پشتیبانی تلویزیون سونی

پشتیبانی تلویزیون سونی

پشتیبانی تلویزیون سونی

به پشتیبانی تلویزیون سونی خوش آمدید، حالا که وارد این صفحه شدید، ۹۰ درصد احتمال دارد که تلویزیون شما  خراب شده باشد و نیاز به یک تعمیر اساسی با هزینه معقول داشته باشید. نخستین راهی که برای تعمیر تلویزیون خود باید طی کنید و اکثرا از عهده شما خارج است، تشخیص نوع مشکل در تلویزیون می باشد، ما اولویت را با تعمیر تلویزیون در منزل می دانیم چرا که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد شد، اما گاهی نیاز پیدا می کنیم که تلویزیون را به کارگاه اختصاصی پشتیبانی تلویزیون سونی سرویس تی وی منتقل کنیم.

مرکز پشتیبانی تلویزیون سونی اینجاست تا هرگونه مشکلات شما را در زمینه تعمیرات تلویزیون حل کند. تلویزیون یکی از گرن ترین لوازم هایی است که مورد استفاده پی در پی قرار می گیرد. ایجاد مشکل در آن می­‌ تواند شما را کلافه کرده و برای خانه سکوت را به ارمغان بیاورد. اما چرا تلویزیون ها خراب می شوند و یا سوختن تلویزیون ها را رخ می دهد؟ با ما همراه باشید تا کمی اطلاعات شما را در این زمینه بالا ببریم!

پشتیبانی تلویزیون سونی

مثل هر لوازم دیگری با پیشرفت فناوری ها تلویزیون ها هم پیشرفت کرده و روز به روز با کیفیت تر از قبل تولید می شوند و حتی ظاهر آن ها در تولیدات جدید زیبا تر شده و تغییراتی پیدا می کند. اما با همه این ها ظریف تر شدن تلویزیون ها با این که آن ها را زیبا تر می کند اما حساسیت های بسیاری برای آن ها به همراه دارد که باید مراقبت های بیشتری از آن ها در نظر گرفته شود. در اغلب اوقات یک ضربه به نمایشگر تلویزیون می ‌­تواند آن را از کار انداخته و شما را مجبور به استفاده از خدمات پشتیبانی تلویزیون سونی کند.

تعمیر تلویزیون در مرکز پشتیبانی تلویزیون سونی در محل یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز سرویس تی وی می باشد که برای جلب رضایت مراجعین و آرامش شما عزیزان با کمک مهندسین حرفه ای و کاربلد این زمینه صورت می گیرد.

 تعمیر تلویزیون سونی با کمک گسترده‌ ترین مجموعه ارائه دهنده سرویس در محل و همچنین مجهزترین مرکز تماس با خدمات متنوع این حوزه در خدمت همه هموطنان گرامی می باشد. شما مراجعین عزیز می توانید درخواست خود مبنی بر نیاز به استفاده از سرویس در محل تلویزیون سونی را از طریق یکی از راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت ثبت کنید. کارشناسان ما پس از تماس شما به محل موردنظر اعزام می شوند و عملیات مورد نیاز را آغاز می کنند.

 

سوختن تلویزیون چه دلایلی دارد؟

سوختن تلویزیون در تلویزیون های جدید انواع بسیاری دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم تا بتوانید مشکلات پیش آمده را تشخیض دهید و هرچه سریع تر برای تعمیر تلویزیون خود با ما تماس بگیرید.

سوختن پیکسل

احتمالا همه می دانند که پیکسل­‌ها، کوچک­ترین قسمت های تشکیل‌­دهنده تصویر تلویزیون می باشند. هر نمایشگر LED ، LCD  یا پلاسما، از هزاران پیکسل تشکیل شده است. در واقع تصویر تلویزیون نتیجه کنار هم قرار گرفتن و روشن بودن این پیکسل‌­ها می باشد. هر پیکسل برای روشن شدن نیاز به جریان برق دارد.

اگر هر کدام از این پیکسل ها آسیب ببیند، تصویر در آن قیمت تیره شده و در واقع پیکسل‌­های خاموش، باعث به وجود آمدن نقاط سیاه در تصویر خواهند شد.

پیکسل­‌ های سوخته را نمی ‌­توانیم تعویض یا تعمیر کنیم چرا که آن ها کارآیی خود را از دست داده اند. تنها راهکاری که در این زمینه پیش روی شما قرار می گیرد، تعویض پنل تلویزیون است که هزینه بسیاری را به شما متقبل می کند.

سوختگی تصویر

سوختگی تصویر، با ثابت ماندن قسمتی از تصویر خود را نشان می دهد. مثلا درصورتی که شبکه خاصی را برای ساعات بسیاری به صورت طبیعی روشن بگذارید، متوجه می شوید که لوگوی شبکه به صورت شبح کم‌رنگ روی تصویر به نمایش درمی آید.

این اختلال در اغلب اوقات با گذشت چند دقیقه رفع خواهد شد. شما باید این مشکل را نوعی هشدار درنظر بگیرید و برای جلوگیری از سوختگی تصویر، از تماشای طولانی تصویر یا شبکه جلوگیری کنید، چرا که با گذشت زمان می بینید که این مشکل گسترده شده و جای سوختگی تصویر همیشه باقی می ماند. البته بعضی از تلویزیون های امروزی برای رفع این مشکلات، نرم‌­افزارهایی روی سیستم عامل تلویزیون ایجاد کرده اند.

اگر احساس می کنید با مشکلات اینچنینی روبه رو شده اید فقط باید با مرکز پشتیبانی تلویزیون سونی تماس بگیرید تا تیم برجسته ما برای عیب یابی در محل حاضر شوند یا تلویزیون شما را برای تعمیرات به تعمیرگاه منتقل کنند.

پشتیبانی تلویزیون سونی

شکستگی صفحه تلویزیون

کمی قبل تر گفتیم که تلویزیون های جدید بسیار آسیب پذیرتر شده اند؛در حدی که برخورد اشیا ریز یا هر ضربه فیزیکی، می تواند سلامت تلویزیون را تهدید کند.

تلویزیون‌­ های ال ای دی و ال سی دی شکننده و حساس می باشند. ممکن است بعد از ضربه به تلویزیون ها شاهد ترک های ریزی روی پنل باشیم که لذت تماشای تلویزیون را برای ما مختل خواهد کرد. گاهی هم این آسیب ها خود را به صورت خطوط قرمز، سفید یا صورتی افقی یا عمودی روی تصویر نشان می دهند. حتی گاهی قسمتی از نمایشگر، کاملا خاموش خواهد ماند.

باید بگوییم که پنل نمایشگر شکسته تعمیر نخواهد شد و باید آن را تعویض کنیم و یا حتی با توجه به هزینه موردنظر به فکر خرید یک تلویزیون دیگر باشیم!

پیشنها  می کنیم در صورت بروز هرمشکلی در پنل تلویزیون از مرکز پشتیبانی تلویزیون سونی بخواهید برای عیب یابی و اعمال تعمیرات در محل حاضر شوند.

سوختن بک لایت تلویزیون

بک لایت تلویزیون نور نمایشگر را تأمین می کند کمک می کند بتوانید تصویر ساخته شده در صفحه LCD را مشاهده کنید. با خاموش شدن بک‌لایت، تصویر در نمایشگر هم ساخته خواهد شد اما به قدری تاریک است که بیننده نمی تواند آن را ببیند. وقتی بک­‌لایت، روشن شد از پشت نمایشگر، به آن نور می‌­تاباند تا بیننده بتواند تصویر را ببیند. علت سوختگی تلویزیون گاهی از کارافتادگی بک لایت عنوان می شود. اغلب اوقات با روشن شدن تلویزیون صدا پخش شده ولی تصویر دیده نخواهد شد. این مشکل نشانه آسیب‌­دیدگی بک لایت تلویزیون می باشد.

گزارش شده که گاهی قسمتی از تصویر تیره و تاریکشده و می توان آن را هم به بروز مشکل در بک لایت تلویزیون ربط داد. مشکلات برد و پنل هم می‌­توانند چنین مشکلاتی را به دنبال داشته باشند. بایستی مرکز پشتیبانی تلویزیون سونی دستگاه را بررسی کنند و مشکل اصلی را بیابند. بک لایت ها قابل تعمیر هستند و متخصصین می­‌توانند تعمیر آن را برعهده بگیرند.

تعمیر آبخوردگی تلویزیون در پشتیبانی تلویزیون سونی

هرگونه نفوذ مایعات در تلویزیون می تواند بسیار مخرب عمل کرده و کارآیی تلویزیون را با مشکل مواجه کند. به طور معمول بعد از ورود آب به تلویزیون قسمتی از تصویر تغییراتی می کند که شما آن را به وضوح حس خواهید کرد. دلیل سوختن تلویزیون، در اکثر مواقع، نفوذ مایعات به قطعات داخلی و اختلال در مدارهای الکتریکی می باشد.

برای تعمیر تلویزیون سونی آبخورده چه باید کرد؟

 1. قبل از هرکاری، اتصال تلویزیون را از جریان برق قطع کنید.
 2. به هیچ عنوان تلویزیون آسیب دیده را روشن نکنید. روشن کردن آن باعث بروز آسیب‌­های گسترده تر شده و باعث سوختگی تلویزیون خواهدشد.
 3. بلافاصله با مراکز پشتیبانی تلویزیون Sony تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کرده و کارشناس مربوطه را به محل اعزام کنیم.

نوسانات جریان برق

کم و زیاد شدن ولتاژ برق در طول زمان،آسیب ‌­هایی برای همه دستگاه های الکتریکی به دنبال خواهد داشت. اما اگر ناگهان یک نوسان شدید به دستگاه های الکتریکی وارد شود می‌­تواند سوختگی تلویزیون را به همراه داشته باشد. برای پیشگیری از اختلالات وسیع تر، باید از یک محافظ ولتاژ کمک بگیرید و از وصل کردن مستقیم تلویزیون به جریان برق خانگی بپرهیزید.

سوختن برد تلویزیون

برد اصلی تلویزیون، جریان برق شهری را به جریان مستقیم تبدیل می کند. برد اصلی که آن را به عنوان “برد Tcon” هم می شناسند، برق مورد نیاز برای عملکردهای دستگاه را فراهم می کند. پس اگر برد اصلی آسیب ببیند، دستگاه روشن نمی گردد.

خرابی منبع تغذیه، نوسانات جریان برق، آسیب دیدگی IC و  ورود مایعات به محفظه تلویزیون از علل اختلال در برد الکترونیکی تلویزیون هستند. در صورت بروز این مشکل، باید به متخصص تعمیرکار مراجعه نمایید تا قطعات معیوب مورد تعمیر و تعویض قرار بگیرند.

راهنمای عیب‌­یابی تلویزیون

اگر علی رغم تلاش های شما تلویزیون روشن نشد، دو را پیش رو دارید:

 • از اتصال صحیح تلویزیون به جریان های الکتریکی مطمئن شوید.
 • از کارکردن درست کنترل تلویزیون اطمیمنان پیدا کنید، می توانید تلویزیون را با دکمه پاور امتحان کنید و اگر روشن شد بدانید ایراد از کنترل تلویزیون می باشد.
 • پاور تلویزیون را چک کنید که مشکلی نداشته باشد یا اگر به صورت لمسی تعبیه شده کثیفی موجب روشن نشدن نباشد.

مواردی که شما را مجاب می کند برای تعمیرات با یک مرکز پشتیبانی تلویزیون Sony نماس بگیرید:

 • آیا بعد از روشن شدن نمایشگر تلویزیون تصویر را به صورت غیرعادی نمایش داده می شود؟
 •  آیا در صفحه نمایش تلویزیون خطوط عمودی یا افقی می بینید؟
 • آیا در صفحه نمایش تلویزیون لکه یا نقاط تاریک مشاهده می شود؟
 • آیا صدا را دارید اما تصویر را ندارید، یا این که تصویر را دارید اما صدا را ندارید؟
 • آیا تلویزیون به صورت عمدی یا غیر عمدی دچار آبخوردگی شده است؟

در صورت بروز هر کدام از موارد ذکر شده بلافاصله با مرکز پشتیبانی تلویزیون سونی سرویس تی وی تماس بگیرید و تلویزیون خود را تا زمان رسیدن تعمیرکاران خاموش کنید تا مبادا ایراد به قسمت های دیگر تلویزیون سرایت کند.

ما در سریع ترین زمان ممکن اقدام به ارسال تعمیرکار به محل مورد نظر شما در هر کجای تهران و کرج باشید می کنیم و سعی داریم با در نظر گرفتن هزینه های تعمیر منصفانه مشکلات شما را رفع کنیم. راه های ارتباط با ما در همین وب سایت و همین صفحه درج شده و پیشنهاد می کنیم برای سرعت بخشیدن به خدمات، مدل تلویزیون خود را علاوه بر شرح مشکل پیش آمده توضیح دهید.

کلیه خدمات مربوط به پس از فروش تلویزیون ها در مرکز برجسته سرویس تی وی همراه با ضمانت نامه معتبر صورت می گیرد.

بله. کلیه خدمات در این مجموعه با ارائه ضمانت نامه معتبر صورت می گیرد.

بله، پس از تماس شما، کارشناسان در زمان تعیین شده در محل مورد نظر حاضر می شوند.

شما می توانید ضمن تماس با شماره ۰۲۱۲۲۸۷۳۰۰۵ و شرح مشکل خود به کارشناسان در نزدیک ترین زمان به دریافت خدمات بپردازید.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *