جی صورت می گیرد چرا که آن ها دوره های تعمیرات قطعات مختلف تلویزیون ها را گذرانده اند و به خوبی می دانند برای تعمیر تلویزیون نیاز شما به تعویض قطعات است یا تعمیر آن ها.

تماس با مرکز پشتیبانی تلویزیون ال جی

اگر تلویزیون شما دچار مشکلی شده است که نمی توانید مثل سابق از آن لذت ببرید، باید به تعمیرات اصولی توسط یک تیم حرفه ای اعتماد کنید. همانطور که واضح است مشکلات پیش آمده برای تلویزیون ها خود به خود رخ نمی دهند و همینطور خود به خود هم رفع نمی شوند. پس شما باید با ما تماس بگیرید تا تعمیرکار مربوطه را به محل مورد نظر اعزام کنیم.

تیم پشتیبانی سرویس تی وی برای پشتیبانی تلویزیون ال جی همه قدرت خود را برای استفاده از مهارت و همچنین داشتن جدیدترین تجهیزات برای تعمیرات تلویزیون شما را با تعمیر قطعات به جای تعویض قطعات با کمترین هزینه ممکن به کار می گیرند. سرعت این تیم برای ارائه خدمات مثال زدنی بوده و موجب رضایت  کاربران شده است. شما می توانید با یک تماس تلفنی از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید و در صورت نیاز با سریع ترین زمان ممکن کارشناس مربوطه برای تعمیرات در محل اعزام شود. راه های ارتباط با ما در وب سایت ذکر شده است.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *